Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Stasiu

Przejście z punbb ?

Polecane posty

Gość Stasiu

Znacie jakiś ciekawy, szybki i optymalny skrypt skrypt na który można przejść z punbb, miło by było gdyby skrypt miał taką możliwość rozszerzenia funkcjonalności za pomocą wtyczek (tak jak punbb)

 

forum jest nie duże, ma 102 posty 11 userów ale zakładam iż może się rozwinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BB3 : )

tylko o ile nie zrobili jeszcze, to czeka Cię migracja punBB>BB2>BB3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam i zalecam IP.Board. To, co się będzie działo w nowej wersji to przechodzi ludzkie pojęcie! W dodatku teraz można kupić taniej licencję ( dostaje się voucher na nowe usługi )..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha

 

Już widzę, jak Stasiu pędzi, leci z rozwichrzoną fryzurą, żeby kupić IPB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

BB3 : )

tylko o ile nie zrobili jeszcze, to czeka Cię migracja punBB>BB2>BB3...

 

Ludzie, nauczcie się wreszcie, że skrót BB oznacza Burning Board a nie phpbb :P

Nazwa tego ostatniego jest na tyle krótka, że nie potrzebuje skrótów ;)

Ale tak w ogóle to polecam phpbb3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu

Hahaha

 

Już widzę, jak Stasiu pędzi, leci z rozwichrzoną fryzurą, żeby kupić IPB :P

 

 

 

W moim wykonaniu to było by wejście na warez (wolę już vB lub wbb3), nawet pomijając fakt że nie mam kasy to nie chciało by mi się iść na pocztę żeby przelać kasę

 

do phpbb3 mam jakiś uraz, po prostu go nie lubie

 

co myślicie o smf lub mybb (myślałem też nad fluxbb ale to tak samo pusty skrypt) albo coś niepopularnego typu icebb

 

 

edit:

 

Ludzie, nauczcie się wreszcie, że skrót BB oznacza Burning Board a nie phpbb ;)

 

A ja myślałem że Woltlab Burning board to WBB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nie musi być wielkie aby zajechać serwer ;) Wystarczy wejść na polski support mybb i poczytać, jakie ludzie mają z tym skryptem przygody. Nie polecam nawet na małe fora.

SMF to inna sprawa, pod względem szybkości istna rakieta, ale wygoda użytkowania dla usera mniejsza niż w phpbb (moim zdaniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że oni stoją na lepszym serwerze, maja mniejszy ruch, a wywala im się forum... U mnie uch jest większy, sprzęt teoretycznie gorszy, a śmiga bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OJ zaraz tępić... Żeby nie te obciążenie to phpbb mogło by się schować ale fakt - z tym jest problem i pod tym względem phpbb lepsze. Lecz tylko pod tym. Wrzuć jakaś wtyczkę do phpbb - powodzenia - średniowiecze jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

A ja będę obstawać nadal przy IP.Board 3. Szybkie, dość wydajne i udzielam 5% rabatu na zakup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu

BB3 : )

tylko o ile nie zrobili jeszcze, to czeka Cię migracja punBB>BB2>BB3...

 

No niestety teraz jestem na etapie phpbb2 (poprawiam znaki na PL, fart że to tylko 100 postów), potem phpbb3 i zobacze na co w ostateczności przchodzę

 

Dawid - 11 użytkowników, a Ty IPB mu? :/

 

Tak w ogóle to czemu punbb chcesz wywalić?

 

Zbyt małe możliwości i nie jest zbyt wygodny, a z 6 rozszerzeniami generowanie strony głównej trwa jakoś około 1s (Niezależnie od hostingu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt małe możliwości i nie jest zbyt wygodny, a z 6 rozszerzeniami generowanie strony głównej trwa jakoś około 1s (Niezależnie od hostingu)

1s to podejrzanie dużo. Forum kultu jest na punbb i nie ma z tym większych problemów. Odmówiło współpracy (a raczej serwer) przy 300 osób On-line (ale to też był i serwer mocno obciążony nie tylko samym forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu

1s to podejrzanie dużo. Forum kultu jest na punbb i nie ma z tym większych problemów. Odmówiło współpracy (a raczej serwer) przy 300 osób On-line (ale to też był i serwer mocno obciążony nie tylko samym forum)

 

Napisałem około czyli 0.8s itd , może to winne są mody ale bez przesady, nawet przemo działał mi szybciej z 15 modami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Dawid - 11 użytkowników, a Ty IPB mu? :/

 

A czemu nie ja mam na jednym forum narazie 5 userów i mam IP.Board ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ja mam na jednym forum narazie 5 userów i mam IP.Board ;)

 

Jak Cię stać, to czemu nie. Gdybym osobiście spojrzał na takie forum, to pomyślał bym, że to nulled.

Wciąż niewiele osób stać, żeby wydać ~420 zł na skrypt forum, chyba że mówimy o jakimś monstrum liczącym kilka-kilkanaście tysięcy postów - wtedy przynajmniej część tej sumy może zostać pokryta z reklam.

 

Polecam phpbb3, duża ilość dodatków klaruje go na pierwszym miejscu darmowych skryptów forów.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu

Forum na razie stoi na Mybb gdyż tylko jego konwerter nie był tak dziadowski jak inne, oczywiście od razu się nie udało ale i tak lepiej niż z phpbb bo tam nawet użytkowników nie skonwertowało

 

Być może później pomyślę o zmianie skryptu na inny (Jak statystyki sobie urosną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Jak Cię stać, to czemu nie. Gdybym osobiście spojrzał na takie forum, to pomyślał bym, że to nulled.

Wciąż niewiele osób stać, żeby wydać ~420 zł na skrypt forum, chyba że mówimy o jakimś monstrum liczącym kilka-kilkanaście tysięcy postów - wtedy przynajmniej część tej sumy może zostać pokryta z reklam.

 

Polecam phpbb3, duża ilość dodatków klaruje go na pierwszym miejscu darmowych skryptów forów.

 

Pozdrawiam!

Miałem kilka licencji to trzeba było to wykorzystać, a userów jest 5 bo forum dopiero jakiś czas temu ruszyło ;)

 

Forum na razie stoi na Mybb gdyż tylko jego konwerter nie był tak dziadowski jak inne, oczywiście od razu się nie udało ale i tak lepiej niż z phpbb bo tam nawet użytkowników nie skonwertowało

 

Być może później pomyślę o zmianie skryptu na inny (Jak statystyki sobie urosną)

 

Z MyBB można będzie bez problemu przejść na IPB czy vB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum na razie stoi na Mybb gdyż tylko jego konwerter nie był tak dziadowski jak inne, oczywiście od razu się nie udało ale i tak lepiej niż z phpbb bo tam nawet użytkowników nie skonwertowało

 

Być może później pomyślę o zmianie skryptu na inny (Jak statystyki sobie urosną)

 

Gdy forum 'urośnie', to będziesz miał jeszcze większe problemy, chyba że zdecydujesz się kiedyś na zakup płatnego skryptu [ipb/vb], nie wiem jak tam przebiega konwersja bazy z innych skryptów, ale TEORETYCZNIE support będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ja mam na jednym forum narazie 5 userów i mam IP.Board :)

Masz za darmo, więc nie p*erdol. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

IPB musieliby naprawdę zrobić jakąś fajna promocję, może by ludzie to zaczęli kupować.. tam są fajne dodatki, ale jak ma się za wszystko machnąć 300 dolarów, to heh.. nawet jak kogoś stać, to i tak "szkoda"...

 

Co do "BB" to... atam, czepiacie się : )

 

Ja też mam/miałem takie mini forum na punBB i choć lay się robi fajniutko, to w pewnej chwili okazuje się, że fajnych dodatków jak na lekarstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×