Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
brsc

[opinie] dih.pl

Polecane posty

Witam,

 

Czy zetknął się ktoś może z firmą www.dih.pl? Chodzi mi głównie o VPSy ale wszelkie informacje na temat wspomnianej firmy będą przydatne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w 2010 hosting był naprawdę przyzwoity. Od około lutego 2011 coś się porobiło bardzo złego.

Posiadam u nich resellera. Jeśli zdarzy się jakaś awaria w godzinach ich pracy (od 10 do 16), to w miarę szybko jest ona usuwana (choć powtarzających się kilka/kilkanaście razy dziennie błędów 500 po kilka minut nie są w stanie naprawić. Taki choćby "mały" pad serwera jest niemal każdego dnia. Wczoraj od 8 do 8:30 były trzy kilkuminutowe pady a to nie koniec w tamtym dniu. Skończyło się wyłożeniem serwera o północy i dopiero w tym momencie serwer odpalił. Nie ma tam żadnego "dyżurnego", który czuwałby nad serwerami. Jak kiedyś serwer padł w piątek około 2 nad ranem, to wstał dopiero w poniedziałek około godziny 11:30. Śmiem twierdzić, że po za godzinami pracy zupełnie nikt się tym nie zajmuje co dyskwalifikuje tą firmę absolutnie.

 

Mówię to z przykrością, bo naprawdę starają się, doinstalowują dodatki jeśli potrzeba (za żaden dodatek nie doliczyli sobie jakiejś sumki - wszystko doinstalowali nam za darmo), są raczej "po stronie użytkownika", no ale niestety 6 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, to naprawdę za mało jeśli chodzi o czuwanie nad serwerem. Jeśli komuś nie przeszkadzają ciągłe pady, to niech śmiało bierze, ja - zdecydowanie odradzam ten hosting ludziom, którym zależy na działaniu ich strony również w święta itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omijajcie szerokim łukiem! Jestem głupi, że tam zarejestrowałem domenę, ale słuchajcie o co chodzi.

 

No więc tak, postanowiłem zarejestrować u nich domenę pl, bo widziałem, że jest promocja, a ta domena będzie mi potrzebna dosłownie na chwilę. No to śmigam... Rejestruję, wybieram domenę, zaznaczam, że nie jestem ich klientem - tworze konto, podaję swoje dane (pesele, nicki, hasła, emaile, telefony etc.) Niby zarejestrowało, więc przechodzę do płatności, wykonuję do nich przelew - ciach, przyjęło elegancko, kase z konta pobrało. No to teraz wchodzę na ich stronę i klikam w panel klienta, podaję dane, na które się zarejestrowałem, a tu dupa. Nie działają. No to wchodzę na mejla, by sprawdzić czy wysłali wiadomość z danymi bądź link aktywacyjny. O dziwo żadnej wiadomości nie dostałem, nawet o przyjęciu zamówienia czy otrzymaniu wpłaty za domenę... Wpadłem na pomysł, żeby na ich stronie kliknąć w przypomnienie hasła - a nóż, może zagada. Klikam w przypomnij hasło, podaję swój email i ***, dupa - nie ma takiego użytkownika w bazie... Próbuję wpisać login, też nic.

 

Podsumowując:

 

Kasę za domenę pobrało

Domenę zarejestrowało

Moje dane zeżarło

 

Teraz pozostaje pytanie WTF ?

Ciekawe czy będę miał teraz mozliwość odzyskania domeny... Na razie we whois wisi na danych

Consulting Service. Wysmarowałem do nich i wyjaśniłem jak wygląda sytuacja, poprosiłem o wydanie kodu authinfo (oni nigdy o to się nie burzą) Tylko teraz zagadka czy domena się poprawnie zarejestrowała na moje dane...

 

dih, na razie milczy w tym temacie...

 

NIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałeś fakturę do zapłaty w panelu to chyba byłeś zalogowany po rejestracji. Więc co usunęli twoje konto?

Jak jest Consulting Service to pewnie zarejestrowali i korzystają z usług hrd.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie to jest dziwne, bo przez chwilę jakby miałem dostęp do panelu, to kliknąłem w opłać domenę i lipa. Po opłaceniu domeny już mnie nie ma - zniknąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, co się okazało... Rzekomo podałem błędny e-mail, login pewnie też się sam zmienił, bo jest inny niż podałem... Po kontakcie z hrd (tylko z mojej strony) otrzymałem na swojego poprawnego mejla fakturę na 109zł za złamanie regulaminu.

 

Złamanie regulaminu nastąpiło w momencie prośby o wydanie kodu

auth-info. Jeżeli wycofa Pan tą prośbę, to anulujemy fakturę na

dopłatę do domeny.

 

Kontaktowałem się z firmą za pomocą mojego poprawnego mejla (tu przypominam, że przy rejestracji był błędny/INNY), otrzymałem odpowiedź na poprawną skrzynkę z danymi do mojego konta!! Czyli gdybym był oszustem mógłbym sobie przejąć czyjeś konto - przecież to jest śmiechu warte. W dodatku otrzymałem fakturkę na poprawny adres e-mail, a konto zarejestrowane na inny adres email (bo przecież popełniłem błąd!) Rozrzucają sobie danymi klientów... Mam nadzieję, że uda mi się jakoś odzyskać domenę i uciekać stamtąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd. Pewnie firma Dih boi się tego, że HRD wyda mi kod, a oni stracą klienta, bo pewnie tak będzie.

Ostatnio HRD wydał mi kody do moich 8 domen i nie było żadnego problemu ;)

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy prosił Dih o wydanie kodu AuthInfo na jedną z swoich domen, wysłał skan dowodu, wszystkie papiery jakie wymagali do ich siedziby pocztą - tak jak sobie tego życzą. Na tym kontakt z Dihem by się skończył, kod authinfo z ich strony nigdy nie został wydany ;) Kontaktu tez brak.

 

Tylko napisanie do hrd o przeniesienie domeny było wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam aukrat u nich domenę, zdecydowałem się też na hosting w tej podstawowej wersji i nie miałem żadnych problemów. Ani z rejestracją, ani z przejściem. Dogadałem się z kolesiem z BOKu bez problemu. Minął rok i teraz rozglądałem się za jakimiś promocjami gdzie indziej, to kod mogłem dostać bez problemu. Ale zostałem bo dostałem u nich klasa warunki. Widać, że nie mają jakiegoś szablonowego podejścia jak duży rejestratorzy tylko o klienta walczą. I to mi się podoba.

@Kolopik Może rzeczywiście pomyliłeś coś przy rejestracji. I trzeba pamiętać żeby czytać regulaminy promocji. Bo tam często są jakieś niuanse i potem wychodzi, że się kliknęło ok, a wychodzi że nie możesz zrobić tego, tego i tego. Wnikać w to co się stało trudno, bo nie widzimy co druga strona na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega, dostałem indywidualną ofertę. Idzie się dogadać. A 90zł to wcale nie tak dużo, większość konkurencji idzie od 99zł wzwyż.

Noo, jak patrzysz na ofertę home, nazwa, az, 1and1 gdzie przedłużenie domeny to od 90zł wzwyż. Wyobraź sobie, że są firmy w Polsce, w których zarejestrujesz domenę za 12brutto i przedłużysz za 50zł brutto. Są nawet tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo, jak patrzysz na ofertę home, nazwa, az, 1and1 gdzie przedłużenie domeny to od 90zł wzwyż. Wyobraź sobie, że są firmy w Polsce, w których zarejestrujesz domenę za 12brutto i przedłużysz za 50zł brutto. Są nawet tańsze.

 

No oczywiście. Tak samo jak możesz kupić sobie poloneza albo hondę :)Niby 4 kółka i jeździ, ale to co jest w środku robi wielką różnicę. Tu tak naprawdę płacisz nie tylko za rejestrację, ale i za wszystko co jest oprócz tego. Dodatkowe usługi, support,przejrzystość panelu klienckiego itd itd. Każdy już indywidualnie sobie odpowie na pytanie na czym mu zależy. Ja to zawsze porównuję tego typu sytuacje do opłacania składek OC. Niby OC jest wszędzie takie samo, tylko cena się różni. Więc po co gdzieś przepłacać? Ano po to aby mieć choćby rewelacyjny kontakt ze sprzedawcą. Zachodzę, w kilka minut wszystko załatwia, bez żadnych problemów, jak czegoś zapomnę to doniosę itd. I za to płacę trochę więcej niż u najtańszego ubezpieczyciela.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No oczywiście. Tak samo jak możesz kupić sobie poloneza albo hondę :)Niby 4 kółka i jeździ, ale to co jest w środku robi wielką różnicę. Tu tak naprawdę płacisz nie tylko za rejestrację, ale i za wszystko co jest oprócz tego. Dodatkowe usługi, support,przejrzystość panelu klienckiego itd itd. Każdy już indywidualnie sobie odpowie na pytanie na czym mu zależy. Ja to zawsze porównuję tego typu sytuacje do opłacania składek OC. Niby OC jest wszędzie takie samo, tylko cena się różni. Więc po co gdzieś przepłacać? Ano po to aby mieć choćby rewelacyjny kontakt ze sprzedawcą. Zachodzę, w kilka minut wszystko załatwia, bez żadnych problemów, jak czegoś zapomnę to doniosę itd. I za to płacę trochę więcej niż u najtańszego ubezpieczyciela.

 

Sugerujesz zatem, ze ovh, kupno domeny pl 12 zł przedłużenie 49 zł jest gorsze niż wszystkie firmy które przedłużają od 90 zł w górę? Dobra ciekawostka. A do czego Ci ten panel super przejrzysty panel, żeby dnsy podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Sugerujesz zatem, ze ovh, kupno domeny pl 12 zł przedłużenie 49 zł jest gorsze niż wszystkie firmy które przedłużają od 90 zł w górę? Dobra ciekawostka. A do czego Ci ten panel super przejrzysty panel, żeby dnsy podać?

 

Niczego nie sugeruję. Wyraziłem po prostu swoje zdanie. Jak mawia mój szef - pamiętaj aby nie mierzyć wszystkich swoją miarą :) Jednym 90 zł jest kwotą niedużą dla innych ogromną. Komuś intuicyjny panel będzie dużym ułatwieniem, ktoś inny będzie miał to gdzieś. I warto też pomyśleć o dodatkowych korzyściach. Bo może tak być, że jak zarejestrujesz u kogoś domenę, to np. dostaniesz zniżkę na hosting. Albo programy lojalnościowe w formie linków polecających. Może tego być w cholerę. Dlatego osobiście owszem sugeruję się ceną, ale nigdy nie jest to dla mnie jedyny argument przy dokonywaniu wyboru.

To moja subiektywna opinia i proszę bez ataków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też niezbyt rozumiem porównanie do samochodów, gdy usługa jest identyczna, zaś firma sprzedająca jest właściwie jedynie pośrednikiem + udostępnia jakiś tam panel, który zwykle daje te same lub podobne opcje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Może jednemu ta sama suma jest za duża lub niska, ale jednak każdy lubi oszczędzać. Jak nie na sobie, to na pracownikach, to na produktach itp. Tak działa kapitalizm. Jesteś kapitalistą, robisz zajefajną willę, najdroższe technologie itp. a pracownikom płacisz średnią krajową i za nadgodziny nie płacisz...

I na serio nie widzę różnicy w zmienianiu dnsów na stronie z białym lub czerwonym tłem. Aby tylko ta funkcja była. I co do BOKu... proszę Cię... Home gdzie płacisz 123 brutto i OVH gdzie chyba 55 zł brutto za przedłużenie .pl stosuje to samo. Start>Wzory>ctrl+c>ctrl+v>zmiana imienia klienta>zmiana podpisu>wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi się chce powtarzać... Wyraźnie napisałem, że nie chodzi mi o samą rejestrację, która zapewne wygląda tak jak piszesz - chwila moment. Chodzi mi o to co jest oprócz tego. Przykładów firm które bardzo różnie jakościowo oferują tą samą usługę jest od cholery. No ale na tym polega wolny rynek i konkurencja w tym naszym kapitalizmie, prawda?smile.png

No ale każdy ma prawo do swojej opinii.

I uwierz mi nie każdy lubi oszczędzać. A już na pewno nie na rzeczach które mają wpływ na działalność firmy. No chyba, że piszesz o małolatach, którzy chcą postawić kolejny serwer wowa czy zrobić super fajną stronke o gołych dupach czy kolejny klon kwejka. Tylko wyobraź sobie nie tylko tacy ludzie tu zaglądają.

I nie chodzi mi o samą rejestrację a o to jak support działa gdy jest jakiś fuckup.

Takie trochę pisanie do ściany z Wami. Jak wspomniałem - nikt nie broni Wam mieć swojej opinii. Ja mam swoją i pozwólcie że przy niej zostanę. Konie OT

Edytowano przez enemyofthestate (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jeżeli by ktoś nie oszczędza, to byłby stratny. Więc na czymś musi oszczędzić.

I jedyną różnicę którą widzę między taką np. nazwą a ovh to to że ta pierwsza lubi dupczyć klientów :) Kupiłem kiedyś serwis 7surf.pl, i zarejestrowana w promocji była :D Koszt 9 zł+ vat xDDD a bez promocji 100 zł +vat. Tak rejestracja, nie przedłużenie. I za wydanie authinfo chcieli te 123 brutto. Więc jedyna różnica to ceny. Funkcje takie same. I jak tu nie oszczędzać na domenie? Będziesz nią jeździł? I jak u złego dilera kupisz to stanie w pewnym momencie na środku światłowodu :).

Ok. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×