Skocz do zawartości
kajetan

Zastąpienie Apache

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

LiteSpeed

(ale to czy będzie lepiej, zależy już w głównej mierze od tego jak skonfigurujesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

nginx lub lighthttpd

 

Ja polecam się zainteresować nginxem

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników: nie sądzicie że tych mniej doświadczonych należałoby zacząć edukować w zakresie używania/konfigurowania/optymalizacji oprogramowania?

 

Apache używa połowa stron na świecie. Argumentem do zmiany na pewno NIE JEST awaryjność (chyba że ktoś ma wiele funduszy i stać go na litespeed lub inne konkurencyjne rozwiązania zeus etc).

 

Zainstalowanie serwera www nie ogranicza się tylko do apt-get install serwer. Jest jeszcze nano konfiguracja oraz man tutoriale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Co do litespeeda, to ostrzegam bo w najnowszej wersji nie dziela wspolpraca z phpbb2.

I wlasnie przezywam tego bolesne efekty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Co do litespeeda, to ostrzegam bo w najnowszej wersji nie dziela wspolpraca z phpbb2.

I wlasnie przezywam tego bolesne efekty :/

 

Raczej mało osób używa phpbb2. Wolą mieć bardziej funkcjonalne forum i konwertują bazę na phpbb3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Tak, pewnie, bo przemo już jest dawno wycofane. Mów mi jeszcze.

 

Czy ja pisałem o przemie czy o phpbb2? Od kiedy modyfikacja == czysty skrypt wypuszczany prosto od autorów?

 

Edit: Nie ważne już, wiem że przemo jest oparte na phpbb2. Trochę się zagalopowałem bo myślałem, że chodzi o czyste bb2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam okazję testować stronę z litespeed w tle.

 

Muszę przyznać, że działa znacznie lepiej niż pod apache.

Jestem naprawdę zadowolony, od zmiany skończyły się telefony klientów, że coś nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a warto robić upgrade apache z wersji 2.2.11 do wersji 2.2.14 ??

 

Zawsze wart orobić upgrade gdyz z reguły w nowych wersjach m.in. poprawiane są luki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam przejść ci na nginx chociaż konfiguracja Apache jest o wiele łatwiejsza + dobry administrator który ci to skonfiguruje.

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam przejść ci na nginx chociaż konfiguracja Apache jest o wiele łatwiejsza + dobry administrator który ci to skonfiguruje.

Pozdrawiam Serdecznie

Tak spytam z ciekawości, po co piszesz cały post boldem ? Masz jakieś specjalne wiadomości, żeby je nam przekazać ? Są bardziej wartościowe niż innych osób i dlatego chcesz je wyróżnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak spytam z ciekawości, po co piszesz cały post boldem ? Masz jakieś specjalne wiadomości, żeby je nam przekazać ? Są bardziej wartościowe niż innych osób i dlatego chcesz je wyróżnić ?
Nie czepiaj się, widzisz przecież, że zna XML'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×