Skocz do zawartości
sparco

DirectAdmin i domeny

Polecane posty

Witam.

 

 

Postawiłem sobie na dedyku panel DirectAdmin i zauważyłem pewien niepokojący błąd. Opisze poniżej...

 

 

Zakładam sobie użytkownika test1... dodaje tam domene domenatestowa.pl - domena wydelegowana na serwer - w tej chwili wszystko jest ok.

 

Zakładam kolejnego użytkownika test2, chcę dodać domenę... dodaje w subdomene ( w polu dodawania domen ) np test.domenatestowa.pl - i co dziwne wszystko przeszło?! test.domenatestowa.pl działa i mogę umieścić pod nią stronę www.

 

 

Przecież domena domenatestowa.pl, w której użytkownik test2 utworzył domene/subdomene ( test.domenatestowa.pl ) jest własnością użytkownika test1...

 

 

Jak to możliwe?  Czy to jakiś błąd DA? Czy poprostu czegoś nie zrozumiełem w DA.

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Postawiłem sobie na dedyku panel DirectAdmin i zauważyłem pewien niepokojący błąd. Opisze poniżej...

 

 

Zakładam sobie użytkownika test1... dodaje tam domene domenatestowa.pl - domena wydelegowana na serwer - w tej chwili wszystko jest ok.

 

Zakładam kolejnego użytkownika test2, chcę dodać domenę... dodaje w subdomene ( w polu dodawania domen ) np test.domenatestowa.pl - i co dziwne wszystko przeszło?! test.domenatestowa.pl działa i mogę umieścić pod nią stronę www.

 

 

Przecież domena domenatestowa.pl, w której użytkownik test2 utworzył domene/subdomene ( test.domenatestowa.pl ) jest własnością użytkownika test1...

 

 

Jak to możliwe? Czy to jakiś błąd DA? Czy poprostu czegoś nie zrozumiełem w DA.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Jest to naturalne działnie DA - on nie trakture subdomena.domena.pl zaparkowanej w konfiguracji domeny jako subdomeny a jako deomene,

jako subdomeny traktuje tylko subdomeny "wyklikane" w poziomie usera i zarządzaniu subdomenami (tylko odpowiednie rekordy rekordy dns, nie cała strefa, podobnie w vhoscie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie administratora w "Extra Features" jest opcja "Check domain owner for Subdomain creation" - może będzie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to naturalne działnie DA - on nie trakture subdomena.domena.pl zaparkowanej w konfiguracji domeny jako subdomeny a jako deomene,

jako subdomeny traktuje tylko subdomeny "wyklikane" w poziomie usera i zarządzaniu subdomenami (tylko odpowiednie rekordy rekordy dns, nie cała strefa, podobnie w vhoscie)

 

Ok, rozumiem, że takie jest zachowanie DA. Ale czy nie traktować tego jako błąd? Użytkownik raczej nie będzie chciał, żeby jego subdomeny ktoś inny używał...

 

Na poziomie administratora w "Extra Features" jest opcja "Check domain owner for Subdomain creation" - może będzie działać?

 

Możesz napisać dokładnie gdzie to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom dostępu "administrator" opcje dodatkowe/ustawienia administratora i na samym dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, że takie jest zachowanie DA. Ale czy nie traktować tego jako błąd? Użytkownik raczej nie będzie chciał, żeby jego subdomeny ktoś inny używał...

 

 

 

 

 

Ja osobiście nie traktuję tego jako błędu - patrz możliwość zakładania subdomen firmy hostingowej przez userów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można by było ustawić dla niektórych domen status domeny pożyczanej/dzierżawionej pod sub domeny przez różnych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×