Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszmd

hosting pod sklep

Polecane posty

Witam, mam zamiar otworzyć księgarnie internetową, przejrzałem wiele tematów jaki hosting wybrać, drogą selekcji zastanawiam się nad netmark, ovh, prohost, dhosting oraz ionic. Który z tych polecacie, a może jakiś inny. Co do transferu nie wiem jaki będzie potrzebny, książek będzie ok 5000, jeśli księgarnia będzie się rozwijała to na pewno asortyment również się zwiększy. Zastanawiam się poważnie nad ovh (serwer wirtualny Business: przestrzeń 250GB, transfer na miesiąc 2 TB). Z góry dziękuje za doradzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uruchomić jakiś projekt internetowy to w ogóle nie patrz na dysk/transfer tylko na serwis, support itp. Ceny nie są na tyle duże, żeby się przejmowac transferem czy wielkością dysku.

 

 

W ovh nawet oferta Standard zupełności Ci wystarczy dla 5000 książek (20 MB na 1 książkę).

 

A co do supportu to mam mieszane uczucia. Niby jest telefon i można się dodzwonić, ale z jakością informacji chyba trochę gorzej. Mam w OVH dedyka. Dedyk nowy. Nie jestem wyszkolonym adminem tylko raczej programistą, ale kupiłem do testowania jednej aplikacji (Apache, Tomcat, Red5, VOIP i jeszcze kilka usług). Generalnie z obsługą Linuxa jakoś sobie radzę, ale miałem problem z połączeniem na 110 porcie. Firewall na 100% nie obcinał. Z localhosta połączenia działało z mojej sieci nie. Zadzwoniłem i mówię co jak (staram się nie zapewniać w takich rozmowach, ze coś w temacie wiem, bo pewnie tacy kolesie słyszą takie zapewnienia od najgorszych debili). Koleś sprawdził od siebie i twierdzi, że on telnetem na 110 porcie dostaje +OK. I mówi, żeby sprawdzić w logach serwera (za***iście odkrywcze, ale tego na głos też nie mówię). Jak mi koleś mówi, że on od siebie się łączy (z Dialnetu) a ja z UPC i Netii nie mogę no to grzebię się dalej w konfiguracji serwerów pocztowych. No i oczywiście znalazłem po kilku minutach. Dovecot miał wpisany tylko localhost na 100 porcie a ja w ogóle nie wiedziałem, że takie coś jak Dovecot istnieje.

Piszę to po to, żeby unaocznić, że koleś po prostu robił mnie w jajco z tym tekstem, że on się może łączyć na 110 porcie. Na 100% nie mógł.

 

Taka historyjka. Zaznaczam, że był to mój jedyny przypadek kontaktu z technikami z OVH (ja nie zajmuje się zawodowo zarządzaniem serwerami) i może trafiłem na gorszy dzień, ale takie jawne kłamstwa to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pattrz na obciążenie maszyny jakie będziesz generował, bo z tego co widzę myślisz nad hostingiem współdzielonym. Nawet jeśli nie przekroczysz transferu czy rozmiaru dysku, grzecznie zablokują Tobie konto za nadmierne obciążenie. Dobry do tego jest prohost. Szybka i rzeczowa pomoc, informacje o przerwach, konserwacjach itp a przy tym licznik obciążeń generujących.

 

Natomiast całkiem serio o ile przewidujesz spory ruch zacznij się rozglądać za VPS, jeśli nie znasz się na administrowaniu konieczie z opcją menaged.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar otworzyć księgarnie internetową, przejrzałem wiele tematów jaki hosting wybrać, drogą selekcji zastanawiam się nad netmark, ovh, prohost, dhosting oraz ionic. Który z tych polecacie, a może jakiś inny. Co do transferu nie wiem jaki będzie potrzebny, książek będzie ok 5000, jeśli księgarnia będzie się rozwijała to na pewno asortyment również się zwiększy. Zastanawiam się poważnie nad ovh (serwer wirtualny Business: przestrzeń 250GB, transfer na miesiąc 2 TB). Z góry dziękuje za doradzenie.

 

2 TB na sklep z książkami? Ty będziesz sprzedawać te książki zeskanowane czy co? Takiego ruchu to chyba nawet Merlin nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może najpierw od jakiegoś małego konta - na start raczej nie będziesz miał tyle odwiedzin, żeby go od razu zapchać.

Zamiast myśleć nad parametrami, IMO warto by pomyśleć nad wyborem firmy, w której nie zdarzają się zbyt często awarie, w której będziesz mile i dobrze obsługiwany, której nie sprawi problemu elastyczność oferty - zarówno na starcie, jak i potem w trakcie współpracy.

Czyli - jeśli okaże się, że transferu zacznie w którymś miesiącu nagle brakować - to nie trzeba będzie przez tydzień żebrać o to, aby zmienić pakiet/zwiększyć transfer; to samo z zasobami - jeśli coś zaczniesz przekraczać ponad normę, to wtedy szybka zmiana pakietu.

 

Dodatkowo - jeśli prowadzić na poważnie chcesz sklep, to wskazane było by dostanie wydzielonego adresu IP na potrzeby SSL, oraz pomocy w uzyskaniu certyfikatu - co by zaoferować swoim gościom jakąś tam namiastkę bezpieczeństwa przy składaniu zamówień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. dhosting.pl - pakiet Personal+ (w niższym nie ma niestety dostępnego SSL).

Na kilka miesięcy powinien spokojnie starczyć, a potem, razem z jakimś tam rozwojem sklepu i tym samym wzrostem wymagań jakieś roszady więcej/mniej zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklepy internetowe mają to do siebie, że mało interesujące są parametry takie jak transfer i dysk - bo te raczej niełatwo zapełnić (chociaż w przypadku księgarni prawdopodobieństwo jest sporo wyższe niż w wielu innych branżach). Najważniejsze są parametry typu czas wykonywania skryptu itd - takie rzeczy, których praktycznie nikt głośno nie pisze, żeby móc klienta w dowolnym momencie wyrzucić - jak za bardzo obciąża maszynę (w jego miejsce lepiej wpuścić 10 małych stronek).

 

Nie wiem jaką masz politykę startu. Jeśli od razu wchodzisz z buciorami w rynek - wydajesz sporo na adwords, porównywarki cen - żadne konto współdzielone tego nie utrzyma. Dlatego warto się zastanowić nad jakimś VPSem (zakładam, że to jest poważna księgarnia - min. 3000-5000 produktów). Tak, żeby nie było później skuchy, że wydajesz powiedzmy ze 150zł dziennie na adwords, ludzie klikają w linki, a strona im się nie otwiera.

 

Jeśli zaś planu ekspansji nie ma, zdecydowanie serwer wirtualny wystarczy (a to smutna informacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rozwoju księgarni, jeżeli się przyjmie to jak najbardziej Vps Managed, dlatego szukam firmy hostingowej gdzie z hostingu wirtualnego będe mógł przejść na Vps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiele osób popełniło tu chyba podstawowy błąd, który guziec jako tako poruszył... nie wydaje mi się, aby autor wrzucał tam książki w PDFie do kupienia (bo to by był ewenement na skalę światową), a raczej maksymalnie tak, jak jest w Helionie, że parę stron w PDFie (choć to też wątpię, bo byłoby przy tym tyle roboty, że masakra).. także raczej zostajemy na poziomie normalnego sklepu online.. czyli na pół roku weź cokolwiek sensownego, a potem zobaczysz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Sponsi dlatego tak jak już napisałem ovh nie biorę pod uwagę bo transfer i pojemność dyskowa jak patrze nie są tutaj najważniejsze, prosiłbym tylko o podawanie konkretnych firm hostingowych jakie polecacie. Przejrzałem opinie z forum o firmach hostingowych i jednym z najlepszych opini cieszą sie firmy: dhosting, netmark, prohost, ionic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Fercio napisał, zacznij od czegoś mniejszego i tańszego. Zawsze możesz zwiększyć pakiet,a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na reklamę np. Adwords.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak na razie ovh odpada z mojego wyboru, a na czele wysuwa sie prohost

 

Ja nie twierdzę, że OVH jest całkiem złe, tylko nie ma co liczyć na ich support. We współdzielonym to kłopot, ale do dedyków można znaleźć normalne firmy zarządzające serwerami.

Nawet jak masz konto na współdzielonym to dobrze jest mieć kogoś kto się co nieco orientuje w administracji, żeby nie dać sobie wcisnąć ściemy. Wiadomo, że admini to gatunek dość, hmm..., specyficzny :)

 

 

Zwracaj też uwagę na sprzęt (procesory, pamięć, dyski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam neteasy.pl

Przeniosłem tam sklep firmy w której pracuję - z dosyć starym skryptem (pisany przez "poprzednika") i całkiem nieźle śmiga, zobaczę za 2 tygodnie jak to będzie wyglądać na nowej wersji ale myślę że będzie równie dobrze, a nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×