Skocz do zawartości
www.mzone.uk

Przelewy zagraniczne

Polecane posty

Czy ktoś się może orientuje, jaki jest koszt wykonania przelewu zagranicznego np. z Polski do Wielkiej Brytanii.

Chodzi mi o zwykły przelew np. wykonany przez internet używając kodu IBAN.

 

Niesty Miła/Niemiła Pani z infolinii PKO nie chciała mi udzielić żadnej konkretnej odpwiedzi, widać zmęczyła się pracą. :(

Dowiedziałem się tylko że od 8 złotych, co niestety niewiele mi to mówi.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A pani z party-line inteligo powiedziała, że nie ma możliwości wysłania takiego przelewu :(

 

Aczkolwiek np. odbiór przelewu od kangurów kosztował 12.99 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje, jaki jest koszt wykonania przelewu zagranicznego np. z Polski do Wielkiej Brytanii.

Chodzi mi o zwykły przelew np. wykonany przez internet używając kodu IBAN.

 

Niesty Miła/Niemiła Pani z infolinii PKO nie chciała mi udzielić żadnej konkretnej odpwiedzi, widać zmęczyła się pracą. :(

Dowiedziałem się tylko że od 8 złotych, co niestety niewiele mi to mówi.

 

Z góry dziękuję.

 

 

 

http://www.e-platnos...zagraniczne.htm

 

może tutaj ? :-)

 

tutaj też znalazłem ostrzeżenie.

http://forsal.pl/artykuly/336146,zagraniczne_przelewy_bankowe_moga_byc_bardzo_kosztowne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomogo, dziękuję :)

 

A pani z party-line inteligo powiedziała, że nie ma możliwości wysłania takiego przelewu :(

 

Aczkolwiek np. odbiór przelewu od kangurów kosztował 12.99 PLN

 

Tak, mi ta pani to samo powiedziała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście nie można

 

dlatego uważam, że lepszy jest mbank, szczególnie do transakcji na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak płaciłem pierwszy przelew do HE to wybuliłem 100 PLN, za drugim razem to było już 8 PLN, Płaciłem przez Inteligo (iPKO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mbank jeśli chodzi o taniość przelewów zagranicznych jest przereklamowany. Ja osobiście nie zauważyłem specjalnej różnicy przy takich przelewach znaczącej różnicy finansowej w porównaniu do stosunkowo niby drogiego BZ WBK. Jedyne ułatwienie jest że nie są tak restrykcyjni jeśli chodzi o dokładne podawanie informacji o banku zagranicznym do którego się wysyła pieniądze. W mbanku można zrobić tak by koszt przelewu podzielić na odbierającego oraz na siebie (to prawie zawsze przechodzi). Czyli każdy płaci po połowie. Można też kosztem przelewu zagranicznego obarczyć kontrahenta ( czego niektóre firmy nie zauważają, jednak większość firm to zauważa i np odejmuje od naszego przelewu z 5E więc przy małych kwotach może się okazać że nic im nie wysłaliśmy).

 

co do malutkich kwot to na pewno dużo bardziej opłaca się wysyłka przez paypal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

PayPal jest najlepszym i najszybszym sposobem. Niestety panowie i panie z HE żyją jeszcze w NRD i paypala sobie założyć nie chcą. Pierwszy przelew jaki wziąłem na siebie w 100% to było właśnie te 100 PLN. Kolejny to podzieliłem na pół i nie było z tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn co do mbanku ja mówię, że jest bardzo wygony do transakcji w Polsce, bo wiele osób, które korzystają z allegro, ma konta w mbanku ew. inteligo. Poza tym mają tanie konta firmowe, dlatego jest to bank popularny dla sklepów z allegro. A za granicę to rzeczywiście PayPal. Szczerze mówiąc to nie wiem czemu ludzie nie chcą korzystać z PayPal. Co do HE to dziwię się. Po co utrudniać życie klientom. Przecież aż tak zacofani nie są. Nawet moja babcia 70 lat wie co to PayPal! Ostatnio mówi do mnie: "masz bloga"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może, ale nie są one jakieś znowu straszne. Myślę, że zwyczajnie jest im to obojętne jak do nich dotrze kasa, i czy będzie to dla klienta wygodne czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas próbujemy rozwiązać problem wpłat z Polski, oh ta nieszczęsna Polska. Faktycznie Paypal najlepszy, łatwo się z tego rozliczyć.

 

Na paypal klienta nie płąci żadnej prowizji, odbiorca płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oh ta nieszczęsna Polska

Jasne, najlepiej napisać jaka to Polska nieszczęsna.

 

Na paypal klienta nie płąci żadnej prowizji, odbiorca płaci.

 

Bzdura

 

Opłaty za transakcje w przypadku płatności krajowych

W jakich przypadkach wysyłanie pieniędzy jest bezpłatne?Wysyłanie pieniędzy do krewnych i znajomych jest bezpłatne, jeśli jako źródło finansowania używane jest saldo konta PayPal lub rachunek bankowy (w krajach, w których znajdują się rachunki bankowe).

 

Kiedy muszę ponosić opłaty?Opłaty są stosowane w przypadku wysyłania pieniędzy do krewnych i znajomych przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Opłaty są również wymagane, jeśli wysyłane pieniądze stanowią opłatę za towary lub usługi.

 

 

https://www.paypal.c...side&countries=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W systemie IBAN mamy trzy metody rozliczania transakcji:

1) koszty ponosi nadawca przelewu

2) koszty ponosi odbiorca przelewu

3) podział kosztów między nadawcę, a odbiorcę

 

Sposób tych rozliczeń zależy głównie od obu banków - a raczej od kont, które się w nich posiada.

Tak więc nie ma tu właściwie żadnej reguły tego dotyczącej, bo każdy przypadek można by rzec jest indywidualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, najlepiej napisać jaka to Polska nieszczęsna.

 

 

 

Bzdura

 

 

 

https://www.paypal.c...side&countries=

Ty chyba nie czytasz, co się pisze w postach. Emocje u Ciebie biorą górę.

 

Jeżeli nasz klient płaci poprzez Paypal rachunek, nie płaci żadnej prowizji. Prowizję płacimy My za otrzymanie pieniędzy.

Powód jest jeden, posiadamy konto biznesowe na Paypal i dlatego obciążają nas, nie naszego klienta.

Ja nie piszę tutaj o zwykłym przelewie.

 

Co do Polski, pomieszkaj trochę w obcym kraju, poznasz jakie ogromne różnice dzielą Polskę od Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie czytasz, co się pisze w postach. Emocje u Ciebie biorą górę.

 

Jeżeli nasz klient płaci poprzez Paypal, nie płaci żadnej prowizji. Prowizję płacimy My za otrzymanie pieniędzy.

 

Co do Polski, pomieszkaj trochę w obcym kraju poznasz jakie ogromne różnice dzielą Polskę od Europy.

 

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, bo widzę że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 

Jeżeli nie mam środków na PayPalu a mam dodaną kartę debetową lub kredytową, płacę dodatkowo za płatność np. dla Ciebie :)

 

Jeszcze raz Ci zaznaczę DOKŁADNIE byś mógł zrozumieć

 

Kiedy muszę ponosić opłaty?

 

Opłaty są stosowane w przypadku wysyłania pieniędzy do krewnych i znajomych przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Opłaty są również wymagane, jeśli wysyłane pieniądze stanowią opłatę za towary lub usługi.

 

Więc sam daj sobie na wstrzymanie.

:)

 

Edit: Mieszkałem 2 lata we Włoszech i pół roku w USA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W systemie IBAN mamy trzy metody rozliczania transakcji:

1) koszty ponosi nadawca przelewu

2) koszty ponosi odbiorca przelewu

3) podział kosztów między nadawcę, a odbiorcę

 

Sposób tych rozliczeń zależy głównie od obu banków - a raczej od kont, które się w nich posiada.

Tak więc nie ma tu właściwie żadnej reguły tego dotyczącej, bo każdy przypadek można by rzec jest indywidualny.

 

Tak dokładnie Fercio, dzięki za pomoc.

 

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, bo widzę że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 

Jeżeli nie mam środków na PayPalu a mam dodaną kartę debetową lub kredytową, płacę dodatkowo za płatność np. dla Ciebie :)

 

Jeszcze raz Ci zaznaczę DOKŁADNIE byś mógł zrozumieć

 

 

 

Więc sam daj sobie na wstrzymanie.

:)

 

Edit: Mieszkałem 2 lata we Włoszech i pół roku w USA :P

 

Jeżeli nie masz środków na Paypal, prowizja jest wtedy za kartę nie na Paypal. Taką prowizję zapłacisz wszędzie nawet w niektórych sklepach przy użyciu karty. Żadnej z naszych klientów nie zgłaszał problem z prowizją za płątność poprzez PayPal. Jednak nie widze konto moich klientów więc nie wiem czy płacą.

Ja płacę poprzez konto a nie kartę bankową (mogę sobie wybrać źródło funduszy), i Paypal nie nalicza mi żadnej prowizji. Mamy jednak konto Biznesowe, nie zwykłe, więc tu mogą być różnice.

 

Oj widzę, że Sylwek się zaczął. Masz problem z kojarzeniem.

Mniejsza o to, nieważne. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie Fercio, dzięki za pomoc.

 

 

 

Jeżeli nie masz środków na Paypal, prowizja jest wtedy za kartę nie na Paypal. Taką prowizję zapłącisz wszędzie, gdzie korzystasz z karty.

Ja płącę poprzez konto a nie kartę bankową, i Paypal nie nalicza mi żadnej prowizji.

 

Oj widzę, że Sylwek się zaczął. Masz problem z kojarzeniem.

Mniejsza o to, nieważne. ..

 

To że Ty płacisz przelewem, nie znaczy że każdy tak robi. Większość ludzi ma dodaną kartę, bo po co trzymać pieniądze na paypalu jeżeli można w banku?

Co do płacenia prowizji za opłatę kartą, podaj mi przykład gdzie płacę, bo chyba czegoś tu nie rozumiem. Średnio 2% płaci sklep w którym dokonuje zakupów przy użyciu karty, ale nie ja.

A o prowizji płatności kartą w paypalu napisałem Ci to już w pierwszym poście, więc chyba tu czegoś tu nie kojarzysz.

 

To tyle z mojej strony, nie mam zamiaru się w dawać w idiotyczną dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może by rozwiązać coś takiego przez udostępnianie klientom dotpay, platnosci.pl itp. Pieniądze wpływają na konto w jakimś polskim banku a potem kartą można wybrać je za granicą. Są banki, które mają zaprzyjaźnione placówki w całej europie i nie pobierają żadnej prowizji za wypłaty w takich bankomatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że Ty płacisz przelewem, nie znaczy że każdy tak robi. Większość ludzi ma dodaną kartę, bo po co trzymać pieniądze na paypalu jeżeli można w banku?

Co do płacenia prowizji za opłatę kartą, podaj mi przykład gdzie płacę, bo chyba czegoś tu nie rozumiem. Średnio 2% płaci sklep w którym dokonuje zakupów przy użyciu karty, ale nie ja.

 

Np. proline.pl lub neo24.pl przerzucają koszt obsługi płatności na klienta końcowego.

 

Ja uważam opłaty za przyjmowania płatności na koncie firmowym na PayPal za dość bandyckie. Mam klienta, który sprzedaje produkty na świecie całym i będzie dodana płatnośc poprzez paypal i opłata będzie przerzucona na klienta końcowego, bo w przypadku przyjęcia płatności z np. z USA, Meksyku, itp. poza EU to 3,9% + 1,35 PLN + koszt przewalutowania 2,5%

 

Co do samych przelewów zagranicznych to koszty jaki są do poniesienia to koszt Banku nadawcy i koszt Banku odbiorcy i faktycznie te koszty można podzielić na nadawcę i odbiorcę i nie sa to koszty pół na pół tylko na zasadzie: nadawca płaci za swój bank i bank odbiorcy, nadawca płaci za swój bank a odbiorca za swój i odbiorca za oba banki.

 

Jakieś 4 lata temu multibank skasował mnie jakieś 10 Euro za przyjecie przelewu z zagranicy ale już od 2 lat przyjecie przelewu z zagranicy jest gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wtedy jedynie sprzedający ponosi opłatę za prowizję dotpay ewentualnie prowadzenie konta

do posta #20

 

ale wiesz regdos. Klienci zazwyczaj są bardzo wygodni. Wcale nie chcą ponosić dużych opłat za transakcję. Odnoszę takie wrażenie, że wykonanie przelewu za granicę wręcz ich płoszy.

 

moim zdaniem czasami lepszym rozwiązaniem jest sprzedanie czegoś drożej, po to żeby klient miał wygodną opcję płatności, i "" opłata nie była przerzucona na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz regdos. Klienci zazwyczaj są bardzo wygodni. Wcale nie chcą ponosić dużych opłat za transakcję. Odnoszę takie wrażenie, że wykonanie przelewu za granicę wręcz ich płoszy.

 

moim zdaniem czasami lepszym rozwiązaniem jest sprzedanie czegoś drożej, po to żeby klient miał wygodną opcję płatności, i "" opłata nie była przerzucona na niego

Ale podniesienie ceny to właśnie przerzucenie opłaty na klienta końcowego ale wtedy i Pan płaci i tamten Pan płaci nawet jeśli nie biorą opcji płatności kartą/Paypalem, bardziej sprawiedliwym rozwiązaniem jest żeby płaciły więcej tylko te osoby, które korzystają z płatności kosztujących sprzedającego.

Niektóre sklepy nazywają to, że nie płacąc kartę/Paypalem dostają rabat :P taki chłyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem "" :P ale rzeczywiście masz rację, że nie jest to do końca sprawiedliwe rozwiązanie. Ja po prostu udostępniłbym polskie konto z dobrą kartą do konta, która zagwarantowałaby mi niskie prowizje za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do samych przelewów zagranicznych to koszty jaki są do poniesienia to koszt Banku nadawcy i koszt Banku odbiorcy i faktycznie te koszty można podzielić na nadawcę i odbiorcę i nie sa to koszty pół na pół tylko na zasadzie: nadawca płaci za swój bank i bank odbiorcy, nadawca płaci za swój bank a odbiorca za swój i odbiorca za oba banki. Jakieś 4 lata temu multibank skasował mnie jakieś 10 Euro za przyjecie przelewu z zagranicy ale już od 2 lat przyjecie przelewu z zagranicy jest gratis.

Tak jak napisałem wcześniej - zależy to od polityki danych banków.

A konkretnie od tego, czy bank nadawcy pokrywa całość kosztów (bank, a raczej klient tego banku :P ).

Jeśli nie, to w zależności od opcji klient pokrywa koszt obsługi samego siebie, albo nie pokrywa go wcale.

Teraz bank odbiorcy - jeśli przyjdzie przelew "nieopłacony" albo "częściowo opłacony" przez nadawcę, to wtedy ma dwie drogi: albo go odrzucić, albo "brakującymi" kosztami obciążyć swojego klienta - odbiorcę płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×