Skocz do zawartości
arv

Jak wybrać konto reseller?

Polecane posty

Witam,

na wstępie się przywitam i od razy wyjaśnię, że forum czytam już parę dni. Jak na razie widzę mnóstwo pytań o to, którą firmę wybrać. Mnie interesuje jednak bardziej czym się kierować przy wyborze.

 

Zajmuję się tworzeniem stron i w miarę jak firma się rozwija zwiększają się też potrzeby. Mam sobie zwykłe konto hostingowe (nazwa.pl) i stoi na nim już parę stronek, ale większości klientów polecałem wykupienie sobie własnego hostingu. Nawet przy tych kilku stronach zaczął mi doskwierać coraz mocniej brak oddzielnego nazewnictwa kont pocztowych dla różnych domen. Zacząłem się rozglądać za rozwiązaniem tego problemu i stwierdziłem, że w sumie dobrym pomysłem byłoby konto reseller i oferowanie hostingu dla moich klientów.

 

W ciągu roku szacuję że stanęłoby ok. 25-30 CMSów ze stronami firm i instytucji. Żadnych sklepów, żadnych portali społecznościowych.

 

Czytając forum znalazłem sporo linków i opinii, ale nie jestem pewien czym się kierować przy wyborze konta reseller. Oczywiście nie mówię o samym transferze i przestrzeni dyskowej, bo tyle jestem w stanie sobie oszacować. Będę wdzięczny za wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Jakby wszystkiego było mało, oprócz zwykłych kont reseller jest jeszcze deho.pl który oferuje vps managed przygotowany pod reselling i nie bardzo wiem czy to by było dla mnie lepsze czy tylko bardziej skomplikowane rozwiązanie.

 

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie się przywitam i od razy wyjaśnię, że forum czytam już parę dni. Jak na razie widzę mnóstwo pytań o to, którą firmę wybrać. Mnie interesuje jednak bardziej czym się kierować przy wyborze.

 

Zajmuję się tworzeniem stron i w miarę jak firma się rozwija zwiększają się też potrzeby. Mam sobie zwykłe konto hostingowe (nazwa.pl) i stoi na nim już parę stronek, ale większości klientów polecałem wykupienie sobie własnego hostingu. Nawet przy tych kilku stronach zaczął mi doskwierać coraz mocniej brak oddzielnego nazewnictwa kont pocztowych dla różnych domen. Zacząłem się rozglądać za rozwiązaniem tego problemu i stwierdziłem, że w sumie dobrym pomysłem byłoby konto reseller i oferowanie hostingu dla moich klientów.

 

W ciągu roku szacuję że stanęłoby ok. 25-30 CMSów ze stronami firm i instytucji. Żadnych sklepów, żadnych portali społecznościowych.

 

Czytając forum znalazłem sporo linków i opinii, ale nie jestem pewien czym się kierować przy wyborze konta reseller. Oczywiście nie mówię o samym transferze i przestrzeni dyskowej, bo tyle jestem w stanie sobie oszacować. Będę wdzięczny za wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Jakby wszystkiego było mało, oprócz zwykłych kont reseller jest jeszcze deho.pl który oferuje vps managed przygotowany pod reselling i nie bardzo wiem czy to by było dla mnie lepsze czy tylko bardziej skomplikowane rozwiązanie.

 

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. <_>

 

 

- stabilna pozycja na rynku

- kontakt

- indywidualne podejście firmy, możliwość przejścia na większe plany hostingowe

czy vps w przypadku gdy klientów będzie Ci przybywało a strony rosły.

- cena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia o firmie i jej stabilności na rynku - tego trochę już tutaj czytałem i czytać pewnie jeszcze trochę będę...

Kontakt i indywidualne podejście - czasem można ocenić w trakcie pytań o ofertę i testów, a trochę z opinii...

Możliwość rozbudowy - na to zwracam uwagę, to dla mnie podstawa.

Cena - wiadomo, budżet jest określony.

 

A jak poznać jaka jest tolerancja na obciążenia?

Przy zwykłych kontach reseller nie widzę informacji o tym, a przy VPS na deho.pl nie potrafię sobie przełożyć parametrów procesora i ramu na ilość/wielkość/popularność stron.

 

Czy w ogóle się zastanawiać nad VPSem deho.pl? Czy może przy tych rozmiarach przedsięwzięcia nie będzie mi to do niczego potrzebne?

 

Mój problem polega na tym, że jak czytam sobie np. parametry i usługi kont na hekko.pl to nie mam pojęcia czy to jest dobra oferta czy nie - nie mówiąc już o porównaniu z np. hostings.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testy, co ludzie mówią (jednemu podziękowała jakaś tam firma za 2-3 wordpressy, innemu trzymają 30 wordpressów - taki przykład tylko), no ale testy przede wszystkim i współpraca z administratorem..

 

I żeby za tanio nie było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie to co mówi Sponsi. Chodzi mi o to, jak dużo udźwignie takie konto. Przykładowo, ostanio na forum była sytuacja, że ktoś poszukiwał shareda na stronę. Firma X powiedziała 1000uu nie przyjmiemy, tylko na VPS firma; Y i Z, że nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wordpress potrafi zaszaleć na serwerze, a już kilkanascie z wtyczkami to już niezła zabawa.

 

Niestety tylko pełny kontakt z administratorem, daje możliwość kontroli kont.

 

Napewno ważne jest:

 

1 - stabilność serwera

2 - plan hostingowy (tak aby nie "trzepał" kieszeni)

3 - kontakt z działem technicznym, przy koncie resellerskim chyba znacznie wazniejszy niż dla kont zwykłych

4 - panel kontrolny serwera, najpopularniejsze DA i cPanel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za odpowiedzi, ale pozostaje mi jeszcze jedna kwestia.

Zastanawiam się czy decydować się na zwykły reseller, czy VPS.

Na ten moment stać by mnie było np. na DEHO1 i trochę się obawiam czy 256MB ramu to nie za mało na ok. 15 CMSów. Tak jak pisałem, to są strony firmowe więc nie generują dużo ruchu.

 

Byłbym wdzięczny za radę w którym kierunku iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc Reseller masz obsługę administratora i kontrolę konta wliczoną w cenie. Może te 15 CMS podzielić na osobne konta, które generują osobny ruch.

 

Moim zdaniem VPS 256 może być za mało i wyjdzie drożej niż reseller. Niestety decyzję musisz podjąć sam.

Do VPS niezarządzanego musisz mieć jeszcze panel administracyjny i obsługę administratora (o ile nie znasz linuxa sam), który stanowi dodatkowy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc Reseller masz obsługę administratora i kontrolę konta wliczoną w cenie. Może te 15 CMS podzielić na osobne konta, które generują osobny ruch.

Tego nie zrozumiałem. Ale to i tak nieistotne, to są strony firm, transferem się kompletnie nie przejmuję.

 

Moim zdaniem VPS 256 może być za mało i wyjdzie drożej niż reseller. Niestety decyzję musisz podjąć sam.

Do VPS niezarządzanego musisz mieć jeszcze panel administracyjny i obsługę administratora (o ile nie znasz linuxa sam), który stanowi dodatkowy koszt.

Jeśli 256MB by nie udźwignęło 20 CMSów, to czy zwykły shared reseller by udźwignął? W czym tkwi różnica? Czy są jakieś argumenty za wzięciem VPSa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20CMSów pod strony firmowe uciągnie praktycznie każdy reseller. Zakup VPS to wpadanie w większe koszta niż faktyczne z tego zyski. Większość firm która się wypowiedziała w temacie, oferuje mocne resellery które na pewno to uciągną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20CMSów pod strony firmowe uciągnie praktycznie każdy reseller. Zakup VPS to wpadanie w większe koszta niż faktyczne z tego zyski. Większość firm która się wypowiedziała w temacie, oferuje mocne resellery które na pewno to uciągną.

Domyślam się, że uciągnie każdy - zastanawiam się nad VPS reseller tylko dlatego, że nie musiałbym za rok czy dwa się przesiadać. Nie wiem natomiast co się dzieje, kiedy z tych 20 zrobi się 200, tzn. przy resellerach widzę tylko że droższe pakiety mają więcej dysku i transferu, a mnie interesuje czy większy pakiet pozwoli mi na większe zużycie zasobów.

A DEHO1 jest na tyle tani, że mógłbym sobie na niego już na początku pozwolić - jeśli jest taka potrzeba i jeśli to nie jest gorszy wybór niż zwykły reseller...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DEHO1 jak odpalisz DA, php,mysql,eximy i inne takie to nie zostanie Ci zbyt dużo ramu. 512MB ram pod DA to moim zdaniem minimum by to działało co najmniej tak dobrze jak na sharedzie. Z praktycznie każdą firmą, która poza resellerami oferuje także VPS będziesz w stanie się dogadać by w późniejszym czasie zmigrowali Twoje konto na VPS ze swojej oferty. Aktualnie tylko niepotrzebnie stracisz pieniądze. Prawda Firmy że jesteście w stanie zmigrować z resellera do VPSa ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za wszystkie firmy, jak prezydent za wszystkich Polaków.

 

Jesteśmy w stanie .... :)

 

"Pomożecie? Pomożemy ... " :)

 

No i zgadzam się z Crazyluki, VPS 256 będzie za mały na DA. Minimum zalecane do instalacji to 512 RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×