Skocz do zawartości
Gość Mkbewe

[opinie] i365.pl

Polecane posty

Nie mówie tutaj o i365.pl, a o poziomie technicznym Waszych wypowiedzi. Pisałem już o tym w tematach Webd, Superhostu, Bitmaru i kilku innych. Jeśli coś komentować i oceniać to z sensem.

 

Nie znacie się na podstawach, a staracie się coś oceniać i wartościować. Podałeś link do swojego forum, które generuje się w niecałą sekundę, to w czym masz tak naprawdę problem? Koledzy z gimnazjum się na Ciebie obrazili? Czy naprawdę tak trudno jest np. zrouzmieć, że to nie _dostawca hostingu_ jest odpowiedzialny za to, że masz pingi 350 ms do konta, jeśli starty są na routerze po drodze?

 

Ja wiem, że w tym kraju wszyscy znają się na wszystkim, ale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to ty jesteś ograniczony, jeżeli sądzisz, że znasz się na podstawach. I nie obrażaj się o to że byle dzieciak z technikum wytyka ci Twoja głupote. Nie róbmy tu śmietnika, mówię jak jest. A Co do tego 0,01s to to nie jest nawet strona główna, ponieważ nie jesteś zalogowany i nie wyświetla ci się NIC, oprócz komunikatu i obojętnie ile ta strona by się nie ładowała to zawsze ma czas 0,01s !

 

Zarejestruj się, zaloguj, spróbuj cos popisać i sie przekonasz o co mi chodzi. Jak już sprawdzisz i będziesz wiedział to możesz komentować moje wypowiedzi. Jak przetestujesz to usunę twoje konto.

 

A poza tym niemiecki DARMOWY hosting ma dużo lepsze standardy od polskiego komercyjnego. To jest poprostu żałosne. Sami zobaczcie jeżeli nie wierzycie http://www.funpic.de

 

A Ty nie szpanuj, ze się na czymś znasz, bo twoje wypowiedzi są poprostu żałosne i nabijasz sobie posty na tym forum, spamując i "dopieprzając" się do wypowiedzi każdego użytkownika Twoimi IMO bezsensownymi komentarzami. ;)

 

A moderatorów prosiłbym o posprzątanie w tym temacie, bo po prostu jest jeden wielki śmietnik, spamy Patryka i kolejne powtarzanie tych samych kwesti przez ludzi (m.in. mnie), którzy próbują udowodnić, że hosting ich jest daremny. Byłby dobry, to pisałoby się, że jest dobry. Jest jaki jest, więc komentarze są jakie są. Temat ten powstał by wyrazić swoją opinie o danej firmie hostingowej, aby służyło to osobą poszukującym rzetelnego usługodawcy, a nie po to by za każdym razem podważać opinie wypowiadającego, jak to właśnie, wszędzie drogi Patryku robisz. A jeżeli nie potrafisz zrozumieć, po co powstał ten dział i to forum, to jest mi bardzo przykro z tego powodu. :P

 

I jeszcze apropo hostingu, to nie chodzi mi tu o te pingi, bo gdyby tylko muliło to jeszcze można by było na to przymknąć oko ponieważ serwery są zagranicą i hosting jest w miare tani. Poprostu zarejstruj sie na tym moim prawie jak forum i przekonaj o co mi chodzi. Wsumie zresztą i tak mozesz sie nie przekonac, bo musiał byś z niego kożystać, czasami 5-15 min chodzi dobrze, a przez nast. 5-15min. się sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Skip, cały czas czekam na rzeczowe oraz przemyślane argumenty, a nie beztreściowe krzykactwo - może być na priv.

 

Bez sensu jest krytkowanie bez _rzeczowych_ przysłanek, a takie reprezentuje 90% userów z gatunku "wyszukałem to forum w googlach i postanowiłem napisać pierwszego posta o tym jaki to hosting z którego korzystam jest fatalny". A i jeszcze "mam przemo/joomle/phpnuke'a z milionem UU dziennie".

 

Nie wymagam jednak wiele, skoro nawet nie zadałeś sobie trudu prześwietlenia mojej ponad 1,5 rocznej działalności na tym forum ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argumenty już były, nie potrafisz sie dopatrzeć to twój problem i prosze ja ciebie przemyśl na przyszłość co piszesz, bo twoje wypowiedzi są na poziomie intelektualnym pisu i zapewne na nich głosowałeś jak kilkadziesiąt innych polaków co nie potrafią czytać i słuchać ze zrozumieniem...

 

To tyle z mojej strony, temat zamknięty.

 

Apropo i365.pl to wracają do dawnej formy, możliwe że kilka procent z tych 90% krzykaczy z cms'ami odpuściło sobie ich hosting i wydajność maszyn stała się adekwatna do ilości userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

No tak, szczerze mówiąc popieram Patryka, jego wypowiedzi są słuszne, jeżeli chodzi o teorię ze strony technicznej, ale niestety, czasem mam wrażenie, że trzeba jednak ugryść w język niż komentować niewiedzę na poziomie 'gimnazjalisty'. Rzecz jasna nie mam nic do nich, ale czasem się dziwię, że im trudniej skorzystać z popularnej wyszukiwarki google.

 

Co do opóźnień w ms na łączach, to jak najbardziej odpowiada operator, chociażby podam bardzo prosty przykład, posiadam kartę EDGE z Orange, pakiety przechodzą przez 8 routerów, a średni czas pingu wynosi w granicach 0,8 sekundy. Ściągać czy wysyłać duże pliki to żaden problem, ale załadować potężną stronkę z drobnymi zdjęciami czy odwołaniami... trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 

kożystają, mojego klasowego forum, Napewno, dzieciak z technikum, Wsumie, intelektualnym pisu...

 

Ech, jeżeli miałbyś się przyznawać, że jesteś dzieciakiem z Technikum, co wnioskuję, że podział wieku zaczyna się od 16 lat, choć mogę się mylić, ale ortografia... jeszcze raz ortografia, no i nie będę komentował w sprawie polityki, bo dziecko 'The Skip' zawsze jest guru, zawsze najlepszy, znający się na technice, na polityce i te pe... To staje się nudne, chcesz rządzić? To zgłoś się do samorządu uczniowskiego a nie zawracać nam głowę bzdurnymi zdaniami.

 

Ja wiem, że w tym kraju wszyscy znają się na wszystkim, ale...

 

... każdy chce być wszędobylskim guru ;-) Popieram Patryka, no i może jednak moderator się wtrąci, zrobi oddzielny temat?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu "kożystać" jednak pisze się przez "rz" ;]

 

I nie należy oceniać niczyjej wiedzy, dopuki sie kogoś nie pozna.

No i nie zależy mi być jakimś "guru", czy czymś tam jeszcze.

Jak również proszę patryk'a i arcanuslek'a o nie wymądrzanie się, bo jak narazie wy zgrywacie guru, jak widać bezpodstawnie.

 

Więcej się tutaj nie będę wypowiadał odpowiadając na wredne posty posty patryka (po prostu zignoruje je), który zawsze potrafi więcej niż inni. Patryk to że się na czymś znasz nie stawia cię na lepszej pozycji bo nigdy nie wiesz czy osoba, którą krytykujesz nie zna się lepiej od ciebie i momentami można się przejechać. Nie sugeruje tu, że się na czymkolwiek znam, bo jestem prostym głupim dzieciakiem z 16-stką na karku ;]

No wsumie popieram was również krytykując osoby z wiedzą na poziomie gimnazjalisty, bo jest ona żałosna, ale pierwsze należy przemyśleć czy takowa osoba naprawde się na niczym niezna i dopiero potem krytykować, a nie sugerować sie tutaj wiekiem, bo czasami dzieciaki z gim. mają większą wiedze od was, a znam paru takich, którym z pewnością nie dorównujecie.

 

Jak chodzi o krytykowanie hostingu, to uwierzcie mi naprawdę znam się też na rzeczy i nie krytykuje z byle powodu!

 

Apropo i365.pl to wszystko zaczęło powoli wracać do dawnej formy i mam nadzieje że tak zostanie, w każdym razie na serwerze s9.

 

Jeżeli znowu z usługami i365.pl będzie działo się coś niepokojącego "przez dłuższy okres czasu" tak jak to było w tym wypadku (jeden i pół tygodnia problemów), to z pewnością dam znać ;]

 

PS: przepraszam administracje za offtop'y, ale trudno tak poprostu pozwolić szargać swoją reputacje.

 

Dodane 16.10.2006

No i za wcześnie pochwaliłem ;)

O tyle o ile mi jeszcze jako tako coś się wyświetla po jakims czasie, to bazy dalej lagują (przy wysyłaniu czasami zrywane jest połączenie). Ale na neostradzie albo necie z osiedłowek (które w większości kożystają z dsl'i TEPS'y) to już wogóle prawie, że nic niechodzi ;[

Ja nierozumie po co polskie firmy hostingowe oferują hosting, który praktycznie w polsce nie działa :|

To już nawet serwer z yoyo.pl (jakby kto nie wiedział darmowy polski hosting) jest dużo wydajnieszy :P

Ich serwery nie nadają sie na nic więcej jak na ftp na większe pliki i jakieś prymitywne stronki.

 

A użytkownikowi michal22 bardzo wspołczuje, bo jeżeli ma neo to naprawde nie potrafi sie dobrać do Cpanelu nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, dzisiaj przeszedli samych sibie. Zamiast swojej strony ujżałem "Jeżeli strona ta jest widoczna, oznacza to poprawną instalację serwera Apache. Można już zamienić zawartość tej witryny."

 

EDIT: No tak, Meal Culpa. Nie sprawdzałem skrzynki mailowej. Przez prace konserwacyjne serwera 10, od 22:00 do 6:00 strona będzie niedostępna. Mam nadzieję że te prace rozwiążą problemy ze stroną i jej adresami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci co do "keep alive 15 s" wspomnianym na podstronie ~7.

Przeciez mozna ustawic na 0-2 sek i nie miec nigdy "bialej strony" tylko dalej byc zakolejkowanym. Keep Alive 15s zzera sporo niepotrzebnej pamieci, przy zamulonej bazie po chwili mamy masakre w zasobach:). Kwestia dobrego performance tuningu httpd+mysql i

zaden user nie ujrzy "cant connect 2 sql". Przy zlej konfiguracji - owszem.

 

Najoptymalniejsze wysjcie to wywalenie apacza. Dobrze skonfigurowana platforma potrafi byc do 3-8 x wydajniejsza od klasycznego apacza+mysql.

 

Jeszcze 1 uwaga - szybkosc generowania strony w php moze byc duza np. 0.1s,

jednakze zamulacze po drodze moga ja wyswietlic kolejkujac po 10 sek.

zasadniczna roznica.

 

gl:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W takim razie edytuje posta.

 

W tej chwili serwer dziala dobrze, zobacze jutro i wystawie opinie dotyczaca hostowania dynamicznych witryn.

Natomiast serwer pod Downloads, e-mail lub dla stron opartych na HTMLu pewnie sie sprawdza.

A wiec nic sie nie zmienilo od wczoraj, w dalszym ciagu serwer zamula i wyswietla biale stron (zamiast strony z wynikami) - mimo wykonania instrukcji, ktore dostalem w e-maili. A wiec

Nie polecam tego hostingu osobom, ktore korzystaja ze skryptow

 

Co do Loadu (78) odczytalem w cPanelu.. niestety serwery nie sa z gumy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po kolejnym tygodniu na hostingu i365.pl radze sie powaznie zastanowic przed ewentualnum zakupem, fora i galeria chodza tak wolna ze wolniej chyba sie nie da, jedynie strony w html i sciaganie sa rewelacyjnie szybkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gt8: gratuluje wyobraźni, bo przy loadzie 78 to byś nawet strony CPanelu nie załadował i nie sprawdził tego..

 

najwidoczniej ja mam jakieś meganiewymające witryne (jedna 10 tysięcy uniq dziennie :(), że wszystko mi w i365 śmiga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gt8: Wysłałem Panu godzinę temu e-maila z wszelkimi informacjami dotyczącymi tego konta, przepraszam za opóźnienie, ale nie da się zbadać niektórych spraw w 12 godzin, zwłaszcza jeśli chodzi o to jak konto obciąża serwer i kiedy.

 

pozdrawiam z i365.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy jak piszą przedmówcy. Mam postawioną Joomle i przemo. Od jakiś 2 tygodni pojawiły sie problemy. Białe strony, przekroczenia czasu, a strona przymula.

 

Odpowiedzi z supportu tendencyjne i w kółko to samo. Juz sam nie wiem jak trzeba pytać aby dostać konkret w odpowiedzi... Pingi są przyzwoite i html'e smigaja jak chca, niestety mysql strasznie slimaczy i kuleje..... A niestety kilku przegladajacych naraz forum uzytkownikow nie generuje chyba tyle zapytan aby zatkac mysql'a...

 

Moja strona www.zolwie.net .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe cpanel w i365 oferuje rozwiazania jak post_nuke czy phpbb2, ktore przed rokiem support hostingu ocenil jako "zle zoptymalizowane skrypty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest bardzo dużo skryptów i tak, jest phpBB2, i post nuke. Pozatym ostatnio ilośc tych skryptów bardzo się rozszerzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze zastanawiaja mnie ludzie, ktorzy placac 100 zl/rok oczekuja iz dany ISP bedzie im we wszystkim pomagal, naprawial ich pomylki, sluchal krytyki jaki to sip zly, niedobry i wogole. Nie badzmy smieszni. Jesli ktos jest tak inteligentny ze forum opiera o phpbb i na nim ma poinstalowane mnostwo dodatkow to predzej czy pozniej sie pojawia problemy. I nie mowie tu nawet o problemach po stronie serwera a o problemach ze skryptem. Nie oczekujcie tez od BOK danej firmy, iz beda pomagac Wam w waszych durnych i "profesjonalnych" skryptach. Firma odpowiada za dzialanie serwera, nie zas o dzialanie durnych skryptow i genialnych stron www. Czy naprawde tak ciezko zrozumiec, iz 90% przypadkow to bledy uzytkownika, nie zas serwera? Sam wielokrotnie spotkalem sie z ludzmi, ktorzy mieli tak "zoptymalizowane" strony i skrypty, ze nawet Dual Xeon nie wyrabial. Troche wiecej samokrytyki. Na miejscu adminsitracji serwera zablokowalbym takie durne strony www wlasnie z powodu durnie napisanej strony www.

Mam pytanie: czy jestes uzytkownikiem serwera S4 na i365 lub adminem tego hostingu?

a czy kazdy kto krytykuje Twoja "profesjonalna strone www" musi byc od razu uzytkownikiem serwera/adminem serwera? Nie badz smieszny. Idac tym tropem kazdy kto odpowiada inaczej niz ty myslisz jest dla Ciebie userem/adminem serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast jesli kupuje usluge ktora ma

- 45GB/mies transfer

- NIEOGRANICZONA wielkosc bazy danych

to nie po to aby mnie ktos nale rozliczal z wielkosci bazy czy ciezkosci strony. KUPILEM/ZAPLACILEM za taka mozliwosc. I naprawde dopoki mi ktos nie wskaze wprost ktory skrypt jest wadliwy to mam gdzies wszelkie tlumaczenia. bo za to ZAPLACILEM

To ze zaplaciles nie upowaznia Cie do tego, abys obciazal nadmiernie serwer. A robisz to jesli skrypty ktorych uzywasz sa zle napisane badz Ty ich nie potrafisz obslugiwac.

Jesli wiec takie rozwiazania sa dostepne standardowo dla usera, to w jaki sposob je mozna wykorzystywac aby nie przeciazyc serwera? jest to kwestia umowna? do momentu az sie serwer przytnie? a moze serwer sie przycina nie z powodu jednej czy 5 takich wiekszych stron a dlatego ze na nim jest po prostu ich za duzo? Tego oczywiscie nie bede tu rozstrzygal.

zabawne. Ciekawe tezy stawiasz, ale to sa tylko i wylacznie twoje tezy. Jakos dziwne jest rowniez to, ze oprocz Ciebie nikt sie nie skarzy na dzialanie jako tako serwera. No ale coz- zawsze znajdzie sie czarna owca ktora potrafi krytykowac, bo ZAPLACIL i wymaga aby wszystko dzialalo tak jak on sobie tego zyczy. Nie oczekuj ze administracja serwera Ci pomoze w Twoich problemach. A nie zdziw sie rowniez wtedy, kiedy powiedza Ci bye bye bo Twoja strona generuje >50% obciazenia ram i procka.Pozatym pisanie non stop do BOK ze cos nie dziala mija sie z celem bo zapominasz, ze serwery sa monitorowane na biezaco. Pisanie co 5 minut ze cos nie dziala tylko utrudnia prace i powoduje jeszcze wieksza niechec do takiego namolnego klienta ktory jeczy bo np strona generuje sie o 2 sekundy wiecej, badz wystapil problem z polaczeniem do bazy sql. Takich upierdliwych klientow nikt nie lubi- ludzie pracujacy w i365 tez chca miec chwile odpoczynku, a nie co 5 minut odpisywac na Twoje wiadomosci ktore sie w sumie sprowadzaja do jednego- strona nie dziala u Ciebie i tragedia. Jak Ci tak naprawde nie pasuje to zrezygnuj- przeciez nikt Cie tam na sile nie bedzie trzymac. Nie masz dostepu do serwerow i nie wiesz ile kont jest na danym serwerze, nie znasz statystyk serwera itd- wiec zamilcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrące swoje 3 grosze.

Od roku mam hosting w i365.pl

Na jednym koncie chodzi php by przemo.

Online zwykle ok 10 osób, 100 userów. 55.000 tyś wiadomości (na oko)

Forum zamknięte (niezarejstrowani nie mają wglądu w nic).

forum chodzi raz lepiej raz gorzej - ale nie narzekam ze wzgledu na cenę (40zł) rocznie.

 

Ostatnio postanowiłem zrobić stronkę opartą na joomli + vbulletin.

Oba skrypty są oparte na jednej bazie danych i są zintegrowane.

Są to czyste instalacje Joomli i VB nie licząc skryptu integrującego.

 

Konto zakupiłem w i365.pl ponieważ byłem zadowolony z supportu na poprzednim koncie.

oferta to 50GB transferu, nielimitowane bazy etc. i wszystko w promocji dosyć tanio.

 

Prace nad stronką troche mi staneły - jestem więc jedynym użytkownikiem - i czasami naprawdę mam wielki problem aby strona wogole sie załadowała.

 

To że działa wolno to już norma (czasami czekam koło 20 sek na załadowanie strony, czy forum) ale czasmi wogole się nie ładuje.

 

Na stronkę wchdzę ok 3 razy dziennie i naprawdę rzadko się zdarza, aby chodziła znośnie.

 

Rozumiem, że konto było niedrogie, ale oczekiwałem czegoś więcej. Skoro firma decyduje się na ogłoszenie jakiejs tam promocji to powinna liczyć siły na zamiary, czasami lepiej nie obniżać ceny - skoro nie jest się potem w stanie sprostać wymaganiom użytkowników.

 

Teraz sytuacja wygląda tak, że wywaliłem jakąś tam kwotę pieniędzy i praktycznie nie jestem w stanie używać swojego konta. Pozostaje mi albo wykupić hosting gdzie indziej, albo poczekac na poprawę sytuacji, pożyjemy zobaczymy.

 

Wolne działanie strony tłumaczone jest winą providera internetu (neostarda).

 

Mój serwer to s9 w niemczech, wg mnie to wina przeciążenia serwera. Server load jest średnio 7.0 m-8.0 często wyżej, najmniej to widziałem ok 3.0.

 

Dziś działa troszke lepiej, ale i tak dalego od ideału, mam nadzieję że i365 weżmie sobie do serca uwagi pisane na tym forum i coś z tym zrobi.

 

Support mają niezły, to trzeba im przyznać, ale nad szybkością mysql powinni popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Korzystanie z usługi i365.pl singleserver jest dla mnie bardzo frustrujące i zdecydowanie nie polecam, nawet właścicielom malutkich stron. Otwarcie cPanelu graniczy z cudem, bo strona główna ładuje się parę minut - tak długo jak zauważyłem trwa pobieranie danych do tabelki Podstawowe informacje o koncie. Najgorsze jest jednak to, że ostatnio dzień w dzień klient poczty nie może się połączyć z kontem. Załapuje za którymś razem. Co jak co, ale poczta to coś takiego, co nie ma prawa nie działać, zważywszy, że jest kupa darmowych skrzynek, z którymi na nie ma problemów. Wysyłanie maila także często trwa zdecydowanie za długo. FTP działa, ale miewa spore opóźnienia - trzeba czekać kilkanaście sekund na połączenie i czasem dłużej na rozpoczęcie transferu. Będę musiał poszukać innego hostingu. mimo, że nie mam na razie jakichś dużych wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na jakim serwerze masz stronę? Ja również mam SingleServ, i cpanel strony na serwie w niemczech (S10) włącza się momentalnie.

 

Pozatym wszystkie nowe konta są zakładane na nowych serwach, a do końca roku wszystkie stare powinny już śmigać z Niemiec, a nie USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na jakim serwerze masz stronę? Ja również mam SingleServ, i cpanel strony na serwie w niemczech (S10) włącza się momentalnie.

 

208.101.4.244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to masz serwer w USA, sprawdź sobie traceroute na początku, napisz do supportu jeśli tego nie zrobiłeś a nie smuć na forum ;)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz serwer w USA, sprawdź sobie traceroute na początku, napisz do supportu jeśli tego nie zrobiłeś a nie smuć na forum :)..

 

traceroute mi powie dlaczego muszę czekać 15 minut na załadowanie tabelki w cPanel? ;)

support nie okazał się pomocny - dla nich było ok.

I nie smucę na forum, tylko postanowiłem poinformować ewentualnych przyszłych klientów, że mogą mieć aż takie problemy. Specjalnie dla tego założyłem konto. Gdy ja szukałem nfo na tym forum przed wyborem hostingu, to na temat i365.pl było tylko słodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×