Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
monday

zmiana hostingu z home na inny

Polecane posty

Witam,

 

Definitywnie zmieniam hosting. Uciekam z home.

 

Na które firmy zwrócić uwagę jeżeli brałbym przede wszystkim pod uwagę support i podejście do klienta (mniej szablonowe i na odwal się niż w home)?

 

Mój budżet to około 400 zł na rok ale jakby mogło być mniej to byłoby super.

 

Oczywiście parametry serwera też są ważne: kilka-kilkanaście GB pojemności, dobry transfer (kilkanaście stron ale bez dużego ruchu), duża ilość baz danych.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na supporcie, to zdecydowanie bierz prohost.pl

O której bym nie pisał, zawsze błyskawicznie jest odpowiedź. Ceny może nie są najniższe, ale jeśli cenisz sobie dobry support, to na prawdę warto.

Pamiętaj tylko, że zużywane przez Ciebie zasoby są pilnowane i rozliczane zgodnie z posiadanym przez Ciebie planem.

Jeśli więc wybierzesz prohost, to weź najpierw okres testowy i sprawdź, jak to u Ciebie wygląda.

Może wygląda to na początku groźnie, ale gwarantuje Ci, że na serwerze nie ma kogoś, kto zajeżdża serwer, a Tobie brakuje zasobów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zależy Ci na naprawdę na najwyższej jakości to w myśl BOSS' a podam: iq.pl/nq.pl/dhosting.pl/kei.pl dorzuciłbym jeszcze hosteri.pl (poezja ;)) ale niestety tu ceny zaczynają się od 400 netto

kolejno mniejsza firma: prohost.pl

i tak już zdecydowanie inna półka ale z szybkim supportem i serwerami w niemczech: linuxpl.com, przykładowo dzisiaj wysyłałem zgłoszenie i odpowiedź dostałem po minucie i jest tak zawsze, bardzo sprawnie działa również support w vipower.pl

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na swój post i myślę, że nie dodałem, że jakość świadczonych usług jest też jak najbardziej istotna no ale podświadomie myślałem, ze to oczywiste.

 

Dzięki za podpowiedzi. Popatrzę sobie na ich ofertę.

 

Pierwszy raz słyszę o hosterii. Patrząc na ich stronę i portfolio mają naprawdę dużych klientów. 

 

Nie ma powodów do obaw, że płacąc np. 600 zł rocznie będę dla nich takim klientem jak dla firm typu nazwa czy home?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jeśli zależy Ci na supporcie, to zdecydowanie bierz prohost.pl

O której bym nie pisał, zawsze błyskawicznie jest odpowiedź. Ceny może nie są najniższe, ale jeśli cenisz sobie dobry support, to na prawdę warto.

Pamiętaj tylko, że zużywane przez Ciebie zasoby są pilnowane i rozliczane zgodnie z posiadanym przez Ciebie planem.

Jeśli więc wybierzesz prohost, to weź najpierw okres testowy i sprawdź, jak to u Ciebie wygląda.

Może wygląda to na początku groźnie, ale gwarantuje Ci, że na serwerze nie ma kogoś, kto zajeżdża serwer, a Tobie brakuje zasobów ;)

 

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami - polecam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już kilka głosów za prohost. Coś w tym musi być.

 

Faktycznie oferują taką szybką pomoc?

 

Bo np. półtorej godziny temu wrzuciłem stronę w oparciu o wp na jednym z tańszych hostingów. Pokazał się jakiś błąd bazy danych z prośbą o kontakt z adminem. Wysłałem email do admina z prośbą o pomoc i tak czekam od półtorej godziny na jakąkolwiek odpowiedź i nic. 

 

Chodzi mi o to, że pomoc mi jest potrzebna rzadko ale jak jest potrzebna to powinna być szybka. Bo klient czeka albo ja muszę iść spać  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo np. półtorej godziny temu wrzuciłem stronę w oparciu o wp na jednym z tańszych hostingów. Pokazał się jakiś błąd bazy danych z prośbą o kontakt z adminem. Wysłałem email do admina z prośbą o pomoc i tak czekam od półtorej godziny na jakąkolwiek odpowiedź i nic. 

A oferują support w weekendy ? Mają jakiś telefon dyżurny ? Jak tak to zadzwoń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oferują support w weekendy ? Mają jakiś telefon dyżurny ? Jak tak to zadzwoń ;)

 

 

 

 

Nie wiem jak jest z ich supportem. Ale właśnie dostałem odpowiedź. Już sprawa załatwiona. Trochę późno ale najważniejsze, ze podpowiedź w sprawie błędu była słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

A dlaczego prohost brakuje w rankingu isp na forum?

 

Offtopem mówiąc:

dobre pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

litespeed ma też głowa.

 

Dlaczego prohost?? Bo oferują support 24/7/365 i czas reakcji na zgłoszenie w 5 minut ;)

 

Czyli coś idealnego dla ludzi ceniących niezawodnośc oraz bardzo szybki kontakt z supportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie wiele osób bardzo sobie zachwala ten dhosting.pl a tak szczerze mówiąc, to napisałem do nich wieczorem a dostałem odpowiedź na następny dzień. Właściwie tylko NOC pracuje całą dobę. Prawda jest taka że w wielu firmach 24/7 jest tak, że jak coś się dzieje konkretnego to można liczyć na pomoc, a jak nie ma tragedii to martw się sam. Zawsze było tak (przynajmniej w moim przypadku), że na konkretną pomoc można było liczyć w mniejszych firmach. Na szczęście rzadko korzystam z supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na tej liście bo nie widzę takiej potrzeby. Mamy swój monitoring serwerów, co 20 sekund sprawdza dostępność.

 

Co do wyboru to trzeba kilka firm na test wybrać a potem testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za sugestie.

 

Poważnie myślę o dwóch ofertach:

 

1. standard iq.pl za 427zł

 

2. platinum biznes prohost za 370zł

 

W przypadku iq martwi mnie limit baz danych i brak z ich strony elastyczności w tym zakresie (korespondowałem).

 

Jeżeli chodzi o prohost to b. poważnie obawiam się o limit cpu 5% i blokadę przy jego przekroczeniu. Zupełnie nie czuję tego. W przypadku transferu na podstawie danych historycznych jestem w stanie coś oszacować. W tym przypadku nic.

 

W iq tez jest limit 5% ale czy też jest takie restrykcyjne podejście? (pisałem ale na razie pozostaję bez odpowiedzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już tak myślisz o tych 5% to zwróć uwagę na parametry serwerów,

wiadomo że na słabszym serwerze 5% to mniej niż na mocniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już tak myślisz o tych 5% to zwróć uwagę na parametry serwerów,

wiadomo że na słabszym serwerze 5% to mniej niż na mocniejszym.

 

i tu właśnie liczę na Waszą profesjonalną ocenę. Ja się nie znam.

 

@BOSS, chyba zrozumiałem sugestię właściwie.

 

 

Pytałem się w prohost co w przypadku przekroczenia limitu cpu. Dostałem odpowiedź, że blokowane jest konto. Zapytałem się czy można wtedy poprzez ftp pracować nad optymalizacją skryptu. Dostałem odpowiedź, że nie. To trochę przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiesz, nigdy się nie dowiesz "co i jak z obciążeniami", dopóki nie spróbujesz : ) zawsze masz 14 dni testów..

spróbuj IQ, mocna rzecz.. a po paru dniach Ci powiedzą, czy luz, czy lipa : )

No bo jeśli czas na VPSa, to i tak prędzej, czy później każdy Ci podziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Mam jeszcze dwa pytania. W home zostały mi 3 dni do końca ważności serwera.

Zgrałem wszystkie pliki, eksportowałem bazy sql (z domyślnie ustawionym kodowaniem utf8_unicode_ci).

Czy o czymś powinienem jeszcze pamiętać?

Eksport bazy z takim kodowaniem jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A jakie masz kodowanie tabel?

 

Zazwyczaj nie powinno być kłopotów, najwyżej potem dodajesz SET NAMES do skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrób eksport do zipa i do zwykłego sql.. czasem jedno się kaszani na nowych serwerach, czasem drugie.. ja zawsze zgrywam minimum 2 rodzaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żeby zakończyć temat: wybrałem iq.pl.

Na razie (i oby tak dalej) jestem zadowolony. Panel admin dużo bardziej przejrzysty niż w home (przynajmniej dla mnie).

Pomoc może nie nadchodzi w 5 minut ale jest fachowa i w przeciwieństwie do home konkretna (po wysłaniu email z opisem problemu po kilkunastu minutach miałem sprawę rozwiązaną bez głupich uwag czy szablonowych tekstów z linkami do dokumentacji).

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×