Skocz do zawartości
subokreslnik

Jedna faktura na wszystkie domeny

Polecane posty

Mam kilkadziesiąt domen i na każdą z nich dostaję osobną domenę, moja księgowa ma już z tym za dużo pracy.

Czy/gdzie jest możliwość spięcia wszystkich domen na jednej fakturze? Pod warunkiem, że czasy rejestracji domen

są z okresu całego roku, a nie z jednego miesiąca..

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkadziesiąt domen i na każdą z nich dostaję osobną domenę, moja księgowa ma już z tym za dużo pracy.

Czy/gdzie jest możliwość spięcia wszystkich domen na jednej fakturze? Pod warunkiem, że czasy rejestracji domen

są z okresu całego roku, a nie z jednego miesiąca..

Jeśli to była rada Twojej księgowej, moja rada brzmi- zmień księgową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarku, mój wielce szanowny imienniku, jesteś na forum wiedzy na temat usługodawców internetu. Moje pytanie implicite zawiera chęć zmiany operatora moich domen (Home.pl nie pozwala na taki skrót myślowo-fakturowy). Temat ujęcia kilku domen w jedno rozliczenie jest zapewne interesujący dla niejednego użytkownika webhostingtalk. Bardzo przepraszam za zmarnowanie Twojej odsłony, bardzo przepraszam za zmarnowanie kolejnych. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to opcja reseller w jakiejś firmie typu hrd.pl.

W większości jednak będziesz musiał mieć firmę ale popytaj. W przypadku posiadania konta w hrd.pl

"doładowujesz" raz swoje konto na xxxx pln, na taką kwotę dostajesz raz fakturę i z tej kwoty każde

przedłużenie/rejestracja jest odejmowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmę raczej ma skoro i ma księgową ;)

Ale z drugiej strony na fakturze będzie coś typu "Zakup xxx punktów rejestracyjnych" bez podanych konkretnych nazw domen co jednak czasem jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarku, mój wielce szanowny imienniku, jesteś na forum wiedzy na temat usługodawców internetu. Moje pytanie implicite zawiera chęć zmiany operatora moich domen (Home.pl nie pozwala na taki skrót myślowo-fakturowy). Temat ujęcia kilku domen w jedno rozliczenie jest zapewne interesujący dla niejednego użytkownika webhostingtalk. Bardzo przepraszam za zmarnowanie Twojej odsłony, bardzo przepraszam za zmarnowanie kolejnych. Serdecznie pozdrawiam.

 

To o co pytasz to raczej problem księgowo-finansowy a nie typowo domenowo-hostingowy. Na zwykłą logikę firma x, która Ci sprzedaje domeny wystawia fakturę w momencie sprzedaży i otrzymania pieniędzy od Ciebie i to normalne zjawisko i nie widzę powodu, którego miała by czekać rok z wystawieniem faktury a tym samym zaksięgowaniem sprzedaży a Ty ze swojej strony księgujesz to jako koszt w momencie dokonania zakupu i otrzymanie faktury.

 

Rozwiązaniem jest to co podał hekko czyli przejście do hrd gdzie zasila się konto u nich i dostaje się fakturę ale IMO jest to bez sensu z punktu widzenia biznesowego bo zamrażasz sobie gotówkę w najgorszym wypadku na rok.

 

PS. Ile masz tych domen, że księgowa ma tyle pracy i marudzi, a może robi to ręcznie i musi zawsze pisać wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie proszę o rady dotyczące mojej księgowości, tylko o to, czy można załatwić wszystkie domeny w jednej fakturze za cały rok.

Spróbuj dogadać się z Masternet.pl, mają bardzo elastyczne podejście do współpracy no i są dużo tańsi niż home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przypadku nie ma szans wystawienia jednej wspólnej faktury za wszystkie domeny opłacane na przełomie całego roku.

Autor tematu niech się lepiej zastanowi nad zmianą księgową bo co będzie co rok, dwa gdy firma się rozwinie jeszcze bardziej i będzie więcej papierków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×