Skocz do zawartości
Freev

Hosting pod portfolio drukarskie

Polecane posty

Poszukuję hosting pod portfolio osoby zajmującej się przygotowywaniem (wizytówek, ulotek, reklam) do druku czyli DTP.

 

 

Wymagania to:

-możliwość przetestowania hostingu (chociażby kilka godzin)

-PHP 4 lub 5 z funkcją mail(),

-jakieś 500 MB,

-2 GB transferu śmiało wystarczy,

-domena (.pl .eu .info obojętnie byle by nie dwuczłonowa typu .com.pl),

-dostęp przez FTP.

 

ewentualnie:

-skrzynka email lub przekierowanie maili (ale w domenie np kontakt@portfolio-drukarni.pl),

-kilku użytkowników FTP,

-powiadomienia gdy kończy się transfer,

 

-w razie potrzeby przejście na lepszy i na słabszy plan hostingowy, gdyby okazało się, że te parametry są dalekie właściwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting ionic.pl domena masternet.pl

 

Również polecałbym ionic.pl. Małe/średnie konto w zupełności wystarczy. Mają panel DA w którym wszystko można intuicyjnie "wyklikać".

 

Jeżeli chodzi o domenę to ciężko mi jest się wypowiedzieć, ponieważ posiadam/rejestrują duże ilości i kieruję się innymi priorytetami;)

Widzę, że masternet.pl jest często polecany przez użytkowników, więc chyba coś w tym musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję hosting pod portfolio osoby zajmującej się przygotowywaniem (wizytówek, ulotek, reklam) do druku czyli DTP (...)

-możliwość przetestowania hostingu (chociażby kilka godzin)

Zdecydowana większość firm oferuje bezpłatny i niezobowiązujący okres testowy (najczęściej 14 dni). Można więc wybrać spośród kilku ofert i potestować- działanie panelu zarządzania kontem (dostępne opcje), czy działanie wsparcia technicznego.

 

 

-kilku użytkowników FTP,

Jeśli firma potrzebuje dodatkowych kont FTP dla swoich pracowników/współpracowników/klientów warto rozważyć wybór usługodawcy oferującego dedykowany (unikalny) adres IP do serwera wirtualnego klienta. Login do konta FTP w takiej firmie wyglądać będzie np. jurek, zamiast jurek@nazwadomenyklienta.pl - jak w przypadku rozwiązań opartych o współdzielony dla wielu klientów, jeden tylko adres IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady by kupować usługę z dedykowanym adresem IP tylko po to by mieć wielu indywidualnych użytkowników FTP..

Zwykłe marnotrawstwo pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady by kupować usługę z dedykowanym adresem IP tylko po to by mieć wielu indywidualnych użytkowników FTP..

Zwykłe marnotrawstwo pieniędzy.

Myślę, że nie ma w tym żadnej przesady. Wszystko zależy od potrzeb, oraz od podejścia firmy do swoich klientów/partnerów biznesowych którym później takie konta FTP na swoim serwerze wirtualnym taka firma udostępnia. Podałem tylko jeden z przykładów wykorzystania dedykowanego adresu IP- innym może być choćby certyfikat SSL (ale o tym w temacie nie było, więc nie wspominałem), czy też personalizowany wpis revDNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostawię to już bez komentarza.

Nic w poście autora nie wskazuje na to by potrzebował czegokolwiek z tego co wyżej napisałeś - tak to można proponować dodatkowe rozwiązania które nijak będą do faktycznego wykorzystania.

Trzymajmy się realiów.

 

EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostawię to już bez komentarza.

Zdecyduj się więc, czy "pozostawiasz to bez komentarza" czy jednak komentujesz.

 

Nic w poście autora nie wskazuje na to by potrzebował czegokolwiek z tego co wyżej napisałeś - tak to można proponować dodatkowe rozwiązania które nijak będą do faktycznego wykorzystania. Trzymajmy się realiów.

Jak najbardziej trzymamy się realiów, a proponowane przeze mnie rozwiązania w pewnych sytuacjach są już niejako standardem, a nie dziwnym wymysłem usługodawcy, który (wg Twoich słów) chce naciągać na coś klienta.

 

ewentualnie:

-kilku użytkowników FTP

Nie wydaje mi się, aby NIC w poście tegoż autora nie wskazywało na to, by autor potrzebował dedykowanego adresu IP właśnie dla wspomnianego dostępu FTP. Napisałem bardzo wyraźnie (widocznie powinienem podkreślić i pogrubić?), że wszystko zależy od potrzeb klienta.

 

Autor nie rozpisał się dokładnie co rozumie przez "kilku użytkowników FTP", więc absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby jakieś konkretne rozwiązanie w tym zakresie mu zaproponować (o którym prawdopodobnie może i nawet nie wie, a tak- dowie się o nim, jeśli nie na teraz to na przyszłość).

 

Jeśli te "kilka użytkowników FTP" to 2 lub 3 konta tylko dla pracowników to dedykowany adres IP nie ma większego sensu. Jeśli natomiast Ci użytkownicy to klienci firmy- dedykowany adres IP byłby tutaj jak najbardziej wskazany, choćby po to, aby nie tłumaczyć każdemu takiemu klientowi z osobna, że jego login do konta FTP to loginklienta@nazwadomenyfirmy.pl, a przydzielić po prostu konto o loginie "loginklienta" (taki klient łączy się wtedy z hostem ftp: nazwadomenyfirmy.pl). Nie muszę chyba pisać, że wpływa to jednak na wizerunek firmy, która poważnie podchodzi do swoich klientów, nie wspominając już o wygodzie takowego rozwiązania. Nadal więc podtrzymuję moje zdanie, że nie jest to żaden marketingowy wymysł, ale po prostu- w pewnych sytuacjach standard o którym autor tego tematu powinien wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecyduj się więc, czy "pozostawiasz to bez komentarza" czy jednak komentujesz.
Rzeczywiście przepraszam, mogłem to zdanie napisać na końcu postu zamiast na początku.

 

Tak samo jak NIC nie wskazuje w poście autora na to, by zaproponować super rozwiązania dedykowane za parę tysięcy po to tylko by parę osób mogło wgrywać pliki projektów do druku.

Loginy w postaci "loginklienta@nazwadomenyfirmy.pl" nie są jedyną formą, są i też proste typu: user_klient więc nie operaj się tylko na tym.

W tej sytuacji można powiedzieć, iż standardem jest oferowanie dedykowanego IP dla każdego shared konta.

wszystko zależy od potrzeb klientaI które to wyraźnie przedstawił w pierwszym poście zwracająć uwagę na "..pod portfolio osoby zajmującej się przygotowywaniem.." w takiej sytuacji abym zaproponował Klientowi rozwiązania przedstawione przez Ciebie - sam bym się z siebie śmiał skoro wystarczy mu zwykłe konto shared umożliwające tworznie paru różnych kont FTP i tyle.

 

Widocznie oferuje moim Klientom to co potrzebują w rzeczywistości bez kolorowych dodatków które nijak mają się do ich potrzeb, idąc dalej... można w praktyce wszystko zaproponować bo w końcu coś i tak Klientowi się przyda.

 

Resztę pozostawię już zdecydowanie bez komentarza, biorę się dalej za tworzenie nowych rozwiązań panelu Klienta bo konkurencja nie śpi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak NIC nie wskazuje w poście autora na to, by zaproponować super rozwiązania dedykowane za parę tysięcy po to tylko by parę osób mogło wgrywać pliki projektów do druku.

Nigdzie też nie zaproponowałem rozwiązań za "parę tysięcy" złotych- nie wprowadzaj autora tematu w błąd (ani innych czytających).

 

Loginy w postaci "loginklienta@nazwadomenyfirmy.pl" nie są jedyną formą, są i też proste typu: user_klient więc nie operaj się tylko na tym.

W tej sytuacji można powiedzieć, iż standardem jest oferowanie dedykowanego IP dla każdego shared konta.

wszystko zależy od potrzeb klienta I które to wyraźnie przedstawił w pierwszym poście zwracająć uwagę na "..pod portfolio osoby zajmującej się przygotowywaniem.." w takiej sytuacji abym zaproponował Klientowi rozwiązania przedstawione przez Ciebie - sam bym się z siebie śmiał skoro wystarczy mu zwykłe konto shared umożliwające tworznie paru różnych kont FTP i tyle.

Pisałem jak najbardziej o "zwykłym koncie shared" z możliwością tworzenia kilku kont FTP. Dedykowany adres IP lub też jego brak (IP współdzielone) wpływa tutaj na formę loginów do tworzonych kont FTP. Jeśli klient wspomina o kontach FTP- powinien zostać poinformowany o rzeczach o których w tym temacie napisałem.

 

Widocznie oferuje moim Klientom to co potrzebują w rzeczywistości bez kolorowych dodatków które nijak mają się do ich potrzeb, idąc dalej... można w praktyce wszystko zaproponować bo w końcu coś i tak Klientowi się przyda.

W praktyce należy klienta poinformować o wielu dostępnych na rynku rozwiązaniach, aby jego wybór był w pełni świadomy i przemyślany. Klient sam wybierze to co dla jego własnych potrzeb będzie najlepsze (ale przede wszystkim- musi najpierw o nich w ogóle wiedzieć).

 

Nie wiem czy rozwiązania jakie Twoja firma oferuje klientom są czarno- białe, czy kolorowe ale też nie to jest tematem dyskusji i nie zamierzam się nad tym rozwodzić. W mojej firmie rozwiązania są przede wszystkim- jasne i klarowne. Jeśli uważasz, że edukowanie klientów (czy to obecnych, czy potencjalnych) o dostępnych opcjach dot. rozwiązań których poszukują jest czymś złym to już Twoja osobista sprawa i Twój osobisty problem- nie mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie też nie zaproponowałem rozwiązań za "parę tysięcy" złotych- nie wprowadzaj autora tematu w błąd (ani innych czytających).
Nigdy nikogo nie wprowadzam w błąd. To był prosty przykład toku rozumowania, gdzie autor NIC nie wspomina o danym rozwiązaniu co by mu nie było potrzebne.

 

Dedykowany adres IP lub też jego brak (IP współdzielone) wpływa tutaj na formę loginów do tworzonych kont FTP...
To już dla mnie osobiście jest jakąś dziwną bzdurą, no chyba że panel wprowadza jakieś dziwne i nie zrozumiałe dla mnie ograniczenia typu nazwa_konta@nazwa_serwera_nazwa_domeny, zamiast zwyczajne proste firma_upload firma_reklama.

 

Nie wiem czy rozwiązania jakie Twoja firma oferuje klientom są czarno- białe, czy kolorowe
Są przedewszystkim proste jak nie banalne.

 

ale też nie to jest tematem dyskusji i nie zamierzam się nad tym rozwodzić. W mojej firmie rozwiązania są przede wszystkim- jasne i klarowne.
Jak najbardziej o innych nie ma co dyskutować ale o swoich trzeba napisać ;]

 

Jeśli uważasz, że edukowanie klientów (czy to obecnych, czy potencjalnych) o dostępnych opcjach dot. rozwiązań których poszukują...
W żadnym wypadku nie uważam, że nie trzeba, a skoro już masz taki do tego zapał to zamiast głównie to robić w tematach z prośbami to piszmy odpiednie artykuły, wyjaśnienia pojęć które będą publikowane na forum.

 

to już Twoja osobista sprawa i Twój osobisty problem- nie mój.
Bardzo proszę bez publicznych tego typu insynuacji które mogłyby godzić w moją osobę czy firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma w tym żadnej przesady. Wszystko zależy od potrzeb, oraz od podejścia firmy do swoich klientów/partnerów biznesowych którym później takie konta FTP na swoim serwerze wirtualnym taka firma udostępnia. Podałem tylko jeden z przykładów wykorzystania dedykowanego adresu IP- innym może być choćby certyfikat SSL (ale o tym w temacie nie było, więc nie wspominałem), czy też personalizowany wpis revDNS.

Certyfikat SSL nie wymaga osobnego IP, a po co ktoś miałby wymagać personalizowanego wpisu revDNS na współdzielonym hostingu - nie mam pojęcia. Ogólnie twoja argumentacja jest dziwna - po pierwsze format user@domena jest powszechnie znany i nie sprawia większych problemów, po drugie i tak każdy dodaje to do zakładek, a po trzecie dawanie każdemu osobnego ip tylko po to żeby nie trzeba wpisywać małpy, to godne ubolewania marnowanie zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nikogo nie wprowadzam w błąd. To był prosty przykład toku rozumowania, gdzie autor NIC nie wspomina o danym rozwiązaniu co by mu nie było potrzebne.

Jeszcze raz (ostatni) Ci napiszę- autor wspomina o kontach FTP. Wyjaśniłem więc dostępne na rynku opcje/rozwiązania z jakimi może się spotkać w różnych firmach. Klient powinien o tych rozwiązaniach wiedzieć. Nie wskazuję przy tym na żadną z firm wymienionych w tym temacie, nie proponuję niczego konkretnego- a jedynie edukuję o dostępnych możliwościach. Jeśli nawet masz z tym jakiś problem- to forum publiczne nie jest najlepszym miejscem, aby Twój osobisty problem rozwiązywać.

 

To już dla mnie osobiście jest jakąś dziwną bzdurą, no chyba że panel wprowadza jakieś dziwne i nie zrozumiałe dla mnie ograniczenia typu nazwa_konta@nazwa_serwera_nazwa_domeny, zamiast zwyczajne proste firma_upload firma_reklama.

Niezależnie od tego jakie ograniczenia narzuca panel, różnica w nazwach loginów typu janek@nazwadomenyklienta, janek_drukarnia, a: janek (co można ustawić posiadając dedykowany adres IP dla swojego serwera wirtualnego) jest chyba "prosta, jak nie banalna"? Poruszona przeze mnie kwestia dotyczy wielu firm, niezależnie od posiadanego przez nich panelu administracyjnego.

 

W żadnym wypadku nie uważam, że nie trzeba, a skoro już masz taki do tego zapał to zamiast głównie to robić w tematach z prośbami to piszmy odpiednie artykuły, wyjaśnienia pojęć które będą publikowane na forum.

Miejsce takie jak ten dział jest na tego typu rady jakie udzieliłem jak najbardziej odpowiednie. Jeśli miałbym pod swoim artykułem czytać komentarze Twojego pokroju (dot. tego, że posiadanie dedykowanego IP dla serwera wirtualnego jest "niepotrzebną stratą pieniędzy") to dziękuję Ci bardzo za tę propozycję, ale nie skorzystam.

 

Bardzo proszę bez publicznych tego typu insynuacji które mogłyby godzić w moją osobę czy firmy.

Gdybym chciał godzić w Twoją osobę zrobiłbym to na tyle dosadnie, abyś nie musiał się tego domyślać. Mimo wszystko- nie mam ku temu absolutnie żadnych powodów, więc niczego sobie nie wmawiaj. Jestem człowiekiem pokojowo i optymistycznie nastawionym do życia.

 

Certyfikat SSL nie wymaga osobnego IP, a po co ktoś miałby wymagać personalizowanego wpisu revDNS na współdzielonym hostingu - nie mam pojęcia. Ogólnie twoja argumentacja jest dziwna - po pierwsze format user@domena jest powszechnie znany i nie sprawia większych problemów, po drugie i tak każdy dodaje to do zakładek, a po trzecie dawanie każdemu osobnego ip tylko po to żeby nie trzeba wpisywać małpy, to godne ubolewania marnowanie zasobów.

Twój post jedynie utwierdza mnie w dawno już wyrobionym przekonaniu, że pisanie czegokolwiek na tym konkretnym forum jest "godnym ubolewania" marnowaniem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój post jedynie utwierdza mnie w dawno już wyrobionym przekonaniu, że pisanie czegokolwiek na tym konkretnym forum jest "godnym ubolewania" marnowaniem czasu.

 

Dokładnie tak, po prostu wybrałeś złe forum. Dlatego że siedzą tu ludzie którzy się po prostu znają ta tych sprawach. Jak chcesz tutaj opowiadać klientom o konieczności kupna dodatkowych IP żeby mieć SSL-a albo o tym że adres ftp jasio@domena jest gorszy wizerunkowo niż czesiek (bez domeny) to powinieneś uderzyć gdzieś na forum gdzie udzielają się absolwenci marketingu albo jacyś przedstawiciele handlowi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) o tym że adres ftp jasio@domena jest gorszy wizerunkowo niż czesiek (bez domeny) to powinieneś uderzyć gdzieś na forum gdzie udzielają się absolwenci marketingu albo jacyś przedstawiciele handlowi. ;)

Niestety nie masz, mam duże doświadczenie w byciu osoba zarządzajacą takim serwerem ftp, gdzie na niego wrzucają projekty różne firmy i zapewniam Cię, że Pani Jadzia, której szef kazał wrzucić coś na ftp-a jest dla tej Pani magią i to najczarniejszą z czarnych. Kilkukrotnie instruowałem jak wgrać coś na ftp-a za pomocą Internet Explorera, bo na hasło klient ftp padało pytanie "A co to jest?" albo co to jest nazwa użytkownika i hasło i gdzie to się wpisuje i parę innych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, po prostu wybrałeś złe forum. Dlatego że siedzą tu ludzie którzy się po prostu znają ta tych sprawach.

Wielu ludzi którzy "znają się na tych sprawach" już dawno na tym forum dyskusyjnym nie ma (a garstka pozostałych, nawet jeśli jeszcze tu zagląda- siedzi cicho). WebHostingTalk.pl bardzo długo jechało na wyrobionej sobie kiedyś opinii- tyle tylko, że nijak ma się ona do obecnej rzeczywistości.

 

Ja również- dziękuję wszystkim (i każdemu z osobna) za udział w szerokopojętych merytorycznych dyskusjach na tym forum, jakie swego czasu miałem okazję prowadzić z kilkoma wartościowymi forumowiczami. Ponieważ przy obecnym poziomie forum na jakiekolwiek sensowne posty i dyskusje nie ma już szans- nie pozostaje mi nic innego jak usunąć adres tego forum z zakładek swojej przeglądarki- śladem tych, których posty i wiadomości PW bardzo sobie ceniłem, a których również już dawno tutaj nie ma. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz, mam duże doświadczenie w byciu osoba zarządzajacą takim serwerem ftp, gdzie na niego wrzucają projekty różne firmy i zapewniam Cię, że Pani Jadzia, której szef kazał wrzucić coś na ftp-a jest dla tej Pani magią i to najczarniejszą z czarnych. Kilkukrotnie instruowałem jak wgrać coś na ftp-a za pomocą Internet Explorera, bo na hasło klient ftp padało pytanie "A co to jest?" albo co to jest nazwa użytkownika i hasło i gdzie to się wpisuje i parę innych problemów.

 

I dlatego świetnym pomysłem jest przydzielenie osobnego adresu IP dla każdej pani Jadzi, dzięki czemu będzie sobie mogła indywidualnie skonfigurować swój probram do ftp i problem czarnej magii przestanie istnieć. ;) Nie rozśmieszaj mnie, ja proszę.

 

Wielu ludzi którzy "znają się na tych sprawach" już dawno na tym forum dyskusyjnym nie ma (a garstka pozostałych, nawet jeśli jeszcze tu zagląda- siedzi cicho). WebHostingTalk.pl bardzo długo jechało na wyrobionej sobie kiedyś opinii- tyle tylko, że nijak ma się ona do obecnej rzeczywistości.

 

Ja również- dziękuję wszystkim (i każdemu z osobna) za udział w szerokopojętych merytorycznych dyskusjach na tym forum, jakie swego czasu miałem okazję prowadzić z kilkoma wartościowymi forumowiczami. Ponieważ przy obecnym poziomie forum na jakiekolwiek sensowne posty i dyskusje nie ma już szans- nie pozostaje mi nic innego jak usunąć adres tego forum z zakładek swojej przeglądarki- śladem tych, których posty i wiadomości PW bardzo sobie ceniłem, a których również już dawno tutaj nie ma. Dziękuję.

Strasznie jesteś obrażalski. To może podaj przykładowy adres jakiegoś innego forum gdzie można poczytać coś na poziomie, chętnie sprawdzę jakie to merytoczyne dyskusje się tam toczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego świetnym pomysłem jest przydzielenie osobnego adresu IP dla każdej pani Jadzi, dzięki czemu będzie sobie mogła indywidualnie skonfigurować swój probram do ftp i problem czarnej magii przestanie istnieć. ;) Nie rozśmieszaj mnie, ja proszę.

Ja piszę to z perspektywy kilkuletniego doświadczenie i wiem jakie problemy się pojawiają.

 

Moja idea jest żeby Pani Jadzi uprościć wszystko co się da, bo 50% takich Pań jak dostaną login w formie np. studio@grafika.pl wklepie albo samo studio albo nic i zadzwoni, ze nie wie co wklepać bo dostała adres e-mail.

Nie mierzmy wszystkich naszą miarką wiedzy i umiejętności informatycznych i jeżeli ktoś nie daje rady starajmy się to zrobić jak najprościej żeby to było proste w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie konta SW400 na mzone.pl.

1. Czy jedno konto FTP można przydzielić do jednego folderu (i jego podfolderów), żeby nie miał dostępu do reszty plików?

2. Czy można w razie potrzeby przejść na plan SW200 lub na SW800?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
1. Czy jedno konto FTP można przydzielić do jednego folderu (i jego podfolderów), żeby nie miał dostępu do reszty plików?

Tak, w cPanelu tak zrobisz. Ale jeśli ktoś z tego konta odpali skrypt PHP, ma dostęp do całego konta.

2. Czy można w razie potrzeby przejść na plan SW200 lub na SW800?

Logiczne - każda firma z radością przyjmie informację o tym, że chcesz płacić więcej.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie konta SW400 na mzone.pl.

1. Czy jedno konto FTP można przydzielić do jednego folderu (i jego podfolderów), żeby nie miał dostępu do reszty plików?

2. Czy można w razie potrzeby przejść na plan SW200 lub na SW800?

 

W zasadzie N3T5kY już odpowiedział na Twoje pytanie, ja tyko mogę to potwierdzić. Obie odpowiedzi na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×