Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

[pytanie] Konto reseller z wymienionymi opcjami

Polecane posty

Gość

Witam,

 

Szukam dla swoich klientów (sieć około 50 różnych stron, głównie hobbystycznych i wizytówek firmowych) hostingu, nad którym będę miał łatwą administracę oraz moi klienci, będą w stanie łatwo sobie zarządzać kontem.

 

Do wybory mam VPS lub jakieś konto resellerskie - jestem programistą, głównie zajmuje się tworzeniem stron/cms/crm, a nie administracją serwerów - chciałbym znaleźć coś w stylu:

 

http://nets.pl/najlepsze,serwery,resellerskie,w,polsce

 

I teraz pytania - opinie w tym wątku - co o tym sądzić?

 

 

Hosting ma być dla moich klientów, zależy mi na poczuciu bezpieczeństwa wśród nich, jak i u siebie samego, dlatego chciałbym coś wykupić u jakiegoś sprawdzonego providera.

 

EDIT: Dobrze, by było jakby to było na DA.

 

 

Czy jest na polskim rynku coś, co odzwierciedla ofertę nets.pl ? Zakres cenowy 50-150 zł miesięcznie.

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi, jeśli ktoś ma interesująca ofertę - proszę śmiało pisać: bok@seoservice.pl

 

Pozdrawiam,

 

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wybory mam VPS lub jakieś konto resellerskie - jestem programistą, głównie zajmuje się tworzeniem stron/cms/crm, a nie administracją serwerów - chciałbym znaleźć coś w stylu:

Mam klienta, który jest w podobnej sytuacji jak Ty ... i niestety podobnie jak Ty nie ma wysokiego budżetu.

 

Tutaj mogę Ci polecić tak jak jemu usługi VPS managed:

http://statnet.pl/vps/managed-vps-m.html

http://statnet.pl/vps/managed-vps-l.html

 

Szukałem mu czegoś do 200zł w pełni zarządzalnego i z pełnym supportem i póki co oferta statnetu sprawdza się znakomicie :)

 

Co do kwestii czy zwykły reseller czy managed vps to jeśli jednak wolisz więcej zapłacić i dostać w przełożeniu więcej to jednak zdecydowanie lepiej własny VPS.

 

P.S. Jeśli tworzysz strony to tym bardziej na samym starcie powinieneś skreśli nets.pl ;) Łoj stronkę to mają ala lata 90 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm, interesuje mnie coś w stylu nets.pl - czy coś jest na polskim rynku podobnego?

 

Czy polecane VPSy działają na tej samej zasadzie - ja otrzymuję administratorki dostęp do DA, a reszta już jest robiona przez administratora serwera, jeśli chodzi np. o aktualizację oprogramowania? Mniemam, że tak właśnie jest.

 

 

P.S. Jeśli tworzysz strony to tym bardziej na samym starcie powinieneś skreśli nets.pl :D Łoj stronkę to mają ala lata 90 ;)

 

 

Nie wszystko złoto co się świeci - to działa także w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostęp otrzymujesz do panelu administracyjnego, niekoniecznie DA oraz także dostęp przez SSH. Administrator (przeważnie) jest do Twojej dyspozycji zgodnie z wyznaczonym opisem, czasami jest to 2 godziny w miesiącu lub np. 3 godziny w miesiącu. Przez ten czas wykona zadanie które mu polecisz na serwerze np. dokoanie updatów, sprawdzeni zabezpieczeń lub instalacja modułów.

Każda firma ma inna politykę, tak więc musisz szukać serwerów zarządzanych bez limitów czasowych, inaczej będziesz słono płacił za każdy dodatkowy czas spędzony przez administratora.

 

Tam jest napisane ile masz przyznane godzin w miesiącu.

VPS z administracją. W wersji managed: konfiguracja VPS pod wymagania klienta - optymalizacja - monitoring zasobów - instalowanie aktualizacji dotyczących bezpieczeństwa - 2h miesięcznie prac administracyjnych - codzienna kopia bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, interesuje mnie coś w stylu nets.pl - czy coś jest na polskim rynku podobnego?

Ale powiedz nam co masz na myśli. Co ten nets ma takiego innowacyjnego / unikalnego?

 

Czy polecane VPSy działają na tej samej zasadzie - ja otrzymuję administratorki dostęp do DA, a reszta już jest robiona przez administratora serwera, jeśli chodzi np. o aktualizację oprogramowania? Mniemam, że tak właśnie jest.

W statnecie wygląda to tak, że masz do dyspozycji dwa panele:

1. Do zarządzania kontem, bilingami oraz głównymi danymi VPSa + DNSy + restart/rebot itp.

2. Panel statystyk i monitorowania parametrów VPSa (łącze, CPU, dyski, mysql itd.)

Po zamówieniu dostajesz plik .pdf z 8 stronami opisów i wyjaśnień. W cenie masz zarządzanie, monitoring, support (+2h na dodatkowe instalacje modułów w miesiącu), codzienny backup itd.

 

W praktyce sprowadza się to po prostu do tego, że Ty zajmujesz się swoim a firma dba o to aby VPS śmigał jak najlepiej.

 

Nie wszystko złoto co się świeci - to działa także w drugą stronę.

Ja oceniam również nie tylko po okładce ale jak widzę taką firmę to sobie myślę, czy jeśli nie stać ich było czy to finansowo czy też wyobrażeniowo (w końcu to wizytówka ich firmy co by skłaniało do przyłożenia się do jej odbioru) na porządną stronę to czy również w ten dość specyficzny sposób podchodzą i do innych obszarów swojej działalności? Może tak, może nie. Jak ich osobiście lub z polecenia znasz to może widzisz to inaczej, szerzej. Ja oceniam po tym do czego mam dostęp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki BOSS za naprawdę wyczerpującą odpowiedź.

 

Dziękuje także za oferty na PW.

 

 

 

Ale powiedz nam co masz na myśli. Co ten nets ma takiego innowacyjnego / unikalnego?

 

Przede wszystkim, interesuje mnie coś z DirectAdmin, bo mam już prawie napisane oprogramowanie pod API, umożliwiające rejestrację prosto z mojej strony www, z panelu klienta. Nie chciałym tego porzucać, bo to naprawdę ciekawa sprawa, bardzo profesjonalna, a na uznaniu i komforcie klientów to zależy chyba każdemu.

 

W praktyce sprowadza się to po prostu do tego, że Ty zajmujesz się swoim a firma dba o to aby VPS śmigał jak najlepiej.

Waśnie! Interesuje mnie coś takiego, jak w ofercie nets.pl - oni utrzymują serwer od strony technicznej w jak lepszym stanie, dbają by był ciągle online, instalują mi oprogramowanie etc., a mnie obchodzi tylko rozliczanie i doraźna pomoc klientom - wg któryvh to ja jestem dostawcą ich usług, nie wiedzą o żadnej zewnętrznej firmie.

 

 

Poszukuję jakiegoś resellera co by coś takiego umożliwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, usługa nets.pl nie jest żadną nowością :) To co potrzebujesz, to co oni oferują zapewni każdy VPS managed.

 

lub konto reseller z direct adminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lub konto reseller z direct adminem

 

Nie zawsze, zależy co autor miał na myśli pisząc np. "instalują mi oprogramowanie etc.." . Bo nie wszystko się da zrobić dla takiego klienta w ramach zwykłego konta reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście na vps ma się większą swobodę, ale przypuszczam że choddzi o typowe ustawienia

ewentualnie doinstalowanie jakichś bibliotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waśnie! Interesuje mnie coś takiego, jak w ofercie nets.pl - oni utrzymują serwer od strony technicznej w jak lepszym stanie, dbają by był ciągle online, instalują mi oprogramowanie etc., a mnie obchodzi tylko rozliczanie i doraźna pomoc klientom - wg któryvh to ja jestem dostawcą ich usług, nie wiedzą o żadnej zewnętrznej firmie.

 

Jak już Boss napisał, masz w zasadzie dwie możliwości. VPS Unmanaged z dodatkowych adminem lub VPS Managed, gdzie masz administrację wliczoną w cenie serwera. Tam administrator zainstaluje odpowiednie pakiety, moduły, biblioteki itd. które sobie zażyczysz.

 

 

O resellerze w zasadzie zapomnij, większość jest konfigurowana na ogólne potrzeby i to nie raczej dla programistów. Musiałbyś znaleźć firmę, która doinstaluje Ci to co chciałbyś na resellerze, nie wiem czy ktoś by się zgodził na taką opcję (zresztą piszesz bardzo ogólnie, trudno cokolwiek Ci pomóc w tej materii).

 

 

No i dodatkowo chodzi Ci o serwer tzw. White Label lub jak niektórzy wolą Blank Label, gdzie serwery w sieci nie występują pod nazwą Twojego usługodawcy.

 

W Tej cienie co podałeś 50-150 miesięcznie to masz VPS Unmanaged z 2 lub 3 godzinną administracją serwera (Sama instalacja DA to chyba z prawie 2 godziny, więc masz małe porównanie w kosztach). VPS zarządzane zaczynają się od 150 zł. netto wzwyż

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 W dużym skrócie chodzi o:

 

 

- konto z uprawnieniami typu reseller

 

- konto z Direct Admin

 

- takie, które ukrywa obecność rzeczywistego hostingodawcy (moje dns)

 

Czy coś takiego na polskim rynku znajdę? Coś dokładnie spełniające te 3 wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- konto z uprawnieniami typu reseller

- konto z Direct Admin

- takie, które ukrywa obecność rzeczywistego hostingodawcy (moje dns)

No to od początku :) Gdy masz VPSa managed to za odpowiednią opłatę (od 7zł/m do ok 200zł jednorazowo) dostajesz panel DA. Masz w nim konto admina a więc i tworzysz sobie pakiety resellerskie jak i konta resellerów.

 

Co do Twoich DNSów to również większość dostawców oferuje taką usługę w cenie VPSa managed.

 

Czy coś takiego na polskim rynku znajdę? Coś dokładnie spełniające te 3 wymogi.

Oczywiście, że tak. Jak zawsze jedyna kwestia to ... pieniądze :) Ogólnie lepiej jest mieć VPS managed niż resellera bo masz swoje, wydzielone środowisko, i admin może Ci je dostosować do Twoich potrzeb i wymagań.

 

Podałeś bardzo szeroki przedział na swój budżet bo od 50zł "niedarady" do 150zł "bezproblemu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie chodzi o:

 

 

- konto z uprawnieniami typu reseller

 

- konto z Direct Admin

 

- takie, które ukrywa obecność rzeczywistego hostingodawcy (moje dns)

 

Czy coś takiego na polskim rynku znajdę? Coś dokładnie spełniające te 3 wymogi.

 

 

 

Sprawdź: http://www.szybki-serwer.pl oraz http://www.hekko.pl oni chyba mają na Direct Admin. My niestety lub stety używamy tyko cPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejny raz podziękowania za wyjaśniające mi temat odpowiedzi.

 

Wybaczcie, nie moja branża, ale w 2010 zamierzam się w temacie poprawić :)

 

Zdecydowałem - na początek biorę jakiś mały pakiet reseller, by przetestować działanie API oraz mojego systemu, a w nastepnej kolejności, gdy już porozmawiam z klientami - ile osób przejdzie do mnie na host wezmę VPS managed. Nie od razu Rzym zbudowano :)

 

Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×