Skocz do zawartości
muchar

Domowy serwer na zmiennym ip

Polecane posty

Domowy serwer na zmiennym ip czy warto i jak to działa w praktyce

Ciekawi mnie jak to działa w praktyce taki serwer -podajcie linki własnych stron na domowym serwerze z opisem na jakich parametrach i jakim sprzęcie oraz jakim łączu działąją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie się nie opłaca ponieważ cena utrzymania jego + słabe łącze ;) lepiej kupić sobie według potrzeb czy to www czy vps czy serwer dedykowany chociaż do małych stronek można utrzymywać na komputerze jakimś słabym :) kiedyś miałem tak ale za dużo potem za prąd płaciło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Czemu się nie opłaca?

 

Pod takie małe domowe zastosowania się bardziej opłaca niż kupno dedyka.

 

muchar: poczytaj o dyndns albo no-ip ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domowy serwer na zmiennym ip czy warto i jak to działa w praktyce

Ciekawi mnie jak to działa w praktyce taki serwer -podajcie linki własnych stron na domowym serwerze z opisem na jakich parametrach i jakim sprzęcie oraz jakim łączu działąją

 

 

 

Jeśli myślisz o profesjonalnym zastosowaniu to zapomnij, nie warto. Chyba, że do nauki lub hostowania swojej strony, wtedy jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu na bawienie się w "domowy" bo:

 

1. Zmienne IP jest upierdliwe

2. Parametry łącza (upload) są zazwyczaj mierne

3. Włączony sprzęt zwyczajnie hałasuje

4. Podwyższony rachunek za prąd (może nawet o 50 zł miesięcznie)

5. Za 50 miesięcznie będziesz miał w miarę porządnego VPS'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

que_pasa ma rację, nie warto.

 

Ale jeśli szukasz czegoś taniego na stronę www, to napewno nie będzie VPS.

 

Konto możesz mieć już za 15 złotych rocznie, rachunek za energię elektryczną przy włączonym komputerze będzie większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu na bawienie się w "domowy" bo:

 

1. Zmienne IP jest upierdliwe

 

Zmienne IP NIE jest upierdliwe.

 

Z resztą punktów się zgadzam i jako normalnie działający serwer nie warto zachodu, natomiast jeżeli chcesz mieć środowisko testowe to jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu mam markowy komputer DELL, który ma zasilacz 100W,

myślę że on dużego zużycia prądu nie ma...

A co do zmiennego IP, to czytałem gdzieś na forum o : http://no-ip.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu się nie opłaca?

 

Pod takie małe domowe zastosowania się bardziej opłaca niż kupno dedyka.

 

muchar: poczytaj o dyndns albo no-ip ;]

 

Ale jesli to sa male domowe zastosowania to po co kupowac dedyka, jesli bedzie on nie wykorzystany?

Jesli to sa male zastosowania to vps w zupelnosci wystarczy, a to koszt 30-50zl na miesiac.

ew vmware i stawiamy system i bawimy sie w administratora na domowym sprzecie, za darmo, bez udostepniania tego innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu mam markowy komputer DELL, który ma zasilacz 100W,

myślę że on dużego zużycia prądu nie ma...

A co do zmiennego IP, to czytałem gdzieś na forum o : http://no-ip.pl/

 

Jeżeli chodzi o no-ip.pl to od niego polecam ci bardziej

DynDNS.com

 

Jeżeli posiadasz ruter to musisz odblokować mu potrzebne ci porty zresztą w google.pl masz dużo poradników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BARDZIEJ MI CHODZIŁO O LINKI STRON

DAJCIE JAKIŚ LINK TO ZERKNĘ ILE TAKA STRONA NA DOMOWEJ NP. NEOS. SIĘ WŁĄCZA BO Z PRĄDEM TO MACIE 100% RACJI TROSZKĘ ZEŻRE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienne IP NIE jest upierdliwe.

to napisz mi proszę jak z revdns, chętnie się dowiem co i jak w takim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś wreszcie jakiś link do własnej działającej strony na domowym serwerze czy też wszyscy są tutaj teoretykami .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś wreszcie jakiś link do własnej działającej strony na domowym serwerze czy też wszyscy są tutaj teoretykami .pozdrawiam

A co spodziewasz się zobaczyć? Ja przez ok 2 miesiące miałem serwer testowo wystawiony w DMZ na zmiennym IP i działało to bardzo przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

link link link do działającej i na tym kończę bo mnie to zaczyna w............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz neostradę ? a słyszałeś że są porty poblokowane ? chcesz wiedzieć jak działa taka strona ? To jest baardzo prosta sprawa. Włącz u siebie w telefonie internet GPRS i wejdź na stronę główną np onetu albo na naszą klasę. Szybkość z jaką załadują Ci się te strony będzie porównywalna z szybkością przeglądania Twojej strony na łączu neostrada ( strasznie mizerny upload). Jakbyś spodziewał się większej ilości użytkowników ( np dwóch) to spokojnie przez dwa możesz podzielić czas ładowania. Jeśli to Ci mało i zrobisz np jakiś mały download to jedna osoba zajedzie Ci upload tak, że skończysz mieć nadzieje na jakiekolwiek stawianie serwera na tym łaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

link link link do działającej i na tym kończę bo mnie to zaczyna w............

 

hiehie, nie rozumiem tego zupelnie...

moze dam podpowiedz internet wszedzie jest taki sam ;)

 

Masz w domu wolniejsze lacze niz np. w dobrej serwerowni. Storny beda ci sie ladowac wolniej :) mozesz sobie policzyc jesli znasz 'wage' strony.

Inne sa koszty, awaryjnosc. A tego raczej nie bedziesz w stanie stwierdzic po tym nawet jak da ci ktos linka ;)

 

Zaloz apacha na swoim kompie i bedziesz mial serwer w domu i bedziesz widzial jak dzila hie hie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie, bez przesady.

 

Nie każda strona to wielki portal internetowy. Nie każdy ma 10MB grafiki per strona.

Trzymałem kilka prywatnych stron w domu na serwerze. Najpierw amd 486-dx100 32mb ramu, potem na pentiumie 200mhz i 80mb ramu.

 

Łacze?

SDI od tp, czyli 115kb/s w obie strony(+bonus w postaci prędkość dzielona na 2 przy prowadzeniu rozmowy telefonicznej ), a z okazji technologii (8bitów danych, 1 bit stopu i 1 startu) 11,5KB/s w teorii.

 

Jak to działało?

Działało to dość fajnie, szczególnie fora oparte o czyste phpbb( bo przy przemie to sprzęt marudził ). Przy stronach ból był troche większy, ponieważ były zdjęcia, które ładnie zapychały całe łącze.

Pozatym należy pamiętać, że tylko pierwsze wejscie na strone będzie trwało dłużej. Potem wszystkie ( lub część ) grafiki będzie ładowana z cache przeglądarki, a 10kB/s do przesłania tekstu to aż nadto ;)

 

Przykładowa strona? Obecnie nie trzymam niczego a i łącze szybsze, 384kbit/s uploadu, ale cóż za problem wrzucic? ;)

Resztka z poprzednich wersji pokemony.com: http://ja.olpw.com/~bla/grass.php ( taaaak, jak wszyscy wejdziecie na raz to mi zabijecie internet :) )

 

Obecnie na swoim serwerze mam 512kbit/s uploadu. Szczerze, kilka lat temu myslalem, ze prędzej skończy mi sie pasmo niż wydajnosc zabójczego pentiuma3. A tutaj niespodzianka, i pasmo wystarcza ale procek sie skończył (częsciowo z powodu ciężkiego skryptu) :) Strona generuje ~20gb trasnferu miesięcznie, srednio ok 1000 wizyt dziennie wg webalizera

 

 

 

Jeszcze pare słow na temat trzymania serwera w domu

Wyłączam na noc, bo nie jestem w stanie spać przy tym, poprostu hałasuje. Ma zdjęty wentylator z procesora w ramach akcji pt 'cisza nocna'. I tak jezeli cały czas idluje, to nic mu sie nie stanie. A nawet jeżeli, to pentium200mhz jest wart grosze.

Jeżeli u ciebie ma to chodzic 24/7 i chcesz przy tym spać, proponuje szukania markowego sprzętu, bo zazwyczaj jest cichszy. Sporo z takich komputerów posiadało wentylatacje regulowaną czujnikami, dyski w wyciszających obudowach itp.

 

 

edit:

jeszcze tak patrząc w konfiguracje apache, widze ze niektóre fora były ograniczone do 1kB/s przed mod_bandwidth. Działało to normalnie tylko dlatego, ze grafiki było mało i przy kolejnych odwiedzinach ładowana była z cache :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

vegetagt.. zapomniałeś o jednym małym "ale".. SDI to był full wypas, a ludzie mieli modemy z realną prędkością 3,5 - 4kb/s..

a ta neo z nawet 128kbit uploadem to można sobie wiesz gdzie wstawić...

 

Podejrzewam, że on nawet nie wie o co chodzi, gdy wy tutaj dysputę prowadzicie na temat uploadu...

 

Mnie dziwi po co w ogóle Panowie drążycie dalej ten temat.. widać, że nawet nie dziecko, tylko bachor neostrady ma ferie i się nudzi, a wy reagujecie jak dobrzy wujkowie..

 

Gościu pewnie zaraz zapyta jak w XP postawić serwer albo coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej o to jak na XP postawić serwer już nie zapyta bo wyżej jest mała odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×