Skocz do zawartości
agland

Pomoc przy wyborze skryptu sklepu

Polecane posty

Witam wszystkich szanownych forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post na tym formu więc chciałbym się przywitać.

 

Jestem użtkownikiem sklepu postawionego na OscGold. Sklep był kupowany w momencie gdy sprzedawane przez siebie produkty chciałem tylko skatalogować i pokazać większej liczbie klientów. W momencie gdy zaczęły dochodzić do mnie głosy że ludzie chcą w ten sposób kupowac postanowiłem zająć się tym bardziej poważnie.

Moje pytanie brzmi czy warto inwestować jest w indywidualną szatę graficzną do OscGold czy od razu zakupić jakiś inny skrypt z grafiką stworzoną na miarę. Większość sklepów oferowanych na rynku do 3000zł spełnia moje oczekiwania jeśli chodzi o funkcjonalność i daje mi tyle opcji ile na chwilę obecną potrzebuje.

Jak OscGold ma się do sklepów typu Shoper, Go-shop, KQS, Pffshop? Słyszałem, że ma przestarzałą budowę i kod w stosunku do swoich odpowiedników (konkurentów) co powoduje trudność w pozycjonowaniu.

Dodam że sklep oczywiście chcę pozycjonować swój sklep więc liczy się dla mnie wsparcie dla SEO. O co mam pytać w kwestii SEO firmy oferujące sklepy (co takie sklepy powinny mieć)?

 

Pozdrawiam i oczekujena podpowiedzi.

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nawiążę krótko do SEO - jakie elementy niewątpliwie są ważne:

1. zastosowanie tzw. przyjaznych URLi (mod_rewrite)

2. odpowiednia struktura kategorii / mapy strony - tutaj już nie chciałbym przedstawiać gotowych recept, bo po pierwsze nikt tego nie wie dokładnie poza Google, po drugie nie chciałbym pomagać ewentualnej konkurencji - ale wiąże się to poniekąd z pkt 1, łatwością indeksacji podstron oraz konkluzją owej listy

3. bardzo wysoka jakość kodu XHTML (szablonu sklepu), jego przejrzystość dla robotów Google (i tutaj jest głównie pies pogrzebany w przypadku OSCommerce i jego klonów)

4. możliwość dodawania własnych metadanych dla poszczególnych produktów

i mnóstwo drobiazgów, których również nie chciałbym ujawniać celem podpowiedzi Konkurencji - ale chodzi o mądre, delikatne powielanie kluczowych elementów (np. nazw produktów).

 

Summa summarum - produkt bliski ideału - bliski bo jak walczyć z przeciwnikiem (Google), którego mechanizmów się nie zna - jedynie można tutaj bazować na doświadczeniu.

 

Sklepy internetowe naszego autorstwa (Pffshop) spełniają wyżej wymienione wymagania.

 

Jakby miał Pan jakiekolwiek pytania w zakresie SEO - proszę śmiało pisać.

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem sie jesli chodzi o seo. Poniewaz w tej chwili jeden z moich klientów ma bardzo duzy sklep oparty na oscommerce ktorego pozycjonowanie zajmujemy sie od ponad roku i nie ma tutaj zadnych problemow.

 

Yahoo.jp haslo : toner strona toner.jp w tej chwili waha sie pomiedzy 1-3 pozycja. Jak trudne jest to osiagniecie nie musze chyba tlumaczyc.

 

Tak naprawde jesli chodzi o meta tagi, seo friendly url to maja one moze z 5-10 % wplywu na pozycjonowanie strony.

 

 

 

Pewna przewaga jaka daje OSC nad innymi sklepami jest olbrzymia ilosc dostepnych modow. Natomiast problemem jest ich instalacja (kod php pomieszany z kodem html ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o SEO, robotom Google wszystko jedno w jakim języku napisana jest strona, ważne żeby zawierała odpowiednie treści. HTML czy XHTML nie ma tu żadnego znaczenia. Pozycjonowanie polega na czymś zupełnie innym. Wpisz w Google hasło "zegarki", na pierwszym miejscu sklep na "przestarzałym" oscommerce z mnóstwem tabelek.

 

Profesjonalną grafikę można zaadoptować do dowolnego systemu sklepowego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny przykład. A jak wpiszemy perfumy, to pierwsza jest strona w XHTML. No i co z tego? Pytanie raczej sprowadza się do tego czy łatwiej znaleźć chętnego do pozycjonowania przejrzystego kodu, czy śmietnika a'la OSC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli cała sprawa rozbija się o funkcjonalnosć dla admina i dla klientów sklepu, no i oczywiści o dostosowanie grafiki co jak większość osób twierdzi nie jest łatwe jeśli wogóle jest możliwe.

Sprawę SEO mam już z grubsza wyjaśnioną. Na co wobec tego zwracać uwagę jeśi chodzi o przejrzystość kodu. Co powinien a czego nie powinien mieć taki sklep? Nie znam się zbytnio na programowaniu i pewne rzeczy nie są dla mnie oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo bezczelny jeśli powiem, że wystarczy XHTML pierwszego lepszego projektu naszego autorstwa (weźmy chociażby demo.pffshop.pl)? :)

Brzmi bardzo dumnie, ale taka jest prawda. Zatrudniamy najlepszego kodera jakiego udało nam się znaleźć na rynku. Wszystko ma logiczną składnię. Czysty kod jest w 100% zgodny z W3C. Daje to gwarancję zgodności ze standardami i praktycznie 100% zgodność ze wszystkimi przeglądarkami (bo IE - szczególnie starsze wersje - jest zawsze nieobliczalny - szczególnie w przypadku jakichś bardziej wyszukanych rozwiązań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo bezczelny jeśli powiem, że wystarczy XHTML pierwszego lepszego projektu naszego autorstwa (weźmy chociażby demo.pffshop.pl)? :)

Brzmi bardzo dumnie, ale taka jest prawda. Zatrudniamy najlepszego kodera jakiego udało nam się znaleźć na rynku. Wszystko ma logiczną składnię. Czysty kod jest w 100% zgodny z W3C.

 

Tia....

demo.pffshop.pl

 

Validation Output: 5 Errors

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby szablon graficzny był oddzielony od kodu źródłowego. Ponadto ilość plików szablonu też jest ważna, edycja kilku plików będzie łatwiejsza od edycji kilkudziesięciu.

Zalecam też zwrócić uwagę na możliwość szybkiej edycji drobnych elementów przez panel administracyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie o poszczególnych sklepach które wymieniłem. Chętnie bym jeszcze poznał opinię o sklepie goshop, o którym jak na razie cicho. Moze ktoś, kto jest użytkownikiem tego skryptu lub miał z nim styczność by się wypowiedział. Nie będę ukrywał że ciągnie mnie w kierunku tego rozwiązania ale jeszcze wszystko może się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo bezczelny jeśli powiem, że wystarczy XHTML pierwszego lepszego projektu naszego autorstwa

Ja będę bardziej bezszczelny (może Cię zawstydzę) i powiem że wystarczy HTML do zrealizowania tego wszystkiego. XHTML jako magiczne hasło nie wnosi nic do konstrukcji strony, szybszego wczytywania, lepszego wyświetlania i renderowania w przeglądarkach jak również do pozycjonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia....

demo.pffshop.pl

 

Validation Output: 5 Errors

 

No to jeszcze zobacz jakiego typu są to błędy. Ja nie jestem w stanie ogarnąć demo, do którego dostęp ma każdy i może wpisać dowolną aktualność, z dowolnym kodem HTML - zwykle niewalidującym. Zobacz sobie wynik dla czystego demo z 2 produktami.

 

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fdemo1.pffshop.pl%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0&user-agent=W3C_Validator%2F1.654

 

Dalej twierdzisz, że mijam się z prawdą?

 

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Grupa PFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spuść trochę powietrza - sam dałeś tego linka, powiedziałeś że się waliduje w 100% - sprawdziłem, okazało się że to 100% nie jest przesadnie dokładne. Nie wnikam w to czy te błędy są istotne czy nieistotne i z jakiego powodu się pojawiły na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy warto inwestować jest w indywidualną szatę graficzną do OscGold czy od razu zakupić jakiś inny skrypt z grafiką stworzoną na miarę.

Wg mnie przed kupnem zapoznaj się ze skryptami takimi jak Zencart czy Gekosale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Wg mnie przed kupnem zapoznaj się ze skryptami takimi jak Zencart czy Gekosale :)

 

Ja bym dodał jeszcze prestashop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Gekonem proponuję zainteresować się w czerwcu, jak będzie nieco bardziej stabilny niż teraz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×