Skocz do zawartości
maciekrozer

Przywrócenie VPS do stanu sprzed 1 dnia

Polecane posty

Witam... Namieszałem sobie trochę na stronie przez głupote zainstalowałem skrypt jeszcze raz i nie wiem czemu ale czesc strony nie działa.... a z racij tego że moja wiedza na temat php jest znikoma więc mam problem. Da sie może jakoś to odkręcić i przywrócić do stanu nawet sprzed 2 godzin......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomijając fakt, że praktycznie zero danych podałeś o co tak naprawdę chodzi... to o ile Twój ISP / admin nie robi backupu co 2 godziny, to raczej nie da rady.

Ciężko machnąć tar-a po SSH przed zabawą na serwie? Nie musisz backupu całego VPSa robić przecież.. wystarczy baza i katalog..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jeśli nie zrobiłeś sam kopii zapasowej to nie ma takiej możliwości...

 

Ja niemal nigdy kopii nie robię, niejednokrotnie sobie serwis zepsułem, a jednak strat nie miałem... cuda? :D

To się nazywa porządny support, który robi codzienne kopie i na prośbę wybiera pliki / bazy wybiórczo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukas - Ty chyba mylisz pojęcia... Ty masz konto shared - nie VPS, a to zasadnicza różnica.

Niestety nie wiele firm wykonuje cyklicznie pełne kopie maszyn VPS... Shared inna bajka, tutaj w każdej firmie (nie krzaku) jest to na porządku dziennym.

 

Tak, czy owak najlepiej liczyć na siebie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

vicodin.. wsio ryba.. sprzed 2, 4, 8.. chyba, że z nocy - o ile ma automatycznie zrzucany. Podałem "2" trochę przykładowo.. w sensie "sprzed niewielu godzin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

każdej firmie (nie krzaku)

 

O, wypraszam sobie ! (:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... Namieszałem sobie trochę na stronie przez głupote zainstalowałem skrypt jeszcze raz i nie wiem czemu ale czesc strony nie działa.... a z racij tego że moja wiedza na temat php jest znikoma więc mam problem. Da sie może jakoś to odkręcić i przywrócić do stanu nawet sprzed 2 godzin......

Właśnie stałeś się kolejną osobą która od teraz będzie już pamiętać o backupie. Bo jak pewnie wcześniej nie wiedziałeś - ludzie dzielą się na tych co wykonują backup, jak i na tych którzy dopiero zaczną backup wykonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: jeżeli zepsuł 2 godziny temu, to backup może być (w ogólnym przypadku) sprzed tygodnia nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, wypraszam sobie ! (:D)

 

Oj przecież jasna sprawa, że nie o Tobie :D Kiedyś miałem konto w 'firmie' która uważała się za solidną - rozstaliśmy się gdy potrzebowałem kopii zapasowej. Dlatego od tamtego czasu zawsze liczę tylko na siebie.

 

Akurat GlowaNET w moim mniemaniu śmiga zawrotnie dobrze jak za takie pieniądze. Widać, że można mieć coś dobrego za małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

vicodin niby tak, ale zakładając, że coś tam stoi, to jednak najlepiej jak najpóźniejszy (w sensie najbliższy stanowi sprzed "schrzanienia").. a że najczęstszą praktyką jest coś w stylu "2 w nocy".. no i kółko się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki skryptów mu się raczej same nie pozmieniały od czasu zrobienia backupu do czasu w którym je zepsuł, więc to bez znaczenia. Zakładając że rzecz dotyczy tylko skryptu, nie bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×