Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
(TriPax)

[wirtualny] serwer pod oficjalne centrum serii i portfolio

Polecane posty

Witam wszystkich,

Poszukuję obecnie serwera pod stronę Polskiego Centrum Serii NFS z uwagi na planowaną rozbudowę a potrzebny mi jest przy tym uptime conajmniej 99% (obecnie jest często znacznie poniżej).

W chwili obecnej host był by jako ukryty do czasu zakończenia tworzenia serwisu

Zapotrzebowanie strony to około 10 GB na dane (skrypt strony oparty na mocno zmodyfikowanym core e107 z bardzo rozbudowaną galerią użytkowników)

Transfer na chwilę obecną jest 10 gb miesięcznie ale zapotrzebowanie będzie średnio 60 gb miesięcznie

Mile widziana obsługa ImageMagic

Poczta na serwerze nie jest trzymana więc potrzebna możliwość edycji rekordów MX i CNAME (chyba że klient poczty z poziomu www był by ciekawy z dużą ilością opcji)

Z dodatków to mile widziane jest co najmniej 5 baz danych (jedna z nich będzie swoistym backiem oryginalnej by testować nowe wdrożenia i projekty), brak limitu na subdomeny, co najmniej 10 miejsc na zaparkowanie domen

 

Obok strony NFS wrzucone będą dwa portfolia z własnymi domenami ale to będzie pobierało znikome ilości.

 

SSH mile widziane (by robić ową kopię) ale nie jest konieczne

 

Cena około 150 zł (najlepiej mniej, biedny student i strona robiona kosztem własnym) / rok lub ewentualnie sponsorowanie w zamian za button w sponsorach serwisu (widoczny w każdym miejscu strony)

 

Oglądałem już oferty securityhost.pl oraz group5.pl jednak mają w regulaminie adnotacje że konto nie może być współdzielone (portfolia osób trzecich tworzących serwis) więc muszę je wykreślić z przykrością

Przeglądałem także ofertę glowanet.pl i zainteresował mnie pakiet Biznes2 jednak cena przekracza kwotę max ;) (no i nie wiem też jak z prędkością serwerów a nie wiem też ile % procesora zajmuje serwis choć pewnie niewiele)

Zaglądałem także na zagraniczne hosty typu hostnine.com, site5.com jednak nie znalazłem informacji jak jest tu ze współdzieleniem kawałka hosta oraz stabilnością obecnie (bluehost.com, justhost.com, hostmonster.com wygląda ciekawie ale nie rzuciły mi się zbytnio świeże opinie)

 

Proszę o oferty, propozycje lub porady w powyższym ;)

oferty standardowe można wrzucać tutaj, porady lub "promocje" na PM :)

 

Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny post był już dzisiaj. Za 150 złotych rocznie 10 GB chyba nie dostaniesz.

Musisz ewentualnie szukać ofert promocyjnych, wtedy dostaniesz podobny serwer za podaną kwotę.

 

No i koniecznie musisz sprawdzić, jakie obciążenie będzie generował skrypt.

Musisz brać firimę z okresem testowym, jednak to akurat nie jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No i koniecznie musisz sprawdzić, jakie obciążenie będzie generował skrypt.

 

 

jest jakiś sposób na sprawdzenie tego gdy nie mam dostępu do serwera a jedynie FTP ? nigdy nie bawiłem się w sprawdzanie tego typu informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposób na sprawdzenie tego gdy nie mam dostępu do serwera a jedynie FTP ? nigdy nie bawiłem się w sprawdzanie tego typu informacji

 

Na zwykłym hostingu nie masz takiej możliwości, możesz poprosić administratora o odczytanie tych danych dla Twojego konta.

Zapytaj także administratora, jakie są ustawione limity obciążenia CPU na Twoim serwerze, wtedy będzie Ci łatwiej. Przeważnie jest to 5% na niektórych serwerach. Inne firmy mają limity ustawione do 10% (tak jest np. na naszych serwerach). Dane te jednak mogą być różne dla każdego usługodawcy.

 

Jednak jeśli Twój aktualny usługodawca nie zwrócił Ci żadnej uwagi na temat obciążenia konta, prawdopodobnie wszystko powinno być ok nawet na 5% limicie CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

host jest dedykowany od usługodawcy na sponsoring więc limity ma ściągnięte

o samo zużycie zapytam ale od samego początku stronę optymalizowałem tak by jak najszybciej chodziła pomimo swoich funkcji

limit hosta nawet 6 gb powinien wystarczyć -sam system to około 500 MB licząc wszelkie grafiki i dodatki a reszta szła by na galerię użytkowników (dla downloadu mam oddzielny host bez limitu na serwerze w PL)

 

o obciążenie popytam może coś wyciągnę

 

dziękuję za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Skoro zainteresowała Cię nasza oferta, napisz do nas, może się dogadamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena około 150 zł (najlepiej mniej, biedny student i strona robiona kosztem własnym) / rok lub ewentualnie sponsorowanie w zamian za button w sponsorach serwisu (widoczny w każdym miejscu strony)

Weź np. kei.pl - przez pierwszy rok masz 150zł, potem już 300zł ... no ale za jakość się płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź np. kei.pl - przez pierwszy rok masz 150zł, potem już 300zł ... no ale za jakość się płaci.

 

niestety zależy mi na czymś na dużo dłużej niż rok - szukam czegoś tak na prawdę na stałe dlatego przeglądam pewne firmy z dobrym upem by mieć pewność że nagle nie stracę danych (zdarzyło się to dwa razy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety zależy mi na czymś na dużo dłużej niż rok - szukam czegoś tak na prawdę na stałe dlatego przeglądam pewne firmy z dobrym upem by mieć pewność że nagle nie stracę danych (zdarzyło się to dwa razy)

 

Pewność, że nie stracisz danych da Ci tylko samodzielny backup. Przetestuj kilka firm z forum, są tam znacznie niższe ceny niż w Kei, jakość masz podobną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety zależy mi na czymś na dużo dłużej niż rok - szukam czegoś tak na prawdę na stałe dlatego przeglądam pewne firmy z dobrym upem by mieć pewność że nagle nie stracę danych (zdarzyło się to dwa razy)

I właśnie taka pewność niestety kosztuje.

 

Znajdziesz tutaj dziesiątki ofert, przedstawiciele zasypią Cię PWami ... ale to i tak nie zmienia stanu rzeczy. Nie patrz jedynie na parametry GB ale na markę firmy, ile istnieje, i jakie są opinie w przeciągu paru lat.

 

 

... są tam znacznie niższe ceny niż w Kei, jakość masz podobną.

Zdefiniuj podobną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minus poszukiwań obecnych to niestety koszta - serwis nie zarabia pieniędzy, a za reklamę wychodzą grosze więc utrzymuje to z własnej kasy, która z uwagi na studia duża nie jest

łatwo powiedzieć szukaj gdy ma się za co szukać - to jest serwis fanowski i zaczynają się schody

czasem robi się coś z pasją jednak coś ją potrafi znacznie ograniczyć - kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdefiniuj podobną ;)

 

Boss w Kei i innych większych firmach płacisz za markę, jakość usług jest podobna w większości firm. Nie ma znaczenia czy to Masternet, Mzone Group czy Hekko.

Tylko nie łap mnie teraz za słówka, bo zejdziemy z tematu o którym jest ten post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deprecjonujesz Kei to piszę. Co innego home/nazwa i ich oferta a co innego kei/iq/dhosting/nq gdzie płacisz za jakość i poziom usług a nie za marketingową otoczkę i reklamy w prasie.

 

Nie ujmując wymienionym przez Ciebie firmom to jednak posiadanie własnego DC i sporej liczby pracowników, jednak świadczy in plus co do jakości świadczonych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deprecjonujesz Kei to piszę. Co innego home/nazwa i ich oferta a co innego kei/iq/dhosting/nq gdzie płacisz za jakość i poziom usług a nie za marketingową otoczkę i reklamy w prasie.

 

Nie ujmując wymienionym przez Ciebie firmom to jednak posiadanie własnego DC i sporej liczby pracowników, jednak świadczy in plus co do jakości świadczonych usług.

 

Nie nie, nie zrozumiałes mnie. Widzę, że na tę sama stroną patrzymy pod różnymi kątami.

Kei (to tylko przykład, może być inna firma) ma swoją markę i wyrobioną jakość od 10 lat. Jednak tak naprawdę jaka różnica jest w tej "jakości"?

Czym się różni serwer Hekko, od Kei? (to tylko przykład)

Czym się różni odpowiedź na ticket w Kei, niż w jakieś mniejszej firmie?

Jaka różnica jest w uptime na serwerach, kilka procent?

 

Każda firma podniesie swoje ceny z czasem, po 10 latach na rynku marka wyrobi się sama.

 

Czy Hamburger kupiony na dworcu będzie inaczej smakował niż w McDonalds, jeśli są te same receptury?

Ty twierdzisz, że Kei jest lepszy. Ok napisz czym się różni od innych firm wystepujących na forum? Czym Twoim zdaniem jest ta "jakość" w usługach hosntingowych. Oczyświcie nie chodzi mi o kapitał firmy i własne DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Czy Hamburger kupiony na dworcu będzie inaczej smakował niż w McDonalds, jeśli są te same receptury?

Hamburgerami się nie żywię, ale jak będziesz w Stolicy, kup kebab na centralnym i na Żoliborzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hamburgerami się nie żywię, ale jak będziesz w Stolicy, kup kebab na centralnym i na Żoliborzu ;)

kebab na Żoliborzu przy Merkurym rządzi :)

to taki mały OT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie zrozumiałes mnie. Widzę, że na tę sama stroną patrzymy pod różnymi kątami.

Kei (to tylko przykład, może być inna firma) ma swoją markę i wyrobioną jakość od 10 lat. Jednak tak naprawdę jaka różnica jest w tej "jakości"?

Czym się różni serwer Hekko, od Kei? (to tylko przykład)

Czym się różni odpowiedź na ticket w Kei, niż w jakieś mniejszej firmie?

Jaka różnica jest w uptime na serwerach, kilka procent?

[...]

 

Kei - niezawodność oferowanych rozwiązań hostingowych przejawiająca się posiadaniem nowoczesnego centrum danych, system zasilania awaryjnego, 24h opieka administratorów oraz łącza do 4 niezależnych operatorów; profesjonalna pomoc techniczna dostępna 24h na dobę (również telefoniczna); bezpieczeństwo danych na bardzo wysokim poziomie (o szczegóły pytać w kei ;P), jeden z najlepszych systemów antyspamowych itp. itd.

 

Twoje pytania bardziej przypominają mi pytania typu: "czym różni się fiat Panda od mercedesa klasy S, przecież i to i to jeździ, przecież jednym jak i drugim przejedziemy tysiące kilometrów, przecież jeden i drugi samochód spełnia pewne normy bezpieczeństwa itd.", ale m.in. diabeł tkwi w szczegółach np. usunięcie awarii w jednej firmie może trochę potrwać w innej nawet tego nie zauważysz, jak myślisz w której itp. wydaje mi się że takimi pytaniami bardziej próbujesz zaciemnić różnicę między oferowaną 'jakością i profesjonalizmem' poszczególnych firm ;P

 

dodaj sobie jeszcze post @BOSS -a prezentowany poniżej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni serwer Hekko, od Kei? (to tylko przykład)

Czym się różni odpowiedź na ticket w Kei, niż w jakieś mniejszej firmie?

Jaka różnica jest w uptime na serwerach, kilka procent?

Akurat podajesz zły przykład, bo co jak co ale hekko dynamicznie pracuje nad jakością swojej marki.

 

Pisałem Ci czym się takie oferty różnią:

 

1. Własne DC to własne DC.

2. Markowy sprzęt serwerowy (akurat w przypadku hekko same kontrolery kosztowały tyle co same dedyki większości firm które tak namiętnie piszą w wątkach swoje oferty).

 

Czy Hamburger kupiony na dworcu będzie inaczej smakował niż w McDonalds, jeśli są te same receptury?

Akurat dość trefny przykład co powie Ci każdy przedstawiciel Sanepidu ;)

 

Ok napisz czym się różni od innych firm wystepujących na forum? Czym Twoim zdaniem jest ta "jakość" w usługach hosntingowych.

Stażem, wiekiem właścicieli (niektórzy to widzę <18 lat :)), stabilnością, pewnością że firma nie zniknie po 6m czy nie zmieni szybko właściciela (jak swojego czasu np. Firehost.pl) oraz tym co wyżej opisałem.

 

Każdy kiedyś zaczynał i jest miejsce na oferty Kei i jest miejsce na oferty Głowanet czy każdej innej młodej firmy. Nie pisz po prostu głupot w stylu, że to prawie to samo i po co przepłacać.

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

> kebab na Żoliborzu przy Merkurym rządzi

 

niewiem czy tam jest Merkury, mi chodzi o róg Reymonta - Broniewskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok macie rację, wszystkie małe firmy są do d... bo nie mają własnego DC. ;)

 

Czyli rozumiem, że wszystkie małe/nowe firmy mają swoje DC w domu na łączu modemowym, i nie markowy tylko marki zrób to sam. :)

 

Ale z tym się zgodzę, niektórzy admini mają po 18 lat i myślą o hamburgerach :)

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> kebab na Żoliborzu przy Merkurym rządzi

 

niewiem czy tam jest Merkury, mi chodzi o róg Reymonta - Broniewskiego

 

dobry ale przy Placu Wilsona lepszy (przy owym Merkurym)

 

no ale dobra mieliśmy o hostingu poruszać temat a skończyło się na kebabach i hamburgerach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boss w Kei i innych większych firmach płacisz za markę, jakość usług jest podobna w większości firm. Nie ma znaczenia czy to Masternet, Mzone Group czy Hekko.

Tylko nie łap mnie teraz za słówka, bo zejdziemy z tematu o którym jest ten post.

Niestety nie wiesz co piszesz.

BOSS ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie do czego zmierzam, chodzi mi o to, że ta jakość jest dostępna także w niektórych małych firmach.

Przecież nie pisze konkretnie o którą firmę chodzi (te podane były tylko przykładami), napisałem ogólnie. Że ta jakość nie dotyczy tylko dużych firm.

I wiem co piszę, mam prawo mieć swoje zdanie.

Koniec tematu.

 

 

no ale dobra mieliśmy o hostingu poruszać temat a skończyło się na kebabach i hamburgerach

 

Mieliśmy, rozmowa zeszła na bok, częściowo to moja wina. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy, rozmowa zeszła na bok, częściowo to moja wina. ;)

 

ale choć miło i smakowicie chwilowo było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisałem ogólnie. Że ta jakość nie dotyczy tylko dużych firm.

True, jeśli wszystko działa, to praktycznie każdy hosting posiadający pudełkowe środowisko, działa bardzo podobnie, co by nie rzec tak samo. Różni się jedynie, nieodczuwalnymi dla przeciętnego Kowalskiego, detalami.

 

Ale jeśli coś zaczyna się sypać, to już nie jest tak różowo...

 

Sypać może się sprzęt (firmy, które mają dojście fizyczne do serwerów 24h/dobę, są tu uprzywilejowane), sypać się może sieć upstream (tu firmy, które posiadają nawet zalążek swojej sieci - głównie swój AS, mogą jakoś próbować manewrować przy routingach i zapewnić jakieś awaryjne trasy, a nie być zależne od jednego upstreama, któremu akurat padnie router i nic wtedy nie wiadomo), dodatkowo "sypać" się może także pracownik - gdy w nieco-większej firmie zachoruje jeden z pracowników, to raczej wielkiego się nic nie stanie. Ale w przypadku firm stricte jednoosobowych - to co się stanie, gdy zachoruje właściciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×