Skocz do zawartości
Waiet

VPS (Serwer gry/Głosowy)

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym poznać wasze zdanie, gdyż planuję w najbliższym czasie zakup serwera VPS. I tutaj rodzi się pytanie z usług, jakiej firmy warto skorzystać, aby serwer był odpowiedni dla moich potrzeb. Zależy mi na tym, aby odczuwać komfort z gry bez żadnych, lagów oraz aby pingi na serwerze trzymały się na odpowiednim poziomie. Wiem, że lepszym rozwiązaniem jest serwer dedykowany jednakże na dzień dzisiejszy nie stać mnie na jego zakup. Najlepiej gdyby serwer był zlokalizowany w Polsce.

 

 

 

Konkretne informacje:

 

VPS MIAŁBY SŁUŻYĆ DO POSTAWIENIA:

 

+ Serwera gry Counter Strike na maksymalnie 20 slotów (zawierałby on oczywiście AMX + około 10 pluginów).

 

+ Kolejna sprawa to postawienie serwera głosowego Ventrilo ew., jeżeli inny program tego typu zżera mnie zasobów to proszę także o napisanie jaki (maksymalnie 15 slotów).

 

+ I ostatnią, lecz nie konieczną opcją jest postawienie serwer pod stronę internetową, niewielką i nieprzynoszącą wielu wizyt maks. 100 uniq dziennie.

 

 

Jeżeli znacie jakieś firmy oferujące takowe usługi w przystępnej cenie, a w szczególności takie firmy, które posiadają takie VPSy, że uciągną to, co podałem wyżej to bardzo proszę o informację.

 

Nie wiem, jaki sprzęt jest potrzebny, aby to utrzymać, dlatego nie podaję wymagań, co do specyfikacji danej maszyny. Nie orientuję się także ile transferu może być mi potrzebnego, dlatego proszę o opinie, za które z góry bardzo dziękuję. Tak jak pisałem na początku mój budżet jest ograniczony i nie może przekraczać miesięcznie 60 zł.

 

Pozdrawiam, Waiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odpowiednia byłaby dla Ciebie oferta Logout.pl - Plan 2.

- 20 slotów CS 1.6 pożarłoby ok. 60-65% mocy VPSa, oczywiście z rozsądnymi ustawieniami, bez fajerwerków :)

- serwer Ventrilo nie pożre Ci wiele mocy, praktycznie rzecz biorąc będzie to jakieś 0.1-0.5%, czyli nic :)

- strona WWW, przybliżyłbyś, z jakiego skryptu zamierzałbyś korzystać ? (jeśli strona statyczna, to oczywiste jest, że na luzie się zmieści)

Jedyne co do czego miałbym w tej chwili wątpliwości to transfer, jaki wykorzystasz serwerem CS, ale myślę, że pare GB w tą czy w tą nie powinno sprawić Ci problemu ze strony Logoutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem nad ofertą Logut.pl, wysłałem nawet wiadomość w tej sprawie, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Strona WWW oparta byłaby na silniku PHP-Fusion 7 bez zbędnych modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki budżet ?

 

sprawdź sobie najniższy vps w serwerydlaciebie.pl

 

3 GHz CPU 1GB RAM gwarantowany/2GB burst, 5000 GB transfer z/do, 25 GB dysk , niskie pingi jak na DE i jest tańszy od EasyVPS w hekko

 

ja używam pod www i polecam :)

 

logout też testowałem, bardzo dobry, ale wszystko droższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

ja używam pod www i polecam :)

Ale kolega chce też mieć przyjemność z niskich pingów na serwerze ;-)

 

@radoslaw

Porównaj sobie jedynie parametry, które dostajesz za podobną cenę:

 

Logout.pl - Plan 2:

Procesor - 1,5 Ghz

Gwarantowany RAM: 384 MB

Maksymalny RAM: 768 MB

Transfer miesięczny: 100GB

Powierzchnia dyskowa: 20GB

 

Hekko.pl - EasyVPS:

Procesor - 1,0 Ghz

Gwarantowany RAM: 192 MB

Maksymalny RAM: 512 MB

Transfer miesięczny: 100GB

Powierzchnia dyskowa: 5GB

 

Wybacz, ale nie ma tutaj nawet czego porównywać

 

Strona WWW oparta byłaby na silniku PHP-Fusion 7 bez zbędnych modyfikacji.

No to mnie zniesmaczyłeś.. PHP-Fusion potrafi nieźle zajechać serwer, tak więc jeśli będziesz instalował serwer WWW, to napewno nie Apache2, celuj bardziej w NGinxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Ale kolega chce też mieć przyjemność z niskich pingów na serwerze ;-)

 

@radoslaw

Porównaj sobie jedynie parametry, które dostajesz za podobną cenę:

 

Logout.pl - Plan 2:

Procesor - 1,5 Ghz

Gwarantowany RAM: 384 MB

Maksymalny RAM: 768 MB

Transfer miesięczny: 100GB

Powierzchnia dyskowa: 20GB

 

Hekko.pl - EasyVPS:

Procesor - 1,0 Ghz

Gwarantowany RAM: 192 MB

Maksymalny RAM: 512 MB

Transfer miesięczny: 100GB

Powierzchnia dyskowa: 5GB

 

Wybacz, ale nie ma tutaj nawet czego porównywać

 

 

No to mnie zniesmaczyłeś.. PHP-Fusion potrafi nieźle zajechać serwer, tak więc jeśli będziesz instalował serwer WWW, to napewno nie Apache2, celuj bardziej w NGinxa :)

 

ja mam net w trybie dsl z przeplotem (dużo wyższe pingi) i do logout mam 70-75 ms a do mojego vps w sdc tylko 97 - 102 więc różnica nie taka ogromna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie żadna różnica, w grze, gdzie normalne pingi powinny oscylować w granicach 10-30 ms, będą o 25-30 ms wyższe, a więc nie takie hop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 25-30 ms więcej to jednak dużo, jestem już prawie pewien, że skorzystam z usług Lugout.pl.

Hmm nie myślałem, że PHP-Fusion może do tego stopnia zjechać serwer, ale NGinx mi akurat nie przeszkadza. A jeżeli strona oparta byłaby na Webspellu, czy jednak działa na serwer podobnie jak Fusion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webspell również potrafi skutecznie zajechać serwer, do niego dodatkowo polecam zainstalować WP Super Cache / WP Hyper Cache, wtedy obciązenie serwera spadnie diametralnie a i strona będzie szybciej działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, bardzo dziękuję za odpowiedź, co do strony www to jeszcze będę rozmyślał na czym postawić, ale tak jak pisałem nie jest to konieczne więc na razie zobaczę jak będzie spisywał się serwer bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Pf7 bez fajerwerków i z ~100uu będzie zupełnie nieodczuwalny dla takich vpsów (około 15-20 zapytań i jakieś max 1 mb pamięci na wywołanie) , więc możesz go śmiało wrzucać.

Używam tego systemu od ponad 3 lat, wiem co mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, za długo przy kompie siedzę, Webspell nie powinien Ci wcale zajechać serwera, przed oczyma, niewiadomo czemu pojawił mi się WordPress, ehh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

No, to fakt - wordpress może zajechać każdą maszynę chyba.

Mały błog obciąża bardziej niż spory serwis na fusionie / webspell... skąd ja to znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wybacz, ale nie ma tutaj nawet czego porównywać

 

 

Sorry, że tak egoistycznie, offtopowo i z przymrużeniem oka ale.. faktycznie, naszej jakości nie da się porównać do innych :)

 

[quote name=lolek :)' date='14 grudzień 2009 - 00:22' timestamp='1260746542' post='188048]

Jesli chcesz zerknij do nas w ofertę szczegóły w podpisie

Kolego, Ciebie też obowiązuje regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, że tak egoistycznie, offtopowo i z przymrużeniem oka ale.. faktycznie, naszej jakości nie da się porównać do innych wink.gif

Jakość jakością, ale ograniczenia budżetowego pominąć się nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Sorry, że tak egoistycznie, offtopowo i z przymrużeniem oka ale.. faktycznie, naszej jakości nie da się porównać do innych wink.gif

I TYLKO wy macię IBMy, RAIDy i inne bajery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×