Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
perry

zapomnialem oplacic domene

Polecane posty

Witam!

Moj problem polega na tym ze nie dostalem zadnego przypomnienia o tym ze konczy sie okres na jaki oplacilem domene. Jest to domena z koncowka .net i byla wykupiona w az.pl. Chcialbym ja teraz oplacic ale dowiedzialem sie ze musze za odnowienie zaplacic gdizes 125 $. Czy to normalny proceder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze wlasciciel domeny dzwonil do az.pl i mu powiedzieli ze musi zaplacic firmie niemieckiej bo to u nich jest oplacona byla domena. Wynika ze az.pl bylo posrednikiem. I ze za to ze zapomnial trzeba zaplacic 125 $ albo czekac 3 miesiace az domena wroci do puli wolnych domen. Pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, że takie coś miało miejsce, że ktoś z az.pl wspomniał o takiej kwocie i to w dolarach. Poza tym w niemczech.

Zadzwońcie jeszcze raz...

i wyjasnijcie sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety az.pl ma chyba jednak racje. Widocznie domena dostala sie w tzw redemption period (trwa 30 dni od daty nieodnowienia), a wtedy jej przedluzenie kosztuje duzo drozej. Dla przykladu w godaddy jest to 80$...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację z domeną info na domainsite.com

Zacytuję ich odpowiedź:

 

First, you can request, via Domainsite.com, the “redemption” of your domain from the central registry's holding period. Restoring a  

domain name costs USD $90.00 dollars, plus normal renewal fees.

 

Czyli po polsku za odzyskanie zapomnianej domeny trzeba zapłacić 90$ + koszty zwykłego odnowienia.

Z reszty maila wynika, że mogę także poczekać aż domena się zwolni, ale wtedy jak wiadomo wraca do puli dostepnych tak więc każdy może ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Moj problem polega na tym ze nie dostalem zadnego przypomnienia o tym ze konczy sie okres na jaki oplacilem domene. Jest to domena z koncowka .net i byla wykupiona w az.pl. Chcialbym ja teraz oplacic ale dowiedzialem sie ze musze za odnowienie zaplacic gdizes 125 $. Czy to normalny proceder?

Tak, to rzecz normalna. A jeżeli powiedzieli Ci, że musisz zapłacić 125 $ to znaczy że od wygaśnięcia domeny upłynęło więcej niż 40 dni. Trzeba pilnować swojej własności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×