Skocz do zawartości
TheBlood

[wirtualny] w Polsce pod Vbulletin

Polecane posty

Po kilkuletnim romansie z serwerami dedykowanymi pora się ustatkować i przejść na shared... tylko właśnie - jaki? Przez ostatnie kilka lat byłem raczej obeznany z ofertami serwerowni, zaś moja wiedza n.t zwykłych kont opiera się na informacjach sprzed kilku lat, gdy jeszcze gorąco polecano kei, progreso itp - teraz widzę, że te polecenia się nieco zdezaktualizowały :P

 

Co polecilibyście pod forum vbulletin z ajaxowym shoutboxem, które jest dziennie odwiedzane przez max 150 zarejestrowanych użytkowników, ma ~15tys. postów, ~1300 tematów, zużywa nie więcej niż 15-20GB transferu miesięcznie (w rzeczywistości pewnie nawet 5GB nie przekracza - niestety ispcp ma skopane mierzenie transferu, przynajmniej u mnie :) ), zajmuje na dysku nie więcej niż 5GB i ogólnie generuje b.małe obciążenie (Dedyk niemal cały czas obciążony w 0%, wieczorem max kilka %, baza zajmuje 21MB)?

 

Potrzebuję czegoś w Polsce, szybkiego i wydajnego, z dobrym i szybkim supportem oraz jak najniższą awaryjnością (jestem uczulony na pady i spowolnienia - forum musi po prostu śmigać bez względu na porę dnia), najlepiej z panelem DirectAdmin lub autorskim (CPanel odpada - mam na niego uczulenie). Ponadto byłoby wspaniale, gdyby na serwerze był zainstalowany eaccelerator lub xcache.

 

Nie pytajcie o maksymalny budżet, bo cena nie jest dla mnie najważniejsza.

Pozwalam na przedstawienie ofert firm, ale wolałbym żeby tu się głównie klienci wypowiadali ;)

 

Aha i jeśli ma to jakieś znaczenie - na serwerze umieszczę MysqlDumper, którym będę codziennie lub co kilka dni ręcznie wykonywał kopię bazy - nie chciałbym żeby to było dla hostingodawcy problemem (kopia wykonuje się w niecałą minutę).

 

Z góry dzięki za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obawiam się, że przejście z dedyka na shared może być podobne ze zmianą Porsche na malucha..

 

weź Lunę 20 procent w KEI czy coś ; ) albo dvps.pl.. albo mimo wszystko VPS (statnet.pl/smallservers.pl czy coś) - VPS sprawi, że nie zapomnisz jak się obsługuje serwer : )

 

No i pachnie tu sporym obciążeniem.. także byle co to to nie może być, a sharedy to wiadomo.. każdy user na serwerze walczy o działkę w torcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilkuletnim romansie z serwerami dedykowanymi pora się ustatkować i przejść na shared...

Eee rozumiem w odwrotną stronę, ale z dedyka na shared? Jaki masz maksymalny budżet?

 

Z mooocnych shared masz bardzo wąski wybór:

http://www.nq.pl/serwery-szczegoly

http://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html

 

Jednak nie jestem pewien, czy na dłuższą metę to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie sugerujcie się tym, że obecnie forum stoi na dedyku ;) Kiedyś prowadziłem duże forum, które właśnie potrzebowało dedyka, ale jakiś czas temu zakończyło działalność. Stworzyłem nowe forum - to obecne, na tym samym dedyku, choć to forum go nie potrzebowało, raczej spokojnie wystarczyłby shared. Można powiedzieć, że teraz chcę zrobić to, co powinienem zrobić już kilka miesięcy temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaparaszam do testów:

 

http://www.mzhost.co...arehosting.html

 

Moim zdaniem SW2000 byłby najbardziej odpowiedni.

Masz możliwość 14 dniowego testu bez zobowiązań.

W tym okresie jesteśmy w stanie sprawdzić obciążenie generowane przez skrypt i ewentualnie polecić odpowiedni pakiet.

 

http://www.mzhost.co.uk/sw2000.html

 

Aby skorzystać z aktualnej promocji (data zakończenia promocji za kilka dni) wpisz w zamówieniu kod: ZIMA2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaparaszam do testów:

 

http://www.mzhost.co...arehosting.html

 

Moim zdaniem SW2000 byłby najbardziej odpowiedni.

Masz możliwość 14 dniowego testu bez zobowiązań.

W tym okresie jesteśmy w stanie sprawdzić obciążenie generowane przez skrypt i ewentualnie polecić odpowiedni pakiet.

 

http://www.mzhost.co.uk/sw2000.html

 

Aby skorzystać z aktualnej promocji (data zakończenia promocji za kilka dni) wpisz w zamówieniu kod: ZIMA2010

mnie się wydaje czy używacie cPanel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem w poście autora, że ma uczulenie na cPanel. ;)

No to niestety nasz oferta odpada.

U nas tylko cPanel, nigdy nie mieliśmy DA i chyba nie będziemy mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem w poście autora, że ma uczulenie na cPanel. ;)

No to niestety nasz oferta odpada.

U nas tylko cPanel, nigdy nie mieliśmy DA i chyba nie będziemy mieli.

 

+ jest napisane, iż kolega potrzebuje serwera w PL :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czasami tak piszą i chodzi im poprostu o Polską firmę. ;)

 

Firma może być nawet z Samoa, byle serwery miała w Polsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

z tym Samoa to bym uważał, tam ostatnio tsunami grasują ; )

a BOK też się czasem przyda ; )P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już przejrzysz wszystkie oferty i nie znajdziesz nic odpowiedniego, zapoznaj się proszę z

ofertą kont www w Hekko.pl. Wstępnie proponuję pakiet MediumPack z 4GB powierzchni i 20GB

transferu miesięcznego, powinno to zaspokoić całkowicie Twoje potrzeby.

 

Koszt tego pakietu to 119,60 zł brutto za rok.

Serwery zlokalizowane są w Polsce, w Gdańsku. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma może być nawet z Samoa, byle serwery miała w Polsce ;)

 

Na takie konto starczy najtańszy plan w turox.pl

Panel to zmodyfikowany isp-CP, firma działa od listopada, uptime obecnie to ponad 102 dni (czyli od początku nie było nawet restartu). Jeśli chodzi o forum, to np. http://zdrowie-kobiety.pl/forum/ działa z od ok 2 miesięcy bez jakichkolwiek problemów. Możesz zasięgnąć opinii u pani która go moderuje. Cena to 79 zł/rok plus dwa tygodnie okresu testowego za darmo. Serwery w Polsce w serwerowni firmy media-com.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy zapraszają to ja też :-)

 

 

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty :_) pakiet medium wystarczy bez najmniejszego problemu :-)

 

 

Wszystkie nasze usługi zlokalizowane są oczywiście w Polsce (Łódź).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na takie konto starczy najtańszy plan w turox.pl

Panel to zmodyfikowany isp-CP, firma działa od listopada, uptime obecnie to ponad 102 dni (czyli od początku nie było nawet restartu). Jeśli chodzi o forum, to np. http://zdrowie-kobiety.pl/forum/ działa z od ok 2 miesięcy bez jakichkolwiek problemów. Możesz zasięgnąć opinii u pani która go moderuje. Cena to 79 zł/rok plus dwa tygodnie okresu testowego za darmo. Serwery w Polsce w serwerowni firmy media-com.com.pl

 

A kernel jak aktualizujecie? No chyba, że nie aktualizujecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

guziec podał uptime serwera jako parametr który miał określić Ich niezawodność - czyli po aktualizacji będzie lipa bo będzie reboot i już nie będzie XXX dni tylko X ;) Parametr z du..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może wróćmy do tematu, darujcie sobie wycieczki osobiste ;)

 

Dzięki za oferty i wypowiedzi - jeśli ktoś ma coś jeszcze ciekawego do dodania, to zapraszam, bo jeszcze się zastanawiam.

 

 

 

O proszę - mój licznik osiągnął rozmiar dwóch kostek ramu po 256MB... ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Skąd stwierdzenie, że to akurat MB?

 

 

A kernel jak aktualizujecie? No chyba, że nie aktualizujecie...

A skąd wiesz że to Linux ;)?

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kernel jak aktualizujecie? No chyba, że nie aktualizujecie...

 

To w ciągu ostatnich 102 dni była aktualizacja jądra w lennym? Kiedy niby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda piszę ze sporym opóźnieniem w stosunku do daty podjęcia decyzji, ale i tak komuś może się ten post przydać... :( Ostatecznie zdecydowałem się na VPS w Ultimahost.pl, do czego przekonał mnie głównie fakt, iż to jest marka Efuturo (a więc odpowiada za nią Sebak), a z dedyków w Efuturo byłem b.zadowolony (w sumie miałem dwie maszyny na przestrzeni ponad 2 lat bodajże). Zresztą już po niecałym miesiącu użytkowania Vpsa w Ultimahost mam przekonanie, że to dobry wybór, bo i tutaj Sebak świadczy świetny support szybko reagując na wszelkie pytania i ew. problemy (choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie tylko on się tym zajmuje, ale po prostu i tu czuć taką jego opiekuńczą rękę :( ).

 

I choć nadal muszę użerać się z administracją, to jednak co niezależnośc, to niezależność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×