Skocz do zawartości
crazyluki

[telefon] e51 kupie

Polecane posty

interconnect, niskie stawki = zarabiajmy na połączeniach przychodzących ;)

 

 

Ostatnio Play zaprezentował wyniki finansowe. Jest tam informacja, że z asymetrii mtru nie są wstanie w całości opłacić roamingu Polkomtela... więc to nie jest do końca tak jak piszesz....

 

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Play zaprezentował wyniki finansowe. Jest tam informacja, że z asymetrii mtru nie są wstanie w całości opłacić roamingu Polkomtela... więc to nie jest do końca tak jak piszesz....

 

 

 

Pozdr.

 

To jest taka grubsza sprawa, w sumie można to nazwać tym że duże dzieci się pokłóciły,

play decydując się na dzierżawę "pewnych rzeczy" w polkomtelu musiał się liczyć z tym, że nie zawsze będzie kolorowo.

Interconnect od zawsze był jednym z czynników który znacznie wpływał na stawki minutowe, co za tym idzie to nie era / plus/ orange dyktują stawki za połączenia do play, a że p4 ma taką a nie inną sytuację techniczną (koszta) no to jak pisałem, starają się zarobić na czym innym niż na arpu generowanym przez ich klientów.

 

 

Dobra jak nie serwery to telefony, koniec z robotą pogadajmy o kobietach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdmen, ale weź pod uwagę to, że mtr do Playa był zmniejszany już kilka razy. Cena minuty połączenia do sieci Play kosztuje ~39groszy, wiec nie mów mi że "wielka trójca" nie dyktuje cen do Play'a bo nie jest to prawdą. Jakby chcieli to dawno zmniejszyliby cenę połączeń do Play, ale po co jak można na tym ładnie zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdmen, ale weź pod uwagę to, że mtr do Playa był zmniejszany już kilka razy. Cena minuty połączenia do sieci Play kosztuje ~39groszy, wiec nie mów mi że "wielka trójca" nie dyktuje cen do Play'a bo nie jest to prawdą. Jakby chcieli to dawno zmniejszyliby cenę połączeń do Play, ale po co jak można na tym ładnie zarobić?

 

 

 

To jest taka grubsza sprawa, w sumie można to nazwać tym że duże dzieci się pokłóciły
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem o co Ci chodzi, ale nie możesz też całą winę zrzucać na Playa który nie do końca jest wszystkiemu winien :-)

 

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena minuty połączenia do sieci Play kosztuje ~39groszy

Podasz mi źródło takich rewelacji? Bo patrząc na cenniki kilku termination-providerów, to nigdzie nie mam oferty mniejszej, niż 50gr...

 

PS:

Najdmen, ale weź pod uwagę to, że mtr do Playa był zmniejszany już kilka razy.

Został zmniejszany tak szybko dzięki UE, która lekko pogoniła batem panią prezez UKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ładne musicie mieć te abonamenty że takie drogie te rozmowy. W mojej skromnej osobie mam abonament z bardzo niskimi cenami i telefonem za złotóweczkę. I cena do play to 25 groszy do innych operatorów 20 i era po 10 grosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten cennik z orange jest ciekawy. Mam u nich telefon i płacę maks 29gr o ile dobrze pamiętam.

Do większości osób z którymi rozmawiam mam połączenia za darmo, bez limitu - za to też nie płacę.

 

Rozumiem, że w abonamencie jest jakaś tam rata za telefon, ale podliczając wszystko nie wychodzi to wcale tak korzystnie, jeśli ktoś wybiera abonament tylko po to, aby mieć taniej telefon to lepiej będzie kupić na allegro.

 

PS> wracając do tematu. Przejdź się najpierw i pobaw tym telefonem. Nokia ostatnio daje ciała przy niektórych modelach/seriach. Byłem świadkiem jak facet chciał oddać telefon po tygodniu. Z tego co wiem mikrofon z boku - słychać tylko jak trzymasz telefon po jednej stornie głowy. Bateria u jednych działa ok, u drugich znów krótko. Jakoś wykonania też różna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podasz mi źródło takich rewelacji? Bo patrząc na cenniki kilku termination-providerów, to nigdzie nie mam oferty mniejszej, niż 50gr...

 

 

Miałem raczej na myśli stawkę za zakończenie połączenia do sieci Play która obecnie wynosi 39gr/min. To, że inne sieci dalej mają ~80gr i trzepią na tym niezłą kasę to inna sprawa.

 

 

 

Sponsi to musi być koniecznie Nokia e51? Może zainteresuj się czymś innym też z symbianem. Zobacz np. na Nokie 6220 Classic - jest szybsza od e51, ma więcej ramu i GPS-a.

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

webh, kiedyś byłem fanem kameleona (61xx), ale nigdy nie było mnie na niego stać, a abo nie chciałem.. teraz mi się ubzdurała ta, bo miałem w ręce i to aluminium fajnie "leży"..

teraz mam 3110 classic.. ta 6220 jest ciut podobna..

 

mogliby wskrzesić 6110 w wersji classic.. a może jest ; )

heh

 

Właśnie poklikałem sobie tu i ówdzie.. tak żeby nie być gołosłownym, że ch.. warte te wszystkie oferty są:

 

Orange Mix, czyli taki powiedzmy quasi-abonament.. 24 miesiące (SKANDAL - gnoje).. deklarowane 55zł miesięcznie.. telefon 699zł w salonie, 619zł przez stronę internetową.. to ja się pytam co ja dostaję za to, że na 24 miesiące u tych psów będę? Telefon powiedzmy w hurtowni sam kosztuje ich ze 300-400zł, czyli Nokia swoje zarobi, a u tych gnojów jestem na dwa lata.. ale co JA mam z tego? 7 stów za telefon? SKANDAL..

 

Nikt mnie nie przekona, że nie jest tak, jak piszę.. że w tym opanowanym przez trzy szarańcze (nie dziwię się Play, że na każdym kroku po d.. dostaje), chorym (jak w sumie każdy biznes w tym kraju) rynku telekomunikacyjnym oferty są PARODIĄ..

Durne reklamy, wysokie ceny, gówniana jakość usług i obsługi klienta..

 

To jest konkurencyjność? To jest ten kapitalizm? To jest gówno nie kapitalizm.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem raczej na myśli stawkę za zakończenie połączenia do sieci Play która obecnie wynosi 39gr/min. To, że inne sieci dalej mają ~80gr i trzepią na tym niezłą kasę to inna sprawa.

Zanim zaczniesz kolejne bzdury pisać, jak to inne sieci trzepią kasę, to łaskawie zainteresuj się, jak rzeczywiście wygląda rozliczanie w sieciach telefonicznych... Bo jak widać to MTR jest dla ciebie tożsame z całkowitymi kosztami rozliczeń, co jest oczywiście kompletną bzdurą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiercio doskonale wiem o co Ci chodzi... ale weź pod uwagę, że opłaty spadły już o kilkadziesiąt groszy więc jakby W3 chciała to miałaby możliwości zmniejszenia opłaty za połączenia do Play-a. Tak w ogóle to Plus chce wprowadzić ofertę 39groszy w ofercie na kartę do WSZYSTKICH SIECI (w tym Play i cyfrowy polsat).

 

 

Pozdr.

 

 

Sponsi w takim razie może zainteresuj się Mixem na ilość doładowań, a nie na określony czas.

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytam dalej oferty.. 55zł abonament.. jakichś tam minut fakt, że sporo, bo 150 (ciekawe, czy do wszystkich, czy tylko do sieci).. ale hola.. minuta połączenia 37 groszy? Toż to ja w simplusie mam taniej!

 

Masakra.. przecież parę lat temu było, że abonament miał parę groszy taniej minutę niż karta.. a teraz odwrotnie jest? Czy ich już w ogóle pazerność im mózg wyżarła?

 

Dawno nie przeglądałem tego "rynku".. i zatrważająco muszę stwierdzić, że jest bardziej prymitywnie, gorzej, drożej, gównianiej..

Tragedia, ludzie.. nie mamy o czym rozmawiać.. karta + telefon z allegro i "jedziemy".. bo ten abonament, miksy i inne "wyprzedaże" (się k.. nauczyli, np. telefon w "wyprzedaży" za 1zł.. tja, ale abonament za 200zł).. to jest jakaś makabra..

 

No ale tak to jest, jak jest układzik.. wszyscy mają to w d.. i nikt się nie wyrwie..

 

Model sprzedaży usługi telefonu komórkowego w Polsce:

Bierzesz abonament najlepiej na 3 lata, za 100zł, z telefonem za 700zł.. do tego najlepiej żonę/narzeczoną/dziecko, żeby ze 2-3 takie telefony były w rodzinie - wtedy WOW dają 100 minut albo inne bzdury darmowe w tym trójkąciku.. ale do innych najlepiej żeby złotówkę za minutę płacić.. - to jest idealne dla tych gnojków..

A jak coś się zepsuje, to wydzwaniasz na PŁATNY numer infolinii, czekasz parę minut i rozmawiasz z tępaczką, która zarabia grosze, bo twoja kasa idzie na prymitywne reklamy i gaże prezesów.. a nie daj boże coś się w telefonie zepsuje, to 2-3 miesiące masz abonament do płacenia bez owego świecidełka..

 

Ja myślałem, że po takim czasie, bo ze 4-5 lat w ogóle nic się nie dowiadywałem o rynku, ale analizując postęp Zachodu i w ogóle biorąc pod uwagę zasadę, że "im dłużej technologia jest w kraju, tym taniej i lepiej" to ja myślałem, że sensowny telefon dostanę za 200-300zł, w umowie na rok i z abonamentem za 50-60zł.. do tego minuta nie drożej niż na kartę..

 

Jeszcze te umowy - gdzieś kiedyś czytałem że Komisja Europejska (socjalistycznego związku republik europejskich) miała zabronić umów dłuższych chyba niż 2 lata.. a oni w ogóle zlikwidowali umowy na rok! BUAH!

 

A tu się wszystko pop.. grubo.. ale podejrzewam, że to przez tępotę polaków, którzy "idą" na takie bzdury (stąd też prymitywne reklamy) - choć z drugiej strony myślałem, że już przeszła podjarka telefonami, bo o ile kiedyś mogli na tym "jechać" i dawać gówniane usługi w tragicznych cenach, to teraz jest jeszcze gorzej niż 4-5-6 lat temu!

Bo gdyby ludzie przestali te gówniane oferty kupować, to może by się coś ruszyło.. a tak mamy święta trójce gnojów złodziejskich, którzy doją biednych Kowalskich, którzy są dojeni przez deweloperów, ZUS, US, sklepy, ciepłownie i wszystko inne.

 

Ale się wkurzyłem, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiercio doskonale wiem o co Ci chodzi... ale weź pod uwagę, że opłaty spadły już o kilkadziesiąt groszy więc jakby W3 chciała to miałaby możliwości zmniejszenia opłaty za połączenia do Play-a.

Taki oderwany od tematu luźny przykład - załóżmy, że tanieje ci opłata za serwery dedykowane, na których trzymasz klientów.

Czy ma to oznaczać, że musisz im automatycznie zmniejszyć abonamenty, proporcjonalnie do tego, o ile zmniejszono ci opłatę za serwer? Zrobisz tak, czy może będziesz się cieszył jeszcze przez jakiś czas wyższym zyskiem?

 

Jako właściciel firmy powinieneś być świadom, że nie jest to instytucja charytatywna i musi zarabiać a nie wykazywać zerowy zysk świadcząc usługi po kosztach... Bo dalsze obniżanie stawek przy asymetrycznym MTR powoduje, że właśnie procentowe zyski z każdej rozmowy są niższe niż dla innych sieci... na tyle niższe, że pewnie bez podniesienia cen nieopłacalne... bo komu w przeciwnym razie chciało by się zaprzęgać dodatkowe systemy przeliczające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałeś głupi przykład bo czasami jak spadaj moje opłaty to zmniejszam abonamenty klientom....

 

 

Wiem, że wszystkie sieci nastawione są na zysk, ale jak widzę tłumaczenie W3, że takie ceny są spowodowane asymetrią MTR to chce mi się trochę śmiać... Dlaczego nie powiedzą otwarcie, nie zmniejszymy cen bo chcemy zarobić... i to jeszcze w dobie "kryzysu" ;-) ? Boją się odpływu klientów? Nie powinni się tego obawiać bo jak samo Orange stwierdziło... oni przyciągają klientów światową marką, a nie ceną usług.

 

 

Mimo wszystko dla mnie jest to obojętne ile klienci W3 płacą za połączenia do Play'a. Ja do nich nie należę i się z tego bardzo cieszę. O dziwo nie mam żadnych problemów jeżeli chodzi o jakość usług... baa dla mnie jest lepiej niż w Orange ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×