Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianoos

Instalacja WebKit na Centos

Polecane posty

Witam,

 

Jestem w trakcie instalacji WebKita na swoim serwerze. Wgrałem wszystkie wymagane rzeczy, niezbędne do prawidłowej instalacji (według http://mondaybynoon.com/2007/04/23/installing-and-running-webkit-in-linux-using-qt/).

 

Instalacja się odpala, co jest już dobrym znakiem, bo bardzo długo męczyłem się, aby w ogóle się odpaliła. Na tym jednak koniec radości, bo otrzymuje taki o to komunikat o błędzie:

 

Generating derived sources

Calling 'qmake -r -r /usr/local/WebKit/DerivedSources.pro -o Makefile.DerivedSources' in /usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release

Reading /usr/local/WebKit/JavaScriptCore/DerivedSources.pro [/usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release/JavaScriptCore]
Reading /usr/local/WebKit/WebCore/DerivedSources.pro [/usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release/WebCore]
Reading /usr/local/WebKit/WebKit/qt/Api/DerivedSources.pro [/usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release/WebKit/qt/Api]
Calling 'make  -f Makefile.DerivedSources generated_files' in /usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release/JavaScriptCore

make: Entering directory `/usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release/JavaScriptCore'
make: Makefile.DerivedSources: No such file or directory
make: *** No rule to make target `Makefile.DerivedSources'.  Stop.
make: Leaving directory `/usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release/JavaScriptCore'
Failed to generate JavaScriptCore's derived sources!

 

Czy ktoś może orientuje się jak ruszyć tą instalację dalej? Przejrzałem czy są jakieś informacje na internecie, ale bardzo trudno cokolwiek znaleźć na ten temat... Bardzo proszę o pomoc...

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

make: Entering directory `/usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release/JavascriptCore'

make: Makefile.DerivedSources: No such file or directory

make: *** No rule to make target `Makefile.DerivedSources'. Stop.

 

 

Jakby nie miał źródeł sterownika albo źle poleciał configure. Sprawdź czy na pewno wszystko ściągnąłeś oraz czy są to najnowsze wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postępuje dokładnie krok po kroku według stronki, do której podałem link. Wgrałem wszystkie wymagane rzeczy (bez nich instalator w ogóle się nie uruchamiał). Samego WebKita pobrałem za pomocą SVN, więc musiało poprawnie zgrać najnowszą wersję. Najgorsze, że w internecie cisza, choćby nikt nigdy nie miał takich problemów (jak się wpisze te błędy które mi się pojawiają do wyszukiwarki, to mój temat pojawia się na pierwszej pozycji w google, więc o czymś to świadczy :) ). Anyway, co począć, nikt nie instalował WebKita na linuxie ?

 

Podejrzewam że czegoś może mi brakować w systemie, pytanie tylko czego... Może jak zwykle problem dotyczy tylko Centosa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz wg wyżej wymienionego linku, nie dziwie się, że nie działa. Ten tutorial jest przecież do ubuntu.

Proponuję ściągnąć najnowszą wersje webkit via svn i przeczytać dokumentacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że oficjalna strona daje takie same kroki postępowania, więc chyba nie ma różnicy, że przykład jest akurat na Ubuntu. Zwłaszcza że jest napisane ogólnie: Linux, więc gdyby dla każdej dystrybucji instalacja przebiegała inaczej, było by coś o tym wspomniane na oficjalnej stronie WebKita.

 

http://trac.webkit.org/wiki/BuildingQtOnLinux

 

Póki co stoję w martwym punkcie. Próbowałem już różnych zabiegów, ale nadal zatrzymuje się w tym samym miejscu. Chyba coś nie tak jest z instalacją na Centosie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przeinstaluj na debian/ubuntu i sprawdź.

 

Gdybym miał samochód marki Ford i byłby problem z podpięciem do niego instalacji gazowej, Twoją pomocą byłoby zdanie zamień go na Fiata i w nim sprawdź czy da się to podpiąć?

 

Sorry, ale mimo dobrych chęci pomocy mi, to głupszej odpowiedzi usłyszeć nie mogłem... Sugerujesz że mam przeinstalować cały system, na działającym serwerze, gdzie działa kilkanaście serwisów ? To jakiś absurd, jak masz tak radzić, to lepiej nie udzielaj się w temacie gdzie nie możesz pomóc... To że być może na innej dystrybucji by to zadziałało ma nijak się do tego tematu.

 

No nic, będę jakoś próbował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ciągle narzekasz na centosa i nie potrafisz sobie z tym poradzić wydaje mi się być to najlepszym wyjściem. Chcesz to mogę udostępnić debiana żebyś spróbował. Jak coś to PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że oficjalna strona daje takie same kroki postępowania, więc chyba nie ma różnicy, że przykład jest akurat na Ubuntu. Zwłaszcza że jest napisane ogólnie: Linux, więc gdyby dla każdej dystrybucji instalacja przebiegała inaczej, było by coś o tym wspomniane na oficjalnej stronie WebKita.

 

http://trac.webkit.o...ildingQtOnLinux

 

Póki co stoję w martwym punkcie. Próbowałem już różnych zabiegów, ale nadal zatrzymuje się w tym samym miejscu. Chyba coś nie tak jest z instalacją na Centosie...

 

 

Oczywiście przeczytałeś dokładnie dokument, do którego link zamieściłeś ? I zaznajomiłeś się z Dependencies ? I zastosowałeś się do tamtych wytycznych uwzględniając szczególnie "The Qt port requires Qt version 4.5 or later." ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ciągle narzekasz na centosa i nie potrafisz sobie z tym poradzić wydaje mi się być to najlepszym wyjściem. Chcesz to mogę udostępnić debiana żebyś spróbował. Jak coś to PW.

 

Być może będę miał okazję spróbować na Win Server, więc tam problemu nie będzie bo dla MS i MACa WebKit jest dedykowany, dla linuxa to czytając opinie na necie zostało tylko umożliwione ewentualne zainstalowanie, ale producent kompletnie nie przejmuje się, czy działa na tej platformie... Jakby coś, to się odezwę :)

 

 

Oczywiście przeczytałeś dokładnie dokument, do którego link zamieściłeś ? I zaznajomiłeś się z Dependencies ? I zastosowałeś się do tamtych wytycznych uwzględniając szczególnie "The Qt port requires Qt version 4.5 or later." ?

 

Skoro coś podaje i piszę, że przeczytałem, postąpiłem krok po kroku oraz że wgrałem WSZYSTKIE wymagane rzeczy to chyba jest to oczywiste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro coś podaje i piszę, że przeczytałem, postąpiłem krok po kroku oraz że wgrałem WSZYSTKIE wymagane rzeczy to chyba jest to oczywiste...

 

 

Zanim napisałem poprzedni post to specjalnie dla Ciebie zainstalowałem sobie Centosa, z którym nie miałem do czynienia i korzystając z domyślnych repo Qt jest w wersji 4.2 a dodatkowo domyślnie PATH może wskazywać na qt v3 i dokładnie ten błąd, który podałeś się pojawia. Po zainstalowaniu Qt 4.6.2 kompiluje się bez problemu. (Pamiętaj, że należy zmienić PATH - export PATH=/usr/lib/qt4/bin:$PATH)

Razem zajęło mi to niespełna 2h roboty.

 

Jaki wynik daje

qmake -v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstyd przyznać, ale Qt aktualizowałem za pomocą yum i byłem przekonany że up-datowało do najnowszej wersji a guzik prawda. Musiałem dograć źródła do yuma, które zawierały już najnowszego Qt. Mam nauczkę, że zawsze należy sprawdzać wersje po aktualizacji, bo to że coś się updatowało, nie znaczy że koniecznie jest najnowsze. Tak więc zwracam honor, miałeś rację, nie Qt nie było najnowsze..

 

Nie mniej, nieszczęsny WebKit nadal nie chce się zainstalować... Tym razem:

 

obj/release/SQLiteStatement.o: In function `WebCore::SQLiteStatement::prepare()':
SQLiteStatement.cpp:(.text._ZN7WebCore15SQLiteStatement7prepareEv+0x47): undefined reference to `sqlite3_prepare16_v2'
obj/release/SQLiteStatement.o: In function `.L600':
SQLiteStatement.cpp:(.text._ZN7WebCore15SQLiteStatement14getColumnValueEi+0x6e): undefined reference to `sqlite3_column_value'
collect2: ld returned 1 exit status
make[1]: *** [../lib/libQtWebKit.so.4.6.2] Error 1
make[1]: Leaving directory `/usr/local/WebKit/WebKitBuild/Release/WebCore'
make: *** [sub-WebCore-make_default-ordered] Error 2

 

Sqlite jest w najnowszej wersji (sprawdzałem :) ) Nie pomogły też zabiegi odinstalowania, wgrania na nowo Qt i Sqlite w różnych wariantach (a gdzieś wyczytałem, że są z tym czasami właśnie z tego powodu takie szopki).

 

Coraz bardziej wątpię, że odpalę tego WebKita...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sqlite jest w najnowszej wersji (sprawdzałem :) ) Nie pomogły też zabiegi odinstalowania, wgrania na nowo Qt i Sqlite w różnych wariantach (a gdzieś wyczytałem, że są z tym czasami właśnie z tego powodu takie szopki).

Zainstalowałeś sqlite czy sqlite3 ?

To są dwa zupełnie różne pakiety, ale które jak najbardziej mogą być zainstalowane równolegle, i jeden nie jest wcale kompatybilny z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś sqlite czy sqlite3 ?

To są dwa zupełnie różne pakiety, ale które jak najbardziej mogą być zainstalowane równolegle, i jeden nie jest wcale kompatybilny z drugim.

 

Bash reaguje na komende 'sqlite3', więc chyba zainstalowała się dobra wersja. Pobrałem ją z tej strony http://www.sqlite.org/download.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz gdzieś plik sqlite3.h ?

 

 

locate sqlite3.h
/usr/local/WebKit/WebKitLibraries/WebCoreSQLite3/sqlite3.h
/usr/local/WebKit/WebKitLibraries/WebCoreSQLite3/.svn/text-base/sqlite3.h.svn-base

 

W tych miejscach znajduje.

 

 

Dodaj sobie repo:

QT - http://software.frei...os/5.4/i386/os/ (to jest baseurl)

SQLITE - http://www.phcomp.co...a_Backports.php (tutaj przeczytaj)

 

yum install qt-devel sqlite-devel

 

Przy powyższych pakietach u mnie się skompilowało.

 

Dalej to samo. Na drugim serwerze (też niestety Centos) dzieje się to samo (te same błędy podczas kompilacji). Ale skoro Tobie działa, to coś u mnie jest nie tak (albo czegoś brakuje, albo coś jest w nie tej wersji).

 

Serwer #1

 

sqlite3 -version
3.6.23
qmake -v
QMake version 2.01a
Using Qt version 4.6.2 in /usr/lib/qt4/lib

 

Serwer #2

 

sqlite3 -version
3.3.6
qmake -v
QMake version 2.01a
Using Qt version 4.6.2 in /usr/lib/qt4/lib

 

(Serwer #1 ma sqlite wgrane z repozytorium, jakie podałeś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×