Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
iren

DNS na panelu DirectAdmin na jednym IP

Polecane posty

Mam VPS z jednym adresem IP. Mam zainstalowanego DA. Czy jest możliwość zrobienia serwera DNS (z moimi nazwami ns1 i ns2) przez panel DirectAdmin? W instrukcji ze strony DA pisze o dodaniu drugiego ip.

Czy jest taka możliwość żeby obeszło się to bez instalacji Binda?

 

Jeśli jest to możliwe to z góry proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest. Dodajesz 2 adres IP, restartujesz binda, sprawdzasz czy bind nasłuchuje również na nowo dodanym adresie IP.

Dodam, że nie jest to zalecane rozwiązanie mieć oba serwery DNS na jednej fizycznej maszynie, na domowe potrzeby OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że mam tylko do dyspozycji jedno ip i nie chciałbym dokupować drugiego. Serwer jest do obsługi kilku portali. Ponadto posiadam jeszcze kilka innych kont współdzielnych. W celach testowania aplikacji oraz na potrzeby seo muszę czasem wydelegować jakąś subdomenę lub domenę na pozostałe konta.

 

Tak jak pisałem nie chciałbym instalować binda. Czy jest to możliwe tylko z poziomu DirectAdmina zrobić własne DNSy dla domem, czy bind jest też koniecznym składnikiem tej operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie chciałbym instalować binda. Czy jest to możliwe tylko z poziomu DirectAdmina zrobić własne DNSy dla domem, czy bind jest też koniecznym składnikiem tej operacji?

DirectAdmin raczej chyba sam automatycznie zainstaluje Binda.

Przydał by ci się zapewne provider, który dostarczył by ci tzw. secondary dns.

 

 

Dodam, że nie jest to zalecane rozwiązanie mieć oba serwery DNS na jednej fizycznej maszynie, na domowe potrzeby OK.

A niby po co mieć do na wielu maszynach, skoro i tak, gdy owa jedna fizyczna maszyna będzie niedostępna, to niedostępne będą wszelakie powiązane z nią usługi?

Rozumiem, jeśli firma posiada coś w rodzaju klastra serwerów, albo jakieś inne rozwiązania HA.

Ale dla VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niby po co mieć do na wielu maszynach, skoro i tak, gdy owa jedna fizyczna maszyna będzie niedostępna, to niedostępne będą wszelakie powiązane z nią usługi?

Choćby po to, żeby nie dostać host not found, by serwery pocztowe pocztę kolejkowały i pewnie znajdzie się jeszcze kilka argumentów za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×