Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

DObry operator VoIP

Polecane posty

Czy ktoś z Was korzysta z tego rozwiązania?

Może ktoś z polecić dobrego operatora?

 

 

====================================

To, że nie można edytować tematu to już jakaś paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od pół roku korzystam z ipcall.pl i jestem bardzo zadowolony, zarówno z jakości, jak i cen (5gr stacjonarny, 25gr/min komórki {bez play} i za utrzymanie numeru 1 zł miesięcznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fiercio - co to?

 

Do tematu: założyłem konto na IPCall.pl - zasiliłem konto - ale nie działa coś... Nie da się zadzwonić na ten nr, nie da się z niego wykonać połączenia.

Zainstalowałem tą ich dziwną aplikację i przy połączeniach wychodzących jest komunikat, iż nie można się zalogować... Nie wspominając o próbach konfiguracji Ekigi...

 

Jakieś pomysły? Do BOKu napisałem, ale nie liczę na rychłą odpowiedź...

 

 

 

Co do tego FAXu - musi to działać przez normalne urządzenie - FAX, nie żadne Fax2mail itp. Stąd problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fiercio - co to?

Chodziło mi właśnie o coś w rodzaju fax2mail.

 

Do tematu: założyłem konto na IPCall.pl - zasiliłem konto - ale nie działa coś... Nie da się zadzwonić na ten nr, nie da się z niego wykonać połączenia.

Zainstalowałem tą ich dziwną aplikację i przy połączeniach wychodzących jest komunikat, iż nie można się zalogować... Nie wspominając o próbach konfiguracji Ekigi...

Wpisałeś dobre parametry serwera STUN/Outbound proxy?

I czy na pewno dobre hasło logowania wpisujesz? (może być inne niż to używane przez ciebie do logowania do panelu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od supportu dostawałem przeważnie w ciągu 12H.

Co do konfiguracji mojego linksysa, wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bb654e97031c9b4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5953b5b98d63e021.html

 

Aha i jeszcze dwie rzeczy. Ja numery kręcę nadal z zerem z przodu (!) i na końcu wciskam # co zdecydowanie przyspiesza wybieranie połączenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linksysa jeszcze nie mam, chciałem przetestować na razie usługi...

 

Do testowania polecam jakiś telefon komórkowy z WiFi i obsługą VoIP-a. Mi od pół roku jako telefon stacjonarny służy Nokia E51 + actio.pl, za numer nic nie płacę, zasilam raz na pół roku 20zł (bo potrzebuje telefon do odbierania i czasami rozmów z UK) i jest wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i zamiast ekigi sprawdz zoipera przyjemniejszy dla oka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O - ten Zoiper faktycznie wygląda ładnie - i to na Linie... Tylko, że nie potrafię go zmusić do działania z IPCall'em.

Co do telefonu z WiFi - za droga sprawa jak dla mnie teraz - chociaż fajna sprawa, że korzystając z hotspota mogę dzwonić :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×