Skocz do zawartości
Kolopik

Płatna rejestracja na stronie

Polecane posty

Witam. Chciałbym z kolegą otworzyć rejestrację na stronie z opłatą sms.

Wszystko miałoby się zawierać w jednym pliki np "rejestracja.php" .

Dostaliśmy skrypty z dotpay'a, ale w każdym z nich po kliknięciu "wyślij" przekierowuje na inną stronę, którą trzeba wpisać w konfiguracji całego API.

No właśnie, tu pojawia się problem, ponieważ wszystko dzieję się w jednym pliku "register.php" Chciałbym, aby po kliknięciu "wyślij" przychodziła automatycznie informacja do dotapay'a o poprawności kodu. Oczywiście gdyby kod był zły, "register.php" miałby przenieść osobę na inną stronę typu "błąd.php".

Czy jest taka możliwość, aby to wszystko działo się w pliku "register.php"?

Żeby 2 akcje naraz się działy? rejestracja oraz sprawdzenie kodu bez przekierowania na inną stronę.

Tak samo jak np wypełnienie formularza, czyli wysyłanie go np do mejla oraz sprawdzenie kodu jednocześnie, jeśli kod byłby błędny formularz nie zostaje wysłany :D

 

Jeśli da się to wykonać prosiłbym o jakieś wskazówki.

 

 

Pewnie srogo namieszałem, ale mam nadzieję, że zrozumieliście o co chodzi :D

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To idzie zrobić. Jak ? to zależy od skryptu. W php ogranicza Cię tylko wyobraźnia i wiedza. Szczególnie często to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz kody z dotpay wrzucić do swojej bazy sql i wtedy zrobić sprawdzanie poprawności kodu z smsa ->sql -> wynik.

 

Właśnie tego sql'a się boję, ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak to się robi :D

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego sql'a się boję, ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak to się robi :D

Dzięki za odpowiedzi.

 

select count(kod) as rezultat from kody, where kod='13579'

 

Jak rezultat wynosi jeden, to kod jest poprawny, jak zero to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

select count(kod) as rezultat from kody, where kod='13579'

 

Jak rezultat wynosi jeden, to kod jest poprawny, jak zero to nie.

 

Przykro mi, ale nic mi to nie mówi :D

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

select count(kod) as rezultat from kody, where kod='13579'

 

Jak rezultat wynosi jeden, to kod jest poprawny, jak zero to nie.

Po co zaprzątać funkcję zliczającą do tak prostego zapytania (do tego błędnego) ?

Wystarczy samo "SELECT kod FROM kody WHERE kod='13579'" i jak coś dostaniemy to jest kod a jak nic to nie ma.

 

Przykro mi, ale nic mi to nie mówi :D

 

Zainwestuj w wiedzę: google, jakaś książka o php i MySQL-u, jak chcesz kasą dostawać za SMS-y to włóż coś od siebie w projekt, nikt tego za Ciebie nie zrobi.

 

PS. ostatecznie możesz sobie kody zapisać jako tablica (kod jako klucz) i sprawdzać czy istnieje klucz w tablicy o podanym kodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co zaprzątać funkcję zliczającą do tak prostego zapytania (do tego błędnego) ?

Wystarczy samo "SELECT kod FROM kody WHERE kod='13579'" i jak coś dostaniemy to jest kod a jak nic to nie ma.

 

Po to żeby potem w kodzie było prosto. Zwraca 1 - jest ok, zwraca 0 - brak kodu. Policzenie jednego wyniku nic mysql-a nie kosztuje, a twoje oszczędzanie wprowadza chaos do programu, bo potem musisz warunkiem sprawdzać czy coś dostałeś a w moim przypadku zawsze masz gotowy rezultat z mysqla.

 

No i faktycznie, przecinek mi wlazł jakimś dziwnym sposobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już optymalizujemy, to:

SELECT COUNT(kod) FROM kody WHERE kod='13579' LIMIT 1

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już optymalizujemy, to:

SELECT COUNT(kod) FROM kody WHERE kod='13579' LIMIT 1

:P

 

Jeśli jest założony unikalny index na kolumnie "kod" (a powinien być żeby przypadkowo nie władować dwóch takich samych kodów do tabeli) to nie najmniejszej potrzeby wstawiania tego limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest założony unikalny index na kolumnie "kod" (a powinien być żeby przypadkowo nie władować dwóch takich samych kodów do tabeli) to nie najmniejszej potrzeby wstawiania tego limitu.
Wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku może to być zbyt optymistyczne założenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×