Skocz do zawartości
wesolak

Najlepszy operator VOIP?

Polecane posty

Witam, mógłby ktoś polecić dobrego, sprawdzonego operatora voip? Chciałby aby najlepiej miał możliwość płatności prepaid, można było mieć swój numer oraz wysyłać smsy. W google, na różnych forach jest tego multum, próbowałem wykorzystać porównywarki operatorów ale naprawdę jest tego pełno dlatego proszę o radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co ty tak naprawdę chcesz mieć - bo przy odpowiednim pokombinowaniu może wyjść naprawdę tanio i w miarę wygodnie.

Zasadniczo - to czy chcesz podpiąć się pod konto/konta komputerem, bramką, czy też telefonem IP.

 

Dzwonisz na komórki, czy bardziej na stacjonarne?

Czy zależy ci, żeby osoby, do których dzwonisz, widziały twój numer?

 

Odnośnie SMSów - to nie lepiej wykorzystać po prostu dedykowaną prepaidową bramkę SMS do tego?

Bo raczej numerów mobilnych to nikt ci via VoIP nie udostępni, więc IMO to mija się z celem wysyłka wiadomości z numerem np. stacjonarnym, bo ODPOWIEDŹ na taką wiadomość kosztowała by i tak tyle, co za voice-sms.

 

PS: Ostatnio podpiąłem sobie happycall.pl - nawet nie najgorzej się to sprawuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z ipcall.pl i jestem zadowolony. Jakośc połączeń jest bardzo dobra. Jedyne, co może irytowac, to to, że przy wybieraniu numeru stacjonarnego bez zera na końcu powoduje czasami, że łączenie trwa dłużej lub słyszysz zajętości.

Natomiast jeśli kręcisz numer z zerem i na dodatek na końcu numeru wciśniesz #, połączenie nawiązywane jest błyskawicznie.

No i cena jest chyba najniższa ze wszystkich operatorów, których znalazłem - 5gr/min stacjonarne, 25gr/min komórki (poza play rzecz jasna ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i cena jest chyba najniższa ze wszystkich operatorów, których znalazłem - 5gr/min stacjonarne, 25gr/min komórki (poza play rzecz jasna ;P).

Wspomniane przez Fiercio happycall.pl ma taniej :)

 

W ipcall.pl razi mnie bardzo amatorsko wykonana strona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co może irytowac, to to, że przy wybieraniu numeru stacjonarnego bez zera na końcu powoduje czasami, że łączenie trwa dłużej lub słyszysz zajętości.

Może to kwestia po prostu dialplanu twojej bramki/telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane przez Fiercio happycall.pl ma taniej :)

 

W ipcall.pl razi mnie bardzo amatorsko wykonana strona :/

 

 

happycall ma nie lepszą :)

 

btw. ostatnio były ze 2-3 tematy na wht o voip i operatorach... może warto poszukać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fiercio, nie wiem, czy mam możliwośc edycji dialplanu.

Nie widziałem nigdzie takiej opcji w swojej bramce.

A posiadam rt31p2 (linksys).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości orientuje się ktoś czy ciężko jest otworzyć udostępnianie usług voip, trzeba startować w przetargach o numery czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości orientuje się ktoś czy ciężko jest otworzyć udostępnianie usług voip, trzeba startować w przetargach o numery czy coś takiego?

Trzeba złożyć wniosek do UKE o stanie się przedsiębiorcą telekomunikacyjnym.

Jeśli zostanie on rozpatrzony pozytywnie i firma stanie się PT, to wtedy może wystąpić o przydział numeracji.

Szczegóły, łącznie z "cennikiem" są na stronie UKE.

Jeśli już otrzyma się ten przydział numeracji, to trzeba go jakoś rozgłosić.

Można samemu wystąpić o nr punktu styku i budować swoją sieć styków międzyoperatorskich, można zlecić rozgłoszenie numeracji jakiemuś większemu providerowi, który takową sieć posiada.

 

No i w międzyczasie trzeba by pamiętać o obowiązkach, jakie nakłada prawo telekomunikacyjne na operatorów... w tym raportowaniu użycia :)

 

==================

@behemoth - spójrz sobie na "ukrytą" stronę /Voice_adminPage.htm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×