Skocz do zawartości
draker

[opinie]Spacerich.com

Polecane posty

Hej

 

Miał ktoś z tym doczynienia? 4 dolary za przyzwoitego VPS'a w Niemczech wydają się na prawdę kuszące, na dodatek unlimited transfer i inne bajery. Wie ktos, jak tam z uptimem sprawa? Czy to nie jakiś spam?

 

Przy okazji, dajcie wyniki z tracert i ping oraz gdzie macie internet, bo chciałbym sie dowiedzieć troszke o nich, a mam tylko jednego VPS'a w tej samej serwerowni, wiec cieżko jest to dobrze spingować: 78.46.17.218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badanie 78.46.17.218 z 32 bajtami danych:

Odpowiedź z 78.46.17.218: bajtów=32 czas=70ms TTL=58

Odpowiedź z 78.46.17.218: bajtów=32 czas=72ms TTL=58

Odpowiedź z 78.46.17.218: bajtów=32 czas=67ms TTL=58

Odpowiedź z 78.46.17.218: bajtów=32 czas=71ms TTL=58

 

Dialog, Zielona Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ufał "firmie" , która ma siedzibe w Indiach w dodatku dane whois domeny są ukryte,normalna firma tak nie robi. Pozatym poczytaj na webhostingtalk.com opinie o tym "czymś" bo jest ich sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, strasznie mieszane - połowa wychwala, połowa karci. No nie wiem właśnie, ale jest bardzo tanio i dosyć dobrze. Chyba kupie na test ten za $4, bo to jednak nie jest jakiś majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich firmach to zależy jak trafisz. Testowałem 2 takie i o jednej opinie moją możesz przeczytać na tym forum (ftnhosting) a druga to veeble.com. Obydwie baaardzo tanie z tym, że różnica kolosalna. Bez testu niestety ciężko cokolwiek będzie powiedzieć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największe badziewie jakiego używałem transfer w ssh 14 kb/s DirectAdmina nie można pobrać cały czas przerywa połączenie ! Nie polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qupa - moze kupiles hosting w Chicago?

 

Ja osobiscie kupiłem u nich ten najtanszy pakiet w DE za $4 i jest ok. Sam nie wiem co z tym jest, ale to prawda - SSH tnie jak cholera i ciezko pracowac. Jednak w moim przypadku, czyli jeden serwer gier postawiony jest super - pingi są ok, nie tnie, czasami tylko z tego co widzę w htopie ciezko dostac burst ram. Transfer jest też niczego sobie - przez wgeta leci z 1000kbps. O dziwo sprawdziłem w midnight commanderze SSH linka z mojego drugiego serwera do tego w spacerich i wtedy ssh działa idealnie, więc nie mam pojecia o co biega.

 

Jednak największą wadą tego hostingu jest... przeczulenie - zablokowali mi już tam jednego VPSa za ściągnięcie na niego "mniej-legalnego" pliku, mimo ze go szybko usunalem i nikomu nie udostepnialem. Przeciez to mogl byc mój backup, a oni bez zadnego maila suspendowali mojego VPS'a i nic mi o tym nie powiedzieli.

 

Ja osobiscie polecam ten hosting, w te jcenie ciężko znaleźć coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wręcz rewelacja za tą cenę, kupiłem kilka dni temu ale mam wrażenie że jak zacznie się używać trochę więcej RAM'u czy transferu to "podziękują za współpracę".

 

i się skończyła rewelacja (dziś zakupiłem drugi VPS) i po godzinie instalacji cPanelu konto zablokowane "z powodu problemów z płatnością" a PayPal zrealizowany bez problemu. zobaczymy co odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam wrażenie że jak zacznie się używać trochę więcej RAM'u czy transferu to "podziękują za współpracę".

 

Ja na swoim VPS'ie przez cały czas jadę na burst ramie w pakiecie 2 (prawie cały czas 610MB zajęte) i 10-20% rdzenia procesora a nadal mnie nie wyrzucili / poprosili o dopłatę.

Nie jest tak źle, jednak najgorzej jest, gdy dużo osób korzysta z ich sieci - wtedy ciężko o dobry transfer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I się skończył dzień dziecka, wczoraj pad VPS'ów na pół dnia, następne pół dnia przypominałem że coś jest nie tak bo nie mogę rebootować z panelu, ani zmienić hostname ani reinstalować system (ale to chyba dlatego że serwer na którym jest obsługa ticketów padł i moje e-maile pewnie nie dotarły), dziś rano odblokowali te funkcjonalności, zrobiłem reinstalkę systemu na moich dwóch VPS'ach a następnie odpaliłem jednocześnie na obu instalację cPanelu i w ciągu 10 minut blok obu VPS'ów, teraz czekam na odpowiedź. Cena i parametry bardzo dobre ale zobaczymy kiedy mi nerwy puszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz im się to zdarzylo, u mnie tez to bylo, ale juz jest ok

 

Pewnie tak sie stalo, bo wprowadzili nowe VPS'y z internetem 100mbps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny spacerich dwa razy wyższe bym bez problemu zaakceptował przy tym co oferują ale oby to był pewny hosting... Oj chyba w najbliższym czasie powrócę do dedyka w hetzner.de, podzielę na 4 znajomych i za 50 PLN każdy będzie miał 2GB RAM, 200GB HDD w RAID Procek i920 8MB cache, 1250GB transferu miesięcznego, tak to wyjdzie po sprawiedliwym podzieleniu :lol: Patrzcie ile na nas klientach końcowych przycinają :) Ale ktoś musi na czymś zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Spróbuj z najtańszym pakietem i się przekonasz, wydaje mi się że będą blokować, nie wiem jak ta wirtualizacja jest realizowana ale w odpowiedzi na cpuinfo mam:

 

root@serwer [~]# cat /proc/cpuinfo
processor       : 0
vendor_id       : GenuineIntel
cpu family      : 6
model           : 26
model name      : Intel(R) Core(TM) i7 CPU         920  @ 2.67GHz
stepping        : 5
cpu MHz         : 2673.376
cache size      : 8192 KB
physical id     : 0
siblings        : 8
core id         : 0
cpu cores       : 4
apicid          : 0
fpu             : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level     : 11
wp              : yes
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm syscall nx rdtscp lm constant_tsc ida nonstop_tsc pni monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 sse4_2 popcnt lahf_lm
bogomips        : 5346.75
clflush size    : 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management: [8]

 

Czyli albo to jest informacja o procku matce albo cały procek jest dostępny dla wszystkich VPS'ów i gdy jeden używa full to pozostali mają problem.

 

Przepakowywanie plików rapidshare ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo to jest informacja o procku matce albo cały procek jest dostępny dla wszystkich VPS'ów i gdy jeden używa full to pozostali mają problem.

To, że widzisz cały procek, to wcale nie znaczy, że systemowy scheduler hosta pozwoli twoim procesom na ciągły do dostęp do procesora :)

Może to np. limitować albo twardo każdemu przydzielając czas CPU, albo też dynamicznie, np. wg polityki fair-use z odpowiednimi wagami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam u nich VPS w najwyższym planie, od ponad półtora miesiąca.

Oprócz serii problemów technicznych na samym początku współpracy wszystko

działa bez zarzutu. Dobra pomoc techniczna. Jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam VPS w DE, na 82 dni monitorowania 2 przerwy łącznie do max 3h (mój monitor zaokrągla każdą rozpoczętą godzinę do pełnej czyli równiedobrze mogły być to przerwy 20 minutowe) uptime 99.848%. Jak u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dwie różne opcje do testowania(oczywiście najtańsze), głownie pod rtorrent.

WDC przy 10GB praktycznie nic się nie zwojuje, ping 107ms mierzone przez noc.gts.pl, praca przez ssh to porażka. Co dziwne do limitu zlicza mi in/out, a powinno tylko out. W porównaniu do DE UnM z przyciętym transferem (10mb), wcale dużo gorzej nie wypada, a mniej kosztuję, mniejszy ping (lekko ponad 30ms na neo) oraz znacznie większy dysk. Na WDC download oscyluję w granicach 2MB/s czasami skoczy do 5-6MB/s, a upload to mniej więcej 1-1,5MB/s, raz chyba tylko zobaczyłem większy skok na jakiś czas z ~3,5MB/s.

 

Mam zamiar wykupić na rok w DE, ale nie wiem czy warto ryzykować 8$(może nawet dużo więcej, jeżeli obecna promocja niedługo się skończy) przy wykupie na rok, jeżeli za torrenty mogą mi usunąć/zablokować konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×