Skocz do zawartości
damianns

ProFTPd - dziedziczenie praw dla podkatalogow

Polecane posty

Witam,

 

zainstalowalem ProFTPd, konfiguracji nie zmienialem.

Dodalem uzytkownika "xxx", przypisalem mu haslo.

Loguje sie przez totalcmd na ftp korzystajac z uzytkownika "xxx".

Wchodzi, widze katalogi i pliki ("home/xxx") , moge otworzyc PLIKI ale nie moge przejsc do nizszych katalogow ani modyfikowac plikow. Jak to naprawic? I jak zrobic aby kazdy nowy plik i katalog w "home/xxx" mogl byc zmieniany i usuwany przez usera "xxx"?

 

Gdy wpisze w konsoli serwera "chmod 777 /home/xxx/podfolder" to automatycznie juz moge wchodzic do folderu "podfolder". Ale przeciez nie bede tego robil dla kazdego pliku i folderu osobno! Musi byc jakis sposob.

 

Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kąd to sama instalacja wystarcza bez konfiguracji?

Sprawdź jak systemy user xxx ma stworzony katalog domowy, do jakiej należy grupy.

Skoro jest np /home/xxx/ to dlaczego user ma mieć możliwość schodzenia do niższych katalogów /home/?

DefaultRoot ~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem chmod -R 777 "sciezka" dzieki czemu wszystkie foldery i pliki w glownym katalogu "dostaly" prawa 777.

Mozna zostawic jakby ktos mial podobny problem :)

 

Od kąd to sama instalacja wystarcza bez konfiguracji?

Sprawdź jak systemy user xxx ma stworzony katalog domowy, do jakiej należy grupy.

Skoro jest np /home/xxx/ to dlaczego user ma mieć możliwość schodzenia do niższych katalogów /home/?

DefaultRoot ~

 

Nie chce aby user "xxx" mial mozliwosc schodzenia do nizszych katalogow /home/ tylko do nizszych /home/xxx/ (/home/xxx/ jest jego katalogiem domowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem, nawet zacytowalem.

 

Moglbys konkretniej zwrocic moja uwage na cos? Bardzo mozliwe, ze przestalem ogarniac bo caly dzien sie mecze z VPS (jestem newbie), poza tym to jedna z moich pierwszych stycznosci z Linuxem i moglem go zle zrozumiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem, nawet zacytowalem.

 

Moglbys konkretniej zwrocic moja uwage na cos?

 

DefaultRoot ~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem chmod -R 777 "sciezka" dzieki czemu wszystkie foldery i pliki w glownym katalogu "dostaly" prawa 777.

Nawet nie mam sił tego komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem chmod -R 777 "sciezka" dzieki czemu wszystkie foldery i pliki w glownym katalogu "dostaly" prawa 777.

Mozna zostawic jakby ktos mial podobny problem :)

 

Zdecydowanie NIE można tak zostawić. Jeszcze nalep na serwerze karteczkę "hello hackers". Masakra.

 

EDIT: Kolega wyżej mnie wyprzedził :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ogólnie o schodzeniu do niższych katalogów, a nie o poruszaniu się tylko w swoim $HOME :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×