Skocz do zawartości
shikataganai

wysylanei maila z dedyka, domena na dns'ach zewnetrznych

Polecane posty

mam taki oto problemik:

 

domena.com jest utrzymywana na dns'ach masternet co daje mozliwosc edycji pliku stref.

 

www tej domeny mam skierowane na shared hosting (tam oczywiscie domena.com jest podpieta)

zdefiniowane w plikau stref mam takze mail.domena.com wskazujacy na ten sam shared hosting i wszystko dziala prawidlowo

 

potrzebuje (tylko) wysylac (dodatkowo, bo standardowo poczta dziala na shared) z serwera dedykowanego,za pomoca funkcji mail() i exim'a maile do uzytkownikow serwisu.

 

tworzac naglowki mailowe wiadomosci wygladaja w mizre poprawnie, ale oczywiscie zaczynaja sie schody z pelna weryfikacja serwera pocztowego przez niektore serwisy.

 

dodam ze musze wysylac maile z mojego dedyka bo sa to tego ilosci grubo przekraczajace jakiekolwiek oferty firm hostingowych.

 

 

mozecie mi podpowiedziec co zrobic zeby udalo sie przejsc testy na rekord spf itp cuda? modyfikacje pliku stref, koniecznosc instalacji binda i odpowiedniej konfiguracji?

nie zalezy mi na zawartosci naglowka RFC , moze tam sobie siedziec informacja o serwerze np mail2.domena.com, wazne zeby dzialalo to bez problemu i odbijania maili

 

 

- ew. interesuje mnie oferta na ok 50k maili na pierwszy raz - zaznaczam ze sa to adresy uzytkownikow serwisu, nie ma problemu z legalnoscia wyslania do nich tych wiadomosci, jednak istnieje potrzeba wyslania tego 'na raz' , nie w ciagu dwoch tygodni, bo do tego moge uzyc SMTP na shared, wykorzystujac na maxa limity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Delegujesz sobie jakaś subdomenę na dedyka/vps (IN A), do SPF-a w DNS-ach dodajesz IP dedyka/vps i to wszystko. Może się okazać, że np. onet będzie Ci coś na początku odbijał (ja tak miałem) ale tam jest od razu link do formularza po wypełnieniu którego admini onetu dopisują IP do jakiejś ich magicznej listy.

 

Ja w ten sposób mam zrobione i wszystko działa tylko wysyłkę robię poprzez Anomaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...do SPF-a w DNS-ach dodajesz IP dedyka/vps...

 

 

no wlasnie o to chodzi - w masternet w edycji stref moge dodawac rekordy , ale nie bardzo rozumiem gdzie mialbym dodac informacje odnosnie tego SPF , czy u mnie na dedyku i wymaga to binda ? jakos dzis mi nie idzie robota...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Wpisz ip tego serwera z którego wysyłana jest poczta.

v=spf1 ip4:IP a mx ~all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisz ip tego serwera z którego wysyłana jest poczta.

v=spf1 ip4:IP a mx ~all

 

 

OK ale gdzie ?:) czy u mne na dedyku i wymaga to instalacji binda czy w strefach w panelu masternet? (chociaz takie cos to ciezko chyba bedzie wykonac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK ale gdzie ?:) czy u mne na dedyku i wymaga to instalacji binda czy w strefach w panelu masternet? (chociaz takie cos to ciezko chyba bedzie wykonac)

 

 

W tej chwili masz w masternecie w panelu przy swojej domenie wpis dla typu TXT "v=spf1 ip4:IP_SHARED ...." edytujesz to i dodajesz IP dedyka czyli dostajesz "v=spf1 ip4:IP_SHARED ip4:IP_DEDYKA ...." reszta w tym wpisie pozostaje bez zmian i wszystko wtedy będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili masz w masternecie w panelu przy swojej domenie wpis dla typu TXT "v=spf1 ip4:IP_SHARED ...." edytujesz to i dodajesz IP dedyka czyli dostajesz "v=spf1 ip4:IP_SHARED ip4:IP_DEDYKA ...." reszta w tym wpisie pozostaje bez zmian i wszystko wtedy będzie działać.

 

 

 

ok dzieki

 

w masternet na chwile obecna jeszcze nie mozna samemu definiowac rekordow SPF podczas edycji stref, ale nie ma problemu z zalatwieniem tego droga mailowa z administracja.

 

nie mam juz problemu z wysylaniem maili na wp, o2 , interie , tylko nic nie chce dotrzec na onet... masz moze link do tego formularza onetu?

bo nawet mi nic nie odbija, moze maja jakis filtr delay czy cos, ale jak juz na reszte 'wielkich' dociera a z onetu nawet zadnego info nie dostaje to mysle ze nie zaszkodzi tego formularza wypelnic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko nic nie chce dotrzec na onet... masz moze link do tego formularza onetu?

bo nawet mi nic nie odbija, moze maja jakis filtr delay czy cos, ale jak juz na reszte 'wielkich' dociera a z onetu nawet zadnego info nie dostaje to mysle ze nie zaszkodzi tego formularza wypelnic..

 

 

http://antyspam.onet.pl/odblokuj.html

Choć zwrotka jakaś powinna być. Sprawdź w logach na serwerze czy mail jest z powodzeniem dostarczany dostarczany do serwerów Onet i czy przypadkiem nie ląduje w skrzynce spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://antyspam.onet.pl/odblokuj.html

Choć zwrotka jakaś powinna być. Sprawdź w logach na serwerze czy mail jest z powodzeniem dostarczany dostarczany do serwerów Onet i czy przypadkiem nie ląduje w skrzynce spam.

 

 

dziekuje, przyda sie na przyszlosc.

 

w tym przypadku zaczelo przyjmowac i naglowki wygladaj ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×