Skocz do zawartości
wude

[trudno powiedzieć] jaki hosting

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym, aby w temacie wypowiedziały się osoby, które mają (lub kiedyś miały) serwis z ruchem minimum 2k uu dziennie.

 

Posiadam właśnie taki serwis ~2k uu dziennie (6k odsłon) postawiony na serwerze wirtualnym i mam problem z firmami hostingowymi. Kilka miesięcy temu zostałem wyrzucony z jednej firmy (cal.pl), po czym zoptymalizowałem serwis pod kątem wydajności i przeniosłem się do AZ.pl. Przez ostatnie kilka dni ruch w serwisie wzrósł z ~1,8k do ~2,2k uu. Wczoraj dostałem maila z prośbą o optymalizację serwisu.

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie doświadczenia z firmami hostingowymi przy takim ruchu. Czy to jest próg, kiedy trzeba przenieść się na serwer dedykowany, czy może problem tkwi nadal w wydajności serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruch jest jednak znaczny, zwłaszcza że dziękuje Ci już kolejna firna.

Jednak nic nie wspomniałeś o samym skrypcie serwisu, co zżera najwięcej (www,sql,..)

Zainteresuj się serwerem VPS zamiast dedykowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja polecam przede wszystkim postawić ten serwis na sensownym, ludzkim, normalnym hoście.. a potem pogadać z adminem co i jak.

W AZ to sobie najwyżej możesz z responderem "pogadać"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer dedykowany to drogie rozwiązanie. Chyba lepiej poszukaj taniego i dobrego VPS, oraz ewentualnie admina do obsługi.

Jest to droższe rozwiązanie niż hosting współdzielony, jednak serwis się rozrasta i prędzej czy później będziesz zmuszony to zrobić.

 

Napisz jaki skrypt, to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis na moich autorskich skryptach, więc nie wykluczam błędów. Myślę jednak, że to drobne błędy i to co można poprawić to raczej zmiany kosmetyczne. Serwis oparty na PHP 5 + MySQL.

 

Zainteresuj się serwerem VPS zamiast dedykowanym.

 

A nie lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie takiego dedyka? :

 

http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci dedyk na taki skrypt, masz za dużo pieniędzy?

Nie lepiej wziąć tańszego ale mocniejszego VPS`a?

 

Chyba, że planujesz coś więcej niż tylko ten serwis. Wtedy dedyk jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci dedyk na taki skrypt, masz za dużo pieniędzy?

Nie lepiej wziąć tańszego ale mocniejszego VPS`a?

 

Chyba, że planujesz coś więcej niż tylko ten serwis. Wtedy dedyk jak najbardziej.

 

Nie tylko planuję, ale powoli kończę prace nad następnym serwisem i zakładam, że będzie potrzebował mocnego serwera.

 

A mógłby ktoś podzielić się swoim doświadczeniem i napisać przy jakiej ilości UU zamieniał serwer na VPS'a / dedyka ? Proszę o orientacyjne dane, wiem że mogą mieć na to wpływ inne czynniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musiałbyś już sprawdzić w praktyce, nie da sie tego tak dokładnie wyliczyć.

Serwis może różne obciążać serwer, przy różnych konfiguracjach.

 

Ten wybrany dedyk przez ciebie to też nie szczyt marzeń, ale da Ci możliwość większej swobody nić jakiś VPS.

Może łatwiej Ci będzie podjąć decyzję, jeśli podasz dostepne miesięczne findusze na utrzymanie serwera i ewentualnego admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tego nie powie bo zbyt wiele czynników ma na to wpływ.

 

Jeżeli będziesz mieć 2 taki serwis to już wal na vps-a żeby nie miec później problemow. Jest tu wiele firm które z pewnością coś ciekawego zaoferują.

Cena zalezy od tego czy znasz się na administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to najtańszy dedyk jaki znalazłem, a mimo to ma lepsze parametry od wielu droższych serwerów, chyba ovh ma najbardziej konkurencyjną ofertę (ciekawe dlaczego?).

 

Serwis jeszcze nie zarabia, więc cena do kilkuset złotych miesięcznie, administracją mogę sam się zająć. Zastanawiam się jeszcze nad pozostaniem na wirtualnym i optymalizacji "na siłę", ale nie wiem co jeszcze mógłbym poprawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to najtańszy dedyk jaki znalazłem, a mimo to ma lepsze parametry od wielu droższych serwerów, chyba ovh ma najbardziej konkurencyjną ofertę (ciekawe dlaczego?).

 

Serwis jeszcze nie zarabia, więc cena do kilkuset złotych miesięcznie, administracją mogę sam się zająć. Zastanawiam się jeszcze nad pozostaniem na wirtualnym i optymalizacji "na siłę", ale nie wiem co jeszcze mógłbym poprawić...

 

Zamiast pchać się w serwer dedykowany możesz poszukać hostingu dedykowanego - managed vps - oczywiście w rozsądnej cenie. Ceny zaczynają się już od około 50zł/miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pchać się w serwer dedykowany możesz poszukać hostingu dedykowanego - managed vps - oczywiście w rozsądnej cenie. Ceny zaczynają się już od około 50zł/miesiąc.

 

A możecie polecić jakieś rzetelne firmy z taką ofertą? Google niekoniecznie jest w tym przypadku dobrym doradcą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Deho.pl i Statnet.pl - w sumie ta sama serwerownia, tylko teraz popatrzeć na oferty, pomejlować i wybrać co Ci się najlepiej podoba : )

Ja korzystam z Deho i Statnet ("bardziej" z Deho), jak będziesz miał jakieś pytania takie "do kogoś, kto już tam ma", to pisz do mnie na PW.

Mogę Ci na dzionek dać konto DA w Deho : )

 

Solidna rzecz zaczyna się od 70-100zł - tak, jak Mzone pisał.. nikt nie będzie Twoim prywatnym adminem za garść ryżu (Chin jeszcze tutaj nie mamy drugich - choć po ostatnich wydarzeniach to jeszcze trochę i u nas Donek zapewni pensje w stylu 70 centów za godzinę pracy...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×