Skocz do zawartości
teac

mod_fcgid 2.2 -> 2.3.5

Polecane posty

Witam,

 

Skonfigurowałem serwer HTTP, aby korzystał z mod_fcgid (+suexec). Paczka w repozytorium Debiana

jest w wersji 2.2 i taką też zainstalowałem. Właściwie bez większych konfiguracji cały zestaw spokojnie

ze sobą współpracuje. Zależy mi jednak na wersji najnowszej fcgid (2.3.5), która leży m.in. w repo

squeeze'go. Paczka się bez problemu zbudowała pod lennym i po uruchomieniu Apache wszystko

wydawało się w porządku. Kiedy jednak wylistowałem procesy serwera okazało się, że było około

190 spawnów, kiedy dla wersji 2.2 nie przekroczyło mi nigdy 12. Mam na serwerze ponad 200

vhostów i wygląda na to, że zwyczajnie dla każdego vhosta tworzył się nowy proces. Moje pytanie,

skąd taka rozbieżność? Konfig fcgid jest niemal identyczny, właściwie jedyna dyrektywa fcgid jakiej

użyłem to IPCConnectTimeout (FcgidConnectTimeout dla 2.3.5). Już nawet nic bym sobie z tego nie

robił, ale po kolo 2h vhosty się wieszały z komunikatami typu "mod_fcgid: can't apply process slot"

oraz "(22)Invalid argument: mod_fcgid: can't lock process table in pid XXXX".

Dodam, że chyba na wszystkie możliwe sposoby próbowałem konfigurować najnowsze fcgid.

Bawiłem się FcgidMaxProcessesPerClass, FcgidMaxProcesses, FcgidIdleTimeout i FcgidProcessLifeTime,

niestety bez większych sukcesów. Liczba spawnów bez przerwy rośnie aż osiągnie punkt krytyczny

dla serwera i się wyłoży.

Mógłbym prosić o jakąś pomoc? Jak uzyskać funkcjonalność z wersji 2.2 bez mordowania maszyny

taką ilością procesów?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę/potrafię edytować wiadomości.

W każdym razie temat nieaktualny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak działa właśnie wersja 2.3.5. Trzeba wrócić do wersji starszej, aby procesy były tworzone na podstawie użytkownika, a nie vhosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×