Skocz do zawartości
Gość Mkbewe

[opinie] i365.pl

Polecane posty

Witam,

problem dziś na serwerze s8 był wybitnie sprzętowy - rebuild RAIDu po padzie jednego z dysków i wymianie hotswap skutkował pewną utratą wydajności przy jakiś poważnych operacjach dyskowych, a fora Przema wykonują takich całkiem dużo :angry:.

 

Pozdrawiam z i365.pl.

 

Żeby nie bylo, ze to 'zapasowa' wymowka na takie typu sprawy - faktycznie prawda, bo teraz jest duzo wyzszy load i forum dziala sprawnie i generuje sie ponizej 3s :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problem dziś na serwerze s8 był wybitnie sprzętowy - rebuild RAIDu po padzie jednego z dysków i wymianie hotswap skutkował pewną utratą wydajności przy jakiś poważnych operacjach dyskowych, a fora Przema wykonują takich całkiem dużo :angry:.

 

A czy w regulaminie Pańskiego serwisu jest napisane, że fora Przema nie mogą być umieszczane na sprzedawanych kontach? Chyba nie... Nie skarżę się, nie jestem nawet klientem Pańskiej firmy, ale nie lubię bardzo wykrętnych tłumaczeń providerów, że "jest wolno bo skrypt klienta obciąża serwer", co jest bzdurą w przypadku tak popularnych, dobrych i bezpiecznych skryptów jak forum Przema (np. w porównaniu ze zwykłym phpBB czy nawet komercyjnym Invision!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alexander Reiss musisz zrozumieć że popularny nie rowna się dobry , a jezeli ktoś właduje wszystkie dodatki nie może to działać jak strona statyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy w regulaminie Pańskiego serwisu jest napisane, że fora Przema nie mogą być umieszczane na sprzedawanych kontach?

 

a czy ktoś mówił że nie mogą??

była tylko mowa, że dużo operacji wykonują... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam u nich konto testowe, ale cos mi nie gra. Czesto serwis jest nieosiagalny przez pare sekund, serwer sie muli. W tym czsie pingi nawet zanikaja, lost jest 30-35%. Cos jest nie tak albo u nic, albo u mnie. Uzywam neo. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli i365 to topowa oferta rynku takich uslug w PL to nie jest dobrze.

Mamy u nich hosting od prawie roku. mkportal + vbuletin.

Userow nie za duzo.

 

Poniewaz ciagle monitoruje co sie dzieje na forum zauwazam dosc czeste przycinki. Powod: przekroczona ilosc polaczen dla pojedynczego usera. ale to nie jest przyczyna bezposrednia. Monitorujac ilosc wszystkich polaczen do bazy, ich ilosc siega czasem 100 (a jest to maximum ustawione dla mysqla u nich). Po prostu od czasu do czasu baza sie przytyka.

 

Odpowiadaja faktycznie b. szybko. To zaleta. Ale w wiekszosci przypadkow sa to odpowiedzi w s tylu "macie panstwo zle zoptymalizowane skrypty sql. Inni nasi klienci sie nie skarza". Tu podali swego wiadacego klienta. I co sie okazuje? ze gdy wisi nasz portal stoi tez portal wiodacego klienta. Ktory sie podobno nie skarzy.

 

Aby sie zabezpieczyc przed zabiciem mysql'a ustawione maja na apachu time-alive na 15 sek, mimo ze max_execution_time dla php jest 30. Co to oznacza? ano ze jesli php nie wygeneruje choc jednego znaku na wysjciu (a to sie zdazyc moze gdy czeka na baze) to apache zrywa polaczenie po 15 sek!. A user dostaje piekna biala strone lub komunikat (jesli uzywamy proxy) o zerowej dlugosci dokumentu.

 

Dlugo sie wzbranialem przed napisaniem takiego posta. ale dzis przegieli. Od 6 rano (a jest 19 jak to pisze) lezy http, ftp, pop3, smtp i dns. Slowem wszystko. I mi jest obojetne czy to terrorysci czy koparka przeciela swiatlowod. POtrzebuje informacji kiedy bedzie to usuniete. I co? zadnej komunikacji. ta sie skonczyla rano. Najpierw ze czekaja na info od technikow. Potem po naciskach ze to awaria. Ale na odpowiedz jakiej klasy awaria, czy bedzie to naprawione dzis, jutro za tydzien - zadnej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w momencie kiedy napisał Pan tego posta sytuacja z serwerem s4 była już ustabilizowana, a odpowiednia informacja została wysłana do Użytkowników. Nasz support był dostępny przez cały czas za pośrednictwem telefonu oraz e-maila, ale w przypadku takich awarii jak ta (gdzie o godzinie 1 w nocy czasu amerykańskiego nastąpiła poważna awaria infrastruktury sieciowej CISCO i reset configów w naszym private switchu) trudno jest napisać coś więcej ponad to, że związani z nami ludzie pracują nad jej rozwiązaniem.

 

Głównym problemem była strefa czasowa, gdyż pierwesze działania mające na celu poprawę sytuacji nastąpiły około 8 rano, a serwer stał się bezproblemowo dostępny z każdego miejsca na Świecie parę godzin później. Bardzo przykro nam z powodu rozmiaru tej awarii (zwłaszcza, ze od kwietnia co miesiąc serwer s4 mógł pochwalić się 100% uptime), ale niestety nie była ona w pełni zależna od nas.

 

Każdy z Użytkowników otrzyma odpowiednie wynagrodzenie za dzisiejsza awarię o czym pisaliśmy w przesłanej do Użytkowników tego serwera korespondencji.

 

Wiele razy dyskutowałem także z Panem za pośrednictwem naszego systemu ticketów, jako osoba odpowiedzialna w i365.pl przede wszystkim za sprawy techniczne nad wadami posiadanego przez Pana systemu w ramach strony Simracing i jego konfiguracji, a także sugerowałem możliwe optymalizacje. Nie dalej jak dziś w wątku o Progreso czytałem o problemach jednego z ich Użytkowników z systemem WordPress, tutaj jest tak samo - ograniczenia muszą działac, w przeciwnym razie Pańska strona zamiast 30% czasu procesora w peaku (co jest bardzo wysokim wynikiem nawet zważająć na to, że serwer jest dwuprocesorowy) zajęłaby 100% zasobów uniemożliwiając działanie innym Użytkownikom. Nie widzę także niczego złego w 15 sekundowym timeoucie Apacha, sam limit PHP jest ustawiony na większy, tak, aby np. skomplikowane skrypty używane przez Użytkowników w ramach Crona działały bez problemów. Jeśli zapytania są ok PHP nie "czeka" na bazę - tylko je wykonuje. Jeśli brak indexów, w bazie straszą nadmiary, to query może trwać i 50 sekund, a liczba połączeń w kolejce będzie rosła i roosła. A proxy w kolejce do serwera i komunikaty "zero sized reply" to często następna pułapka - ale tego chyba już nie muszę tłumaczyć.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo serwer który miał dzisiaj poważne problemy działał bezawaryjnie.

Znajduje się też na nim PasjaGSM.pl, choć bardzo niepokoiło mnie to co dzisiaj zaszło to trzeba przyznać że poraz kolejny Patryk i support wykazali się profesionalizmem. Przez cały dzień osoba dyżurująca informowała przez tel/@ o wszystkim o czym mogła. Na awarię jaka nastąpiła i środki okoliczności znane mniejszemu gronu czas reakcji był naprawdę imponujący!

Do tego każdy z klientów otrzymał jako wynagrodzenie tydzień gratis, wyjaśnienie i co najważniejsze przeprosiny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze osoba wypowiadajaca sie w imieniu pasjagsm jest dobrym kolega Pana Patryka. tak ze troche trudno mi uwierzyc w obiektywizm.

 

Po tym jak sie dowiedzialem ze pasjagsm.pl jest na tym serwerze i nie zglasza problemow w dzialaniu zaczalem porownywac pady naszego serwisu jak i pasji. I niestety, zawsze gdy dostaje biala strone (czyli przekroczenie czasu keep-alive apacha) na swoim portalu, to samo dzieje sie z pasją. Tu mnie dziwi czemu pasja jest ciagle zadowolona z takiego stanu rzeczy. Ja nie jestem. Lubie duzo i czesto klikac na forum i moze dlatego czesciej zauwazam podobne problemy. Zeby nie bylo nieporozumien. nie dostaje 404 tylko biala strone (bez proxy) a to znaczy ze z www sie lacze, tylko apache zrywa polaczenie z przegladarka.

 

Co do timeoutow nie bede dyskutowal ale realne 15 sek na wykonanie skryptu php to ponizej jakichkolwiek standardow. wystarczy ze chce skryptem wyslac kilka maili (autoryzacja po sockecie do Panstwa SMTP trwa ponad 5sek), zapisac cos do bazy (im wiecej indexow tym dluzej sie zapisuje, to tak apropo) i zanim cos wyswietle na ekranie to juz jestem out.

 

Poza tym nie istnieje zaden dowod ze przeciazenie jest zwiazane z naszym serwisem. Bo to by znaczylo jego przeciazenie przy kazdym otwarciu strony. Problemy zdarzaja sie od czasu do czasu. I trudno tu obarczac wina nasz serwis. Po prostu mysql dostaje czkawki co jakis czas co powoduje przepelnienie kolejek, tak polaczen pojedynczego usera jak i max ilosci polaczen. Dodam ze srednio rownoczesnie nasz portal czyta ok 30 osob. wiec nie jest to ilosc ktora mialaby zatkac jakikolwiek mysql.

 

Jesli jednak uważacie Panstwo, ze komercyjne produkty jak vBulletin jest kiepsko napisany, ma niedostateczna ilosc indexow czy kiepsko zaprojektowany bazodanowy model, to prosze umiescic w regulaminie, ze taki a taki system nie bedzie pracowal poprawnie na Panstwa serwerach. Wczesniej mielismy phpBB2 i tez bylo zle. Teraz jest VB i tez winne sa zapytania SQL. Z racji swego zawodu wiem jakie problemy moga przysparzac bazy danych. Ale jesli ktos zajmuje sie hostingiem to albo pisze wprost jakie sa ograniczenia jego systemu, albo stara sie aby wszystko smigalo.

 

Co do informacji o padzie. Jak wspominalem dostalismy w poludnie info ze jest awaria. Ale na pytanie kiedy mozna oczekiwac jej konca, dostalismy tylko odpowiedz z automatu o otwarciu ticketu. Tak sie sklada ze wlasnie w tych dniach pracujemy nad waznym projektem komunikujac sie z ludzmi w calej Europie. I aby podjac pewne dzialania potrzebowalismy informacji, ktorych nie otrzymalismy. Przeprosiny po calym dniu moze i są mile ale to akurat standardowe dzialanie. Bardziej wartosciowe byloby udostepnianie informacji na bierzaco.

 

Pozdrawiam

 

PS. nie mam zamiaru dyskutowac tu o sprawach technicznych, naszych problemach i przekomarzac sie z adminami i365 bo to nie miejsce na to. Tak wiec uwazam ten post za ostatni w tym temacie. Pewnie bedzie on i tak nieliczny wsrod wszystkich pozostalych, ktore wychwalaja i365. Mozliwe ze przy malych wymaganiach hosting sie sprawdza. Jesli jednak ktos chce zainstalowac na tym hostingu bardziej zlozony system CMS to powinien wczesniej go mocno przetestowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze osoba wypowiadajaca sie w imieniu pasjagsm jest dobrym kolega Pana Patryka. tak ze troche trudno mi uwierzyc w obiektywizm.
Coż, wygląda na to, że w całym Internecie od ponad półtora roku mamy prawie samych dobrych kolegów, albo.. po prostu naprawdę problem nie dotyczy wszystkich.

 

I niestety, zawsze gdy dostaje biala strone (czyli przekroczenie czasu keep-alive apacha) na swoim portalu, to samo dzieje sie z pasją.

 

Zacznijmy od tego, że nasz Apache nie używa keep-alive. A jeśli łącze "nie wyrabia się" do jednego konta na tym serwerze to do innego też nie będzie. PasjeGSM podałem Panu jako przykład gdy informował nas Pan o błędach MySQLa aby pokazać, że w serwisie na tym samym serwerze, który używa go dość mocno, tylko dodatkowo jest zoptymalizowany wszystko jest ok. Zamiast Pasji mogę podać także inne serwisy - np. www.medialink.pl, www.tkp.org.pl czy dowolne inne "do wyciągnięcia" z listy top100..

 

Ale nie istnieje zaden dowod ze przeciazenie jest zwiazane z naszym serwisem.
Istnieje - są to logi :).

 

Jesli jednak uważacie Panstwo ze komercyjne produkty jak vBulletin jest kiepsko napisany, ma niedostateczna ilosc indexow czy kiepsko zaprojektowany jest bazodanowy model to prosze umiescic w regulaminie, ze taki a taki system nie bedzie pracowal poprawnie na Panstwa serwerach. Wczesniej mielismy phpBB2 i tez bylo zle. Teraz jest VB i tez winne sa zapytania SQL.

 

W żadnym momencie nie napisałem, że zabraniamy instalacji jakiegokolwiek oprogramowania, ani, że jest winny VBulletin co nie zmienia tego, że nawet najlepszy skrypt można zepsuć nie używając go prawidłowo. Oprócz VBulletinu na pańskim koncie działa kilkadziesiąt innych skryptów, korzystających z tego samego loginu.

 

W razie dalszych pytań zapraszam najlepiej ponownie na PW, bądź też do naszego BOKu, bo wątpie, żeby to był właściwy temat na dalszą dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby sie zabezpieczyc przed zabiciem mysql'a ustawione maja na apachu time-alive na 15 sek, mimo ze max_execution_time dla php jest 30. Co to oznacza? ano ze jesli php nie wygeneruje choc jednego znaku na wysjciu (a to sie zdazyc moze gdy czeka na baze) to apache zrywa polaczenie po 15 sek!. A user dostaje piekna biala strone lub komunikat (jesli uzywamy proxy) o zerowej dlugosci dokumentu.

 

Standard, u mnie tez wyskakuje biala strona (lub komunikat)... Baza danych sie zuli na maxa, w ogole serwer styrasznie dlugo odpowiada. A odpowiedz panow adminow: naeostrada jest temu winna, tpsa robi cos na laczach, inni sie nie skarza, wszystko u nich jest ok, nie zanotowali zadnych problemow :/ Wina tpsa na pewno to nie jest, bo redakcja mojego serwisu sklada sie z ok 10 osob, rozrzuconych po calej Polsce z roznymi laczami i wszyscy skarza sie na spowolnienie serwera :/ Rece opadaja. O 1 w nocy serwis smiga jak sie patrzy ! W dzien sie zuli. Czy to nie wina zbyt duzej ilosci kont na serwerach i365? Jeszcze w marcu serwer chodzil bardzo szybko i w dzien i w nocy. Np w tej chwili cpnale nie chodzi w ogole, serwis i forum tez nie dzialaja - nie mozna polaczyc sie z baza danych - trwa to juz od ponad godziny :/

 

EDIT: No w koncu sie cos ruszylo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może podajcie urle zamiast gadać od rzeczy żeby każdy mógł sprawdzić? Bo takie wypowiedzi są raczej bezcelowe i dla mnie brzmią jak próba zabicia dobrego wizerunku i365 przez parę ludzików z gównianymi niezoptymalizowanymi skryptami :). Co to za akcja? Najpierw progreso, teraz i365..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

andycole na którym jestes serwerze (podaj ip lub adres swojej strony) bo mam kilka kont i z takimi problemami się nie spotkałem . Co do winy TPSA też tak miałem i uważam za normę że pytają o tracerta bo zdarzą się klienci co odpalą p2p na maxa a jak wiadomo to zapycha łącze lub jest awaria łącz po drodze co przecież od nich nie jest zależne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wielu moich znajomych skarzy sie na dzialanie serwerow w i365.pl. Odpowiadam iz ze prawdopodobnie jest cos skopane na laczach posrednich badz tez bezposrednio ich lacza nie dzialaja prawidlowo. Wiele razy w takich wypadkach moi znajomi mieli odpale roznego rodzaju programy p2p oraz sciagali duza ilosc plikow z sieci. Efekt? "wolne" ladowanie sie stron na serwerach i365.pl- tak wiec teza ze cos u nich sie sypie, ze ich serwery sie slimacza itd sa czesto wina uzytkownika, a nie serwera. To ze prosza o tracert nie jest niczym zlym- a wrecz przeciwnie- czyms pozytywnym- rownie dobrze mogliby napisac cos w stylu "u nas ok i niech Pan nie zawraca glowy". Skoro prosze o tracert znaczy to, iz chca ustalic co moze byc przyczyna wolnego ladowania sie stron.Ja osobiscie konta w i365.pl nie posiadam, ale wielu znajomych takowe posiada (nawet z mojego polecenia) i nie narzekaja. Inna sprawa (o czym pisal patryk) to to, iz czesto nawet najlepszy skrypt potrafi zapchac serwer jesli nie jest odpowiednio skonfigurowany. Moim zdaniem i365.pl dalej trzyma wysoki standart swiadczenia uslug, a rekompensata za dluzsze przerwy u nich powinna byc wzorem dla innych- ze juz nie wspomne ze podobno do konca roku wszystkie serwery maja sie znalezc w Europie ( z tego co mi wiadomo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sądze ze firma i365 to jedna z lepszych mozliwosci jakie mozna dostac za mniejsze pieniadze. Nie ma firmy idealnej wiec zapewne jak wszedzie tutaj tez wystepuja problemy. Istotne jest to aby szybko byly rozwiazywane. Natomiast jestem ciekawy czemu Pan Patryk Wichrowski ma rozdwojenie nicków ? :)

O ile się orientuje ( powody zostawie dla siebie ) to Pan Patryk wypowiada się jako i365 a także Patryk. Choc jestem pewien że Pan michalpc to jak by to powiedzec " niedaleko pada jablko od .... "

 

Podsumowując polecam wasze uslugi chlopaki wszystkim potrzebujacym dobrych rozwiazan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, Patryk z Warszawy wypowiada się jako Patryk (i to gdzie pracuje pozostanie tajemnicą :)), a nie Patryk z i365.pl. Myślę, że Patrick także nie jest Patrykiem Wichrowskim .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja strona przez jakiś czas stała na dedyku w i365.pl razem z inną stroną (nie bede mówił jaką powiem tyle ze o GSM) I serwer chodził średnio iał przywieszki itp :/ Mimo że ponoć w bebechach miał 2xXeon i 2GB ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

lexus16: wszystkie serwery dedykowane u nas są unmanaged - tak więc w tym wypadku przeciwnie do kont shared czy reseller zupełnie nie odpowiadamy za to jak skonfigurowała go osoba która "przygarnęła" Cię na serwer - jest to sprawa użytkownika, który posiada dany serwer dedykowany.

 

pozdrawiam z i365.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gadajcie sobie co chcecie . Ja i tak uważam, że i365.pl ( bracia wichrowscy end company) to jedna z lepszych firm hostingowych na rynku . Korzystam z nich od ponad roku na 2-ch resellerach. Jestem zadowolony a Klienci moi piszą , że to chyba jedyne z tanich kont które naprawdę działają... Tak trzymać i oby tak dalej .. ja śpię spokojnie , moi klienci śpią spokojnie i to jest piękne.

 

Pozdrawiam wszystkich dywagantów i doszukujących się dziury w całym i bez żadnego lobbingu polecam im ofertę i365.pl

 

Z poważaniem

 

Wojciech Czajka

czajka-service.com - agencja promocyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja takze mialem o i365.pl wyjatkowo dobre zdanie jednak ostatnio mam powodu do marudzenia

po pierwsze dosiegnely mnie problemy z serwerem o ktorych mowa powyzej, strona sie nie laduje, ping wypluwa przekroczenie limitu czasu, traceroute podobnie

bardzo niemile bylo tez to ze nie odpowiedziano na jeden z moich maili, co prawda byl to pojedynczy przypadek, wiec moze email zostal zjedzony przez jakiegos internetowego chochlika ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upsa... no faktycznie ;-)

co nie zmienia faktu ze i365.pl czkal juz kilka razy,

tyle ze tym razem troszke nie wytrzymalem ze strona znowu nie jest dostepna

 

Czkal, dzis przed godz 20 (przez jakies 15 min). serwer S4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie sprawdzam tego az tak czesto,

czesciej odbieram bluzgi od userow za brak dostepu do strony ;-)

tak czy siak watpie zeby za kazdym razem wina lezala po stronie tepsy

a nie dostalem jeszcze nigdy zadnego emaila w stylu: "przepraszamy za niedostepnosc strony" od i365.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×