Skocz do zawartości
Gregory W

Dostawca usług hostingowych (CMS +postgresql)

Polecane posty

Czy któryś z dostawców masowych usług hostingowych, oferuje również wsparcie administratora w cenie ? Sprawa jest banalna, serwis na CMS'ie + postgresql z tyłu.

Chodzi o to że obecny admin zmienia pracę, a nie chcemy zatrudniać nikogo konkretnie do utrzymania tego serwisu. Fajna by była jakaś taka usługa np. dedykowany serwer

+ support systemowo/aplikacyjny, optymalnie tak aby rozliczać się z dostawcą po prostu za dostępność serwisu a nie za poszczególne elementy.

Z naszego punktu widzenia nie ma sensu osobno kupować dedyka, osobno admina, osobno jeszcze łącza, backup i nie wiadomo co jeszcze. Chcielibyśmy mieć po prostu usługę

w/g naszych wymagań ale pod opieką dostawcy. To taki SaaS na zlecenie jedyny smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poszukać serwery zarządzane, jednak zależy czego Ty oczekujesz od takiego admina.

Serwer zarządzany to nie jest prywatny administrator tylko na Twoje usługi, niektóre czynności mogą być dodatkowo płatne. W zasadzie taką czynność admina na serwerze zarządzanym to monitorowanie serwera, zabezpieczenie oraz ewentualna konfiguracja i natychmiastowa reakcja w przypadku awarii. W zasadzie wszystko co dotyczy serwera więc instalacja modułów, patchów czy podobnych reczy w tym sie mieści.

Oczywiście każdy administrator pomoże Ci w części z Twoimi problemami na takim dedyku i służy radą (ale bezpłatnie ma to swoje granice), jednak nie będzie za Ciebie prowadził serwisu czy instalował obcego oprogramowania na serwerze bezpłatnie. Jednak masz dostęp do SSH i możesz sam wykonywać wszelkie czynności, jak coś nawali to właśnie na serwerze zarządzanym masz fachowców od takich usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to kwestia uzgodnień pomiędzy Panem a firmą, za co Pan płaci i co w związku z tym firma ma zagwarantować.

u nas na jednym serwerze mamy postgresql'a, proszę ewentualnie przesłać specyfikację a przedstawię ofertę.

standardowy test naszych usług bez zobowiązań to 7 dni.

 

zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, ale temat jest dalej aktualny.

 

Głównie mi chodzi o to żeby zapłacić i żeby robota była zrobiona, ja się nie będę bawił jeszcze w administrowanie, wystarczy że administruje relacje między moją żonką a mamusią.

 

Co do specyfikacji, nie widzę potrzeby narazie mówić więcej niż to co napisałem: serwis na CMS'ie + postgresql z tyłu. A co tam bedzie to top secret narazie.

 

Edart jaką firmę masz na myśli? możesz wkleić link do oferty? nie wysyłajcie mi na maila ofert bo potem muszę później to rozsyłać do kolegów z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, ale temat jest dalej aktualny.

 

Głównie mi chodzi o to żeby zapłacić i żeby robota była zrobiona, ja się nie będę bawił jeszcze w administrowanie, wystarczy że administruje relacje między moją żonką a mamusią.

 

Co do specyfikacji, nie widzę potrzeby narazie mówić więcej niż to co napisałem: serwis na CMS'ie + postgresql z tyłu. A co tam bedzie to top secret narazie.

 

Edart jaką firmę masz na myśli? możesz wkleić link do oferty? nie wysyłajcie mi na maila ofert bo potem muszę później to rozsyłać do kolegów z pracy.

 

Edart miał na myśli każdą potencjalną firmę, jeśli masz specjalne wymagania musisz to uzgodnić z usługodawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do specyfikacji, nie widzę potrzeby narazie mówić więcej niż to co napisałem: serwis na CMS'ie + postgresql z tyłu. A co tam bedzie to top secret narazie.

Póki co twoja specyfikacja jest równie jasna, jak prośba

"Potrzebuje mieć do dyspozycji samochód, tankowany i serwisowany, żebym się niczym nie przejmował, a on cały czas jeździł".

 

Jeśli oczekujesz kogoś, kto będzie ci zapewniał dostępność twojej aplikacji (w tym jej upgradowanie) to może trzeba było by napisać, co to za aplikacja (nazwa, aktualna wersja itp.)?

Bo mówienie "CMS" to tak jak w moim przykładzie samochód. A to, że ktoś mówiąc samochód miał na myśli busa zdolnego przewieźć 20 osób - to pomijalny, nieistotny szczególik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany ;) .... to co mam wam jeszcze powiedzieć odnośnie wymagań ? Nie chciałbym się za bardzo chwalić co tam jest na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany ;) .... to co mam wam jeszcze powiedzieć odnośnie wymagań ? Nie chciałbym się za bardzo chwalić co tam jest na razie.

 

Jaki skrypt, ile UU dziennie, ile jednoczesnych wizyt w godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie UU, rany, ale macie podejście do klienta....

 

Dokładnie taka jest moja potrzeba:

 

"Potrzebuje mieć do dyspozycji samochód, tankowany i serwisowany, żebym się niczym nie przejmował, a on cały czas jeździł".

 

Krótko mówiąc JA określam wymagania wobec serwisu (np. jednoczesna liczba userów, maks. czas ładowania, etc, etc..) a ktoś (jakaś firma) mówi - jasne, my to zrobimy i weźmiemy za to odpowiedzialność.

 

Nie bardzo interesuje mnie nazwa aplikacji, technologia, aktualna wersja, czy setki innych parametrów, od tego chcę mieć usługodawcę, który będzie mówił zrozumiałym dla biznesu językiem i jednocześnie przekładał to sobie na parametry "aplikacyjne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: nikt bez znajomości Aplikacji nie podejmie takiego wyzwania.

 

Dziecko na sankach dam rade pociągnąć, ale tira za pomocą chomąta niestety - nie dam rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi, a to że to będzie maluch czy sokół milenium to już się dogadam z firmą sam. Jeżeli chodzi o aplikacje to chodzi głównie coś open albo reddotcms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, właśnie zauważyłem że chcesz reddota uzywać, widziałem strone polsat sport, dobrze to wyglada i chwalą tego cmsa za dobre bezpieczenstwo danych, jeżeli chcesz skorzystać z gotowej usługi oferującej reddota to k2 hosting mają go w swojej ofercie (usluga_reddot)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi, a to że to będzie maluch czy sokół milenium to już się dogadam z firmą sam. Jeżeli chodzi o aplikacje to chodzi głównie coś open albo reddotcms.

 

Każda firma zaproponuję Ci odpowiedni serwer, pytanie tylko czy sprostasz kosztom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie ma co liczyć na to ze będzie cena jak za lody waniliowe, ale tak już jest z profesjonalnymi usługami.

 

znacie jeszcze jakieś firmy, które mają cmsy w ofercie jako gotowa usługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale autorowi chyba chodzi o opiekę nad stroną internetową?

To freelancera albo firmy designerskiej (albo hostingowo-designerskiej) szukaj.. i tak 200-400zł miesięcznie : )

 

CMS obojętnie jaki lepiej postawić samodzielnie niż używać automatycznych systemów "instalacji na klik"...

a tak szczerze, to napisz porządnie o co chodzi, bo ja i tak do końca nie rozumiem.. i jaki zakres opieki..

 

Raczej lepiej wychodzi wzięcie hostingu w jednej firmie, a inna stawia CMSa i się nim opiekuje.. nie jesteś uczepiony np. kruczkami, że "nie można CMSa przenieść do innego usługodawcy" bo licencja nie pozwala itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiem, jak weźmiesz u jednego dostawcy to można liczyć na jakieś rabaty, zniżki,

 

jaki jest sens w przenoszeniu cmsa na inny serwis ja działa poprawnie na jednym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eee... skoro szuka usługodawcy, to doszedłem do wniosku, że chce zmienić/zacząć z serwisem?

 

Poza tym nie przesadzajmy z tymi zniżkami.. to nie wiadomo ile trzeba wziąć usług, żeby zniżki były..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skontaktowałem się z k2, rzetelnie mi odpowiedzieli bez kombinowania odnośnie przenoszenia cms's, można go sobie przenieść tylko jak wykupi się licencje na reddota, u nich reddot jest do dyspozycji tylko jako usługa saas, trochę to kosztuje, ale kusząca propozycja.

 

dzięki chłopaki że drążycie temat! ja jestem ostatnio strasznie zabiegany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×