Skocz do zawartości
cobreti

Serwer pod duze Forum.

Polecane posty

Witajcie. Potrzebuje serwer pod duze forum.

 

Dane z google analitycs za okre od 5 styczen do 4 luty 2010 roku.

 

 

Wykorzystanie witryny

 

* 123 613

Odwiedziny

 

* 1 059 369

Odsłony stron

 

* 8,57

Strony/odwiedziny

 

Obciazenie CPU = 15%

ok 50 Gb transferu miesiecznie

 

Baza zajmuje ok 2 Gb

 

Prosze o jakies niedrogie a dobre serwery:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I odpowiedz na najważniejsze pytanie: ilu użytkowników online jest maksymalnie/srednio a ile w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Może konto max w glowanet?

O ile dobrze pamiętam, to jest tam max. 35% CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

Obecnie jestem na kei.pl i z tamtad ten pomiar.

 

Maxymalnie obecnych osob bylo 110 a srednio dziennie jest ok 60 dostepnych w jednym czasie.

 

Skrypt phpbb by przemo:D

 

Baza dokladnie zajmuje 280 mb a cale uzycie dysku to 2 Gb zle to napisalem wczesniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym jak najtaniej 1000-2000 rocznie najlepiej bo trzeba i tak bedzie ta kase uzbierac:)

 

Kilka osob poleca mi glowanet zestaw Mpack ze bedzie idealny. Infolinia glowanet tez stwierdzila ze bedzie to idealne rozwiazanie dla mnie. Jak zapytalem ile gwarantowane Ramu to powiedzieli 256 Mb. Czy nie jest to za malo??

 

Ile powinno byc tak optymalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest za mało :D Minimum 512, najlepiej 1024.

 

Zanim wybierzesz firmę (nie punktuję tu Głowanet tylko piszę ogólnie) zrób rozeznanie na forum, popatrz na staż firmy, jej doświadczenie, jak prezentuje się strona firmowa itp. itd. Nie podejmuj decyzji pod wpływem kilku opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co tu dużo mówić.. jakiś VPS, nie ma bata.. płatności weź sobie 3 lub 6-miesięczne i git.. statnet.pl jeśli pełen VPS managed albo deho.pl jakiś 2-3 pakiet : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
To jest za mało wink.gif Minimum 512, najlepiej 1024.

Tylko tu nie chodzi o pamięć na system, tylko na wykonywanie skryptów php, a 256 jest na to wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@N3T5kY czyli mowisz ze wystarczy na potrzeby tego forum Wasz pakiet Mpack??

 

Czy lepszy bedzie http://serwerydlaciebie.pl/serwer_wirtualny,Managed_VPS_Pro_X4.html

??

 

Bo musze na dniach cos kupic i najlepiej jakby ktos pomogl mi w przeniesieniu wszystkiego.

 

Najchetniej to bym zmienil skrypt by przemo na SMF ale nie wiem czy da sie cos takiego zrobic nie rozwalajac forum:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko VPS niezarządzany (jeśli znasz się komendach linuxa) lub zarządzany (masz obsługę administratora wliczoną). Szczególnie jeśli forum się bardzo rozrasta.

Przemo niestety jest zasobożerny, na Wirtualnym mogą Ciebie wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
@N3T5kY czyli mowisz ze wystarczy na potrzeby tego forum Wasz pakiet Mpack??

Starczy, nie jedno forum na tym działa.

 

Najchetniej to bym zmienil skrypt by przemo na SMF ale nie wiem czy da sie cos takiego zrobic nie rozwalajac forum:(

Z tego co pamiętam robi się to tak, przemo > phpbb3 > SMF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Najchetniej to bym zmienil skrypt by przemo na SMF ale nie wiem czy da sie cos takiego zrobic nie rozwalajac forum:(

 

 

w skali 1:1 nigdy nie przeniesiesz z jednego systemu na inny z uwagi na inną zasadę działania ale danych na pewno nie stracisz jedynie może wyjdzie konieczność poprzenoszenia paru wątków i pobawienia się uprawnieniami grup userów

 

zasada działania jest taka jak napisał N3T5kY - migrujesz forum z przemo na normalnego phpbb3 a potem masz gotowe skrypty na konwertowanie na SMF (choć z tego co kojarzę chyba wyszedł też skrypt migrujący od razu na SMF)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki czyli mam szukac dedykowanego, VPS czy reseller?? Zeby byl odpowiedni do moich potrzeb??

VPS managed.

 

A cos takiego??

http://serwerydlaciebie.pl/serwer_wirtualny,Managed_VPS_Pro_X4.html'>http://serwerydlaciebie.pl/serwer_wirtualny,Managed_VPS_Pro_X4.html

Miałem i nie narzekam, ostatecznie wziąłem pod projekt managed w http://statnet.pl ze względu na lepszy przydział mocy procesora.

 

Tylko tu nie chodzi o pamięć na system, tylko na wykonywanie skryptów php, a 256 jest na to wystarczające.

N3T5kY nie rozumiem Cię, chcesz mu na siłę wcisnąć shared żeby mu podziękować za 2/3 miesiące? Nie uwierzę, że tak zasobożerne fora hostujecie prawie że charytatywnie :D

 

@N3T5kY czyli mowisz ze wystarczy na potrzeby tego forum Wasz pakiet Mpack??

 

Czy lepszy bedzie http://serwerydlaciebie.pl/serwer_wirtualny,Managed_VPS_Pro_X4.html

??

Pytasz się właściciela firmy czy by bardziej polecał swoją ofertę czy konkurencji ... tiaaa ... ciekawe co odpisz :)

 

Najchetniej to bym zmienil skrypt by przemo na SMF ale nie wiem czy da sie cos takiego zrobic nie rozwalajac forum:(

SMF Ci nie polecam. Prędzej czyste phpbb3 + kilka modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
N3T5kY nie rozumiem Cię, chcesz mu na siłę wcisnąć shared żeby mu podziękować za 2/3 miesiące? Nie uwierzę, że tak zasobożerne fora hostujecie prawie że charytatywnie wink.gif

Co za różnica, czy VPS z jakimś dużym przydziałem procesora, czy shared z dużym przydziałem procesora? Poza tym, nie znasz szczegółów - rozmawiałem z @cobereti i wytłumaczyłem, że jeśli będzie to wychodzić poza limit procesora, to wtedy się przeniesie na vps/dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

SMF Ci nie polecam. Prędzej czyste phpbb3 + kilka modów.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatni bałagan wśród ekipy zajmującej się tworzeniem SMF. Tak naprawdę przyszłość tego skryptu stoi teraz pod znakiem zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatni bałagan wśród ekipy zajmującej się tworzeniem SMF. Tak naprawdę przyszłość tego skryptu stoi teraz pod znakiem zapytania.

Ech masakra. Wieeele się spodziewałem po SMF a tu wyszło tak jakby zajmowali się tym Polacy :D Tymczasem wyklinane phpbb nabrało wigoru i zapowiadana wersja 3.1 będzie niezłym przełomem a już teraz w 3.0.6 mamy ładne cachowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na to ile już wisi wersja 2.0 RC. Chłopaki spoczęli na laurach, wydali dwójkę i praktycznie nic nowego od dłuższego czasu, żadnych poprawek czy choć zapowiedzi na nowości.

W tej chwili z darmowych najpewniejsze jest phpbb3, MyBB też nie jest złe tylko... ramożerne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOSS, Slaahen - moglibyście przybliżyć w skrócie temat z SMF ?

Tak w skrócie - ludzie, którzy byli zaangażowani w ten projekt pokłócili się z Project Managerem, mającym tak naprawdę prawa własności do skryptu. Na skutek kłótni większość starej ekipy odeszła (programistów jest teraz bodajże cztery osoby). Teoretycznie negocjują, jednak po ostatnich postach Amacythe (wspomniana właścicielka) nie widać chęci zażegnania konfliktu. Bardziej chęć wymiany wszystkich, którzy nie zgadzają się z jej zdaniem.

 

Wystarczy popatrzeć na to ile już wisi wersja 2.0 RC. Chłopaki spoczęli na laurach, wydali dwójkę i praktycznie nic nowego od dłuższego czasu, żadnych poprawek czy choć zapowiedzi na nowości.

W  tej chwili z darmowych najpewniejsze jest phpbb3, MyBB też nie jest złe tylko... ramożerne.

 

Zgadza się. SMF 2.0 nie doczekało się jeszcze wersji stabilnej i nie wiadomo teraz kiedy można się jej spodziewać. Niestety aktualna sytuacja jest niespecjalnie miła dla wielu osób, które zdecydowały się na upgrade forum do wersji 2.0 RC (w tym ja), jako że tak naprawdę nie możemy z tej wersji uciec. Nie ma możliwości downgrade'u do starej wersji, nie ma możliwosci konwersji do innego silnika (wyjątkiem jest chyba tylko vBulletin i IPB 3).

 

 

Pytałem się ostatnio administracji serwera na którym mam konto o to, który skrypt (z ich obserwacji) zjada więcej zasobów - phpbb3 czy myBB. Niestety myBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×