Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wesolak

ftnhosting.net

Polecane posty

Ja napisałem do ich supportu wczoraj o 21:25 maila z pytaniem, bo też się tym zainteresowałem, ale jak dotąd brak odpowiedzi, support mają raczej do dupy... No nic, będę czekał i jak odpowiedzą na pytanie, to oczywiście biorę, bo wydaje się ładna oferta, a potem zdam tu relacje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem VPS'a na próbę tam. Niestety automatycznie nie aktywują - teraz muszę czekać...

 

Jak wszystko będzie dobrze, to ofc zdam relację. Poza tym - mają ciekawy program referencyjny, więc kto będzie tam coś kupował, to będę wdzięczny, jakby skorzystał z mego ref. linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem VPS'a na próbę tam. Niestety automatycznie nie aktywują - teraz muszę czekać...

 

Jak wszystko będzie dobrze, to ofc zdam relację. Poza tym - mają ciekawy program referencyjny, więc kto będzie tam coś kupował, to będę wdzięczny, jakby skorzystał z mego ref. linka.

 

Gdzie piszą o tym programie? I jeszcze mam pytanie czy może znalazłeś gdzieś szczegóły oferty? Np. przy resellerach chodzi mi o IP, rvskin do cPanelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dostałem wreszcie wszystkie dane. Wziąłem VPS'a Basic. Jednak sporo problemów:

-mail z danymi doszedł mi dopiero dzis, a zaomwilem 2 dni temu :)

-mają słaby support, chyba tylko 1 osoba pracuje

 

Mają tam HyperVM'a do VPS'ów. Pingi bardzo niskie, jak chcesz to mozesz spingowac moj serw: 188.72.216.191.

 

Co do cpanelu - nie mam pojecia, bo bralem VPS'a.

 

Jak będziesz tam coś kupował, to byłbym wdzięczny, jakbyś z tego skorzystał: http://www.ftnhosting.net/whmcs/aff.php?aff=004

Ja chyba 10% dostane zaplaconego przez ciebie abonamentu :).

 

Jak jakies inne pytania masz, to pisz, ale szczerze mowiac dopiero sie zapoznaje z ta firma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dostałem wreszcie wszystkie dane. Wziąłem VPS'a Basic. Jednak sporo problemów:

-mail z danymi doszedł mi dopiero dzis, a zaomwilem 2 dni temu ohmy.gif

-mają słaby support, chyba tylko 1 osoba pracuje

 

Mają tam HyperVM'a do VPS'ów. Pingi bardzo niskie, jak chcesz to mozesz spingowac moj serw: 188.72.216.191.

 

Co do cpanelu - nie mam pojecia, bo bralem VPS'a.

 

Jak będziesz tam coś kupował, to byłbym wdzięczny, jakbyś z tego skorzystał: http://www.ftnhostin...aff.php?aff=004

Ja chyba 10% dostane zaplaconego przez ciebie abonamentu tongue.gif.

 

Jak jakies inne pytania masz, to pisz, ale szczerze mowiac dopiero sie zapoznaje z ta firma...

 

Ile masz przydzielonego CPU? wrzuc jakieś dane odnośnie sprzętu na którym hostują VPS-y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co do supportu nie ma się co czepiać gdyż widać, że to typowa budżetówka, aczkolwiek w Master Reseller zachęca napis: "Quick 24/7 Response time" :) Wiadomo może pisząc przez panel, jako osoba mająca już usługę, czas odpowiedzi jest faktycznie krótszy, aczkolwiek wtedy polityka firmy byłaby nieco dziwna.

 

Swoją drogą są jakieś inne firmy oferujące odpowiednik tego Master Reseller lub Alpha reseller (pozwala zakładać: master, normal reseller i shared) w Polsce lub zagranicą u sprawdzonego dostawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj "wykaz" z maila z hypervm'u ktorego dostalem zastepczo:

 

Your account has been created with the following details:

Username: xxx

Password: xxx

To log in immediately, follow this link, using your username and password:

Secure:
[url="https://188.72.225.89:8887/"]https://188.72.225.89:8887[/url]

Quota Information:
Disk Quota (MB): 100000
Number Of Backups: Unlimited
Burstable Memory (MB)(openvz Only): 756
Guaranteed Memory (MB)(openvz Only): 512
Number Of Processes(openvz Only): Unlimited
Real Memory Usage (MB)(xen Only): Unlimited
Cpu Usage (%) 100/CPU: 15
Traffic (MB/month): 450000
Uplink Traffic(KB/s): 450000
Swap (MB)(xen Only): Unlimited
CPU UNITS (default 1000): Unlimited
IO Priority (0-7): Unlimited
Number Of CPUS: Unlimited
Enable Iptables (only For Openvz): on
Allow Backup Schedule: off
Allow Backing Up: off
Second Level Quota (only For Openvz): on
Can Manage Reverse Dns: on
Can Manage Dns: on
Can Rebuild Vps: on
Enable Central Backup: off

Wspoldzielone przez OpenVZ.

 

Ogólnie, to napiszcie, co mam dokładnie wam tu napisać, bo szczerze mówiąc nie znam się na tym :).

 

Jeszcze screen z panelu:

xxxxap.jpg

 

Edit:

 

Znalazłem w tutorialu jeszcze:

 

Procesor:

processor : 0

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 26

model name : Intel® Core i7 CPU 920 @ 2.67GHz

stepping : 5

cpu MHz : 49.593

cache size : 8192 KB

physical id : 0

siblings : 8

core id : 0

cpu cores : 4

apicid : 0

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 11

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm syscall nx rdtscp lm constant_tsc ida nonstop_tsc pni monitor ds_cpl vmx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 sse4_2 popcnt lahf_lm

bogomips : 5345.60

clflush size : 64

cache_alignment : 64

address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual

power management: [8]

 

i tak osiem takich samych jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit.

 

Polecam wsystkim narazie sie wstrzymać z zakupem VPS'a. Otóż strasznie laguje - w tracert jedna lokacja ma ponad 200ms. Poza tym - nie wiem, czy to pomyłka, czy co, ale mam tak jakby 180mhz przydzielonego proca : D Napisze jeszcze do admina tego hostingu, czy da się coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit.

 

Polecam wsystkim narazie sie wstrzymać z zakupem VPS'a. Otóż strasznie laguje - w tracert jedna lokacja ma ponad 200ms. Poza tym - nie wiem, czy to pomyłka, czy co, ale mam tak jakby 180mhz przydzielonego proca : D Napisze jeszcze do admina tego hostingu, czy da się coś zrobić.

 

 

założe się ze serwer jest w netdirekt w niemczech, jeżeli tak to te lagi mnie nie dziwią,

tam są non stop problemy z siecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

założe się ze serwer jest w netdirekt w niemczech, jeżeli tak to te lagi mnie nie dziwią,

tam są non stop problemy z siecią

Gdybyś się założył - wygrana byłaby Twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kriss83

 

Ta - administrator tego hostingu pisał, że właśnie tam mają serwer. Jesteś tego pewien, że to może i być wina hostingowni, a nie słabego proca? Jak tak, to raczej jestem udupiony :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kriss83

 

Ta - administrator tego hostingu pisał, że właśnie tam mają serwer. Jesteś tego pewien, że to może i być wina hostingowni, a nie słabego proca? Jak tak, to raczej jestem udupiony :<

 

 

tak, to od serwerowni, spinguj sobie veeble.org

to tez są vps-y w netdirekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak wielkich pingów tam nie mam o dziwo.

 

Ale w przypadku VPS'ów w ftnhosting, to raczej wina procesora. Jak mam wyłączony procesor serwera HLDS, to ping normalny. Włączam serwer, wchodzę sam i ping też normalny. Gdy dochodzą gracze i jest większe obciążanie - ping 300. Na poprzednim vps'ie w vpssquad.com miałem normalnie, a tutaj coś dziwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widać że jakaś niezła kaszana, jak tak na zawołanie zwiększają limit CPU,

to dobrze nie świadczy o ich polityce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

założe się ze serwer jest w netdirekt w niemczech, jeżeli tak to te lagi mnie nie dziwią,

tam są non stop problemy z siecią

 

Hmm powiem szczerze, że dziwią mnie te opinie o netdirekt. Mam tam serwery dedykowany żeby nie skłamać od jakiś 4-5 lat i NIGDY nie było żadnego problemu. Świetne łącza, super support, sprzęt. Może jestem szczęściarzem?

 

theqkash - jak może nie być oversellingu skoro to typowa budżetówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym Netdirekt to nie przypadek,

miałem tam serwer dedykowany jeszcze z ich starej oferty "Pentium" i było podobnie, ostre lagi,

później vps w dwóch firmach, hostujących u nich, i także lagi.

Fakt niektóre ich serwery chodzą ok, ale zdarzają się też buble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może inaczej chciałem to ująć

 

Nie Overselling tylko OVERselling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widać że jakaś niezła kaszana, jak tak na zawołanie zwiększają limit CPU,

to dobrze nie świadczy o ich polityce

 

Być może cpu domyślnie powinno być wyższe, ale takie budżetówki są zazwyczaj brane przez ludzi niezorientowanych w temacie, do nauki itp. itd. i pewnie wielu nawet nie wie jakie ma cpu:) Jeżeli jednak już ktos napisze to podnoszą. Dziwna polityka no ale coś za coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, miałem mieć 15% CAŁEGO procesora, a dostałem 15% jednego rdzenia. Może pomyłka? Nie wiem, ale teraz jest ok.

 

Za bardzo oversellingiem nie wali od tego - chyba nie dużo osob u nich korzysta, bo to bardziej "host od biednego studenta" ale za taka cene jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nawet firma nie jest jak się nie mylę, no ale za tą cenę myślę, że będzie hosting godny polecenia:)

 

Jeszcze tak apropo:

 

IP Address [url="http://cqcounter.com/traceroute/?query=188.72.216.191"]188.72.216.191[/url]   Host 188-72-216-191.local   Location [img=http://n1.dlcache.com/flags/gb.gif] GB, United Kingdom   City -, - -   Organization Santrex Internet Service   ISP NetDirect   AS Number AS28753 AS NETDIRECT Frankfurt, DE   Latitude 54°00'00" North   Longitude 2°00'00" West   Distance 2235.57 km (1389.12 miles)

 

inetnum: [url="http://cqcounter.com/whois/index.php?query=188.72.215.0"]188.72.215.0[/url] - [url="http://cqcounter.com/whois/index.php?query=188.72.216.255"]188.72.216.255[/url]
netname: SANTREX-INTERNET-SERVICE-968432
descr: Santrex Internet Service
country: GB
admin-c: KC77-RIPE
tech-c: SR614-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: NETDIRECT-MNT
mnt-lower: NETDIRECT-MNT
mnt-routes: NETDIRECT-MNT
source: RIPE # Filtered

 

Wygląda mi to na dedyka kupionego w Santrex.net oni mają serie Unmetered w Niemczech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ta. Jak whois'uje swojego VPS'a to też jest w Santrexie.

 

BTW. widzę, że ktoś zarejestrował się z mojego reflinka - dzięki. Jakby co, to jak juz mowilem, aktywuja konto ręcznie, w moim przypadku aktywowali nastepnego dnia tak około 22:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, miałem mieć 15% CAŁEGO procesora, a dostałem 15% jednego rdzenia.

Na pewno?

W większości firm 100% to jeden rdzeń, 200% to dwa rdzenie, 400% to cztery rdzenie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×