Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
evolucja

[dedykowany/vps] Dużo transferu

Polecane posty

Witam. Potrzebuję na 'już' serwer vps/dedykowany który obsłużyłby narazie 20'000 wejść na stronę. W niedalekiej przyszłości tj. może i za dwa tygodnie już ok. 80 tysięcy. Każde otwarcie strony to z 4 zapytania do bazy + waży ona wraz z całą grafiką około 350kb.

 

Na dzień dzisiejszy, tj. 'wykupne' mam budżet w wysokości 50zł. Może narazie coś żebym mógł wziąść na okres testowy 7dni, a potem jeśli dalej się będzie taka liczba wyświetleń utrzymywać będę miał fundusze na lepszy hosting.

 

 

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakas preferowana lokalizacja?

 

za 50 zł - dedyk to raczej niemozliwe , potrzebujesz root vps? czy managed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki żeby był prostszy w obsłudze. Absolutnie się na tym nie znam... Nie mam nawet pojęcia jak to wszystko działa. Dotychczas korzystałem tylko z współdzielonego...

 

Co do lokalizacji, nie musi być w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki żeby był prostszy w obsłudze. Absolutnie się na tym nie znam... Nie mam nawet pojęcia jak to wszystko działa. Dotychczas korzystałem tylko z współdzielonego...

 

Co do lokalizacji, nie musi być w polsce.

 

 

 

Hmm , moze byc ciezko jezeli kompletnie nie umiesz sie poruszac po srodowisku linuxowym. Prawdopodobnie bedziesz musial kogos poprosic do pomocy.Mysle ze na poczatek polecalbym zamowic okres testowy w jakiejkolwiek firmie i zobaczyc jak to wszystko dziala czy bedziesz umial sobie poradzic korzystajac tylko z tutoriali ew forum i wtedy zastanowic sie czy to ma sens bo napewno managed vps bedzie cie wiecej kosztowal nie mowiac juz o administratorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, będę musiał się nauczyć. Strona składa się właściwie tylko z 2 plików głównych + grafiki oraz jednej tabeli w bazie MySQl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zainteresujesz się firmą w której obecnie masz hosting :)

Podpowiem Ci, że oferuje ona też VPSy. I jak najbardziej mieści się w Twoim budżecie.

(ViPower.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinienes tez wziasc pod uwage to ,ze jezeli miales na tym hostingu jakis panel np. DA , to moze to sie wiazac z dodatkowymi kosztami na vpsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem okej chyba ta oferta vipower czyż nie? Jak myślicie czy serwer będzie mieć problem by to uciągnąć?

 

 

 

I czy dobrze liczę?

 

8000 gb * 1024 mb * 1024 kb = 8388608000kb transferu / 350kb = 23967451 wyświetleń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8000 gb * 1024 mb * 1024 kb = 8388608000kb transferu / 350kb = 23967451 wyświetleń?

 

 

8 TB transferu? A gdzie tyle dają?

 

OK już widzę. To dobrze liczysz, przy założeniu że tyle przejdzie w tym VPS przez sieciowki :)

 

Pozdrawiam,

TG

Edytowano przez Logout.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Zapcha się łącze, i nikt nie wejdzie na stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A długo bo to trwało? I jak potem odblokować takie łącze? Napiszcie coś więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy :) Przez noc zarobiłem na jeden małej reklamie 60zł. Możemy więc śmiało podnieść budżet do 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 100zł to już można poszaleć.

Logout.pl, ewentualnie

http://serwerydlaciebie.pl/serwer_wirtualny,Linux_VPS_Plus_X4.html

 

W razie problemow z konfiguracja mozesz pisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałem ;P Zostaje w vipower.pl. Za 100zł otrzymam serwer VpsStart + 2 godziny pracy administratora na zainstalowanie panelu, przeniesienie strony oraz odpowiednie skonfigurowanie serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak będzie zmiana.. Wolę chyba jednak coś zagranicznego. Strona nie będzie w 100% zgodna z prawem- zapewnie pare paragrafów by się znalazło :)

 

Słucham więc propozycji poraz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarządzany bez limitów godzin administratora, jednak jest to trochę drożej. Ewentualnie niezarządzany + jakiś administrator z forum, który chciałby sobie dorobić.

 

Te 50 złotych to miesięcznie, nie rocznie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem, zarobiłeś :)

 

To jednak i tak za mało na zarządzany. Chyba pozostanie Ci niezarządzany i admin z forum na dostawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz proszę o konkrety... Strona leży już od 3 godzin..

 

Obecnie mam już 300zł, jednak czy opłaca się to wydawać? 50 osób zgłosi abouse i szybciej stracę serwer niż go kupiłem.

 

Ta oferta mi się podoba: http://virpus.com/managedvps/, za 35$ mam serwer zarządzany przez miesiąc + DirectAdmina. Ping na ich stronę 170ms, nie wiem. Może serwery mają mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tak szybki wzrost oglądalności i duże zapotrzebowanie na transfer, to może dobrym rozwiązaniem byłoby ovh?

 

kwestia znaleźć coś za granicą to nie problem, ale znaleźć coś, żeby Cię nie wyrzucili to już większy problem, zważając na to, że chcesz nielimitowany transfer

 

to może jeszcze trzy tematy, które mogą Ci się przydać

 

1

2

3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://virpus.com/managedvps/

 

 

 

chyba jednak postawię na tą ofertę. Obliczyłem, że ich transfer w wersji M-Enhanced wystarczy spokojnie na 130k wejść dziennie. Serwery w USA. W dodatku to jest opcja managed, a więc wszystko zrobią za mnie. Długo z nimi gadałem na livechacie, przedstawiłem na jakiej zasadzie działa moja strona i nie wyrażają sprzeciwu. 24$ za serwer z directadminem i administracją to chyba nie tak dużo... Trudno, jak będzie zły to się za tydzień-dwa zmieni :)

 

Jeśli ktoś ma jakiś powód dla którego miałbym niekupować tego VPSa niech powie teraz lub zamilknie na wieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam powód: podejrzewam, że 98 procent ludzi, którzy chcą Ci doradzić albo nawet coś sprzedać ze swojej oferty po raz pierwszy w życiu widzi tą firmę na oczy... naprawdę nie było gdzie kupić usług? heh.. ja bym się ciut bał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×