Skocz do zawartości
johnnyno

Serwer dedykowany do 500 PLN netto

Polecane posty

Witam,

 

szukam serwera dedykowanego do 500 pln netto.

Serwer będzie przeznaczony do hostowania portalu społecznościowego utworzonego w technologii asp.net mvc.

 

Oprogramowanie mam z programu Microsoft BizSpark: Windows 2008, Sql Server 2008.

Reszta softu jest za darmo: .NET framework 3.5, asp.net mvc itd.

 

Cięzko powiedzieć jaka będzie liczba użytkowników, ale prawdopodobnie szybko będzie rosła.

Wydaje mi sie, że największym obciążeniem bedzie duża liczba plików graficznych (zdjęć),

ponieważ aplikacja ma bardzo atrakcyjny i rozbudowany UI, a ponadto użytkownicy będa mogli uploadowac właasne zdjęcia.

 

Wymagania:

  • niezawodność - serwer musi mieć max up time, ponadto jakis RAID by się pewnie przydał?
  • wydajność - im szybciej serwer będzie odpowiadał na żadania z przeglądarek tyl lepiej ;P
  • bezpieczeństwo - istnieje spore prawdopodobieństwo, że moga byc próby ataków na serwer ze strony konkurencji
  • cena - do 500 pln netto

Będę osobą odpowiedzialna za serwer. Jestem doświadczonym programistą, znam się ogolnie na IT, potrafie złozyć kompa,

znam także podstawy administracji w Windows, ale nie mam doświadczenia przy administracji poważnym serwerem.

Głownie chodzi o bezpieczeństwo, bo poinstalować soft będę umiał.

 

Pozatym szybko potrafie się nauczyć nowych rzeczy jesli jest taka potrzeba, jednak pytanie:

czy bez doświadczenia dam rade odpowiednio zabezpieczyć serwer czy może skorzystać z jakies pomocy?

 

Jeśli tak to jakiego rodzaju to jest pomoc? Wynajęty administrator na x godzin miesięcznie?

Czy może dostawcy serwera hostingowego załatwią sprawe (za dodatkową opłatą oczywiście)?

Czy wykupić jakis pakiet wsparcia technicznego?

 

Zrobiłem mały research serwerów dedykowanych w polsce i za granicą, ale jest tego mnóstwo.

Mam bardzo mało czasu na podjęcie decyzji więc zwracam się z prośba o pomoc do Was - doświadczonych administratorów,

którzy zajmuja się tym tematem na codzień.

 

Na jakie kryteria zwracać szczególną uwagę w moim przypadku?

Czy może proponujecie jakieś gotowe rozwiązania?

Na co zwracać uwage przy administracji serwera i na jakie inne kwestie zwrócić uwagę?

 

Z góry WIELKIE DZIĘKI za wszelką pomoc!!!

 

 

Pozdrawiam smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+20euro/m-c za windę +149 euro instalki ale jak serwer ma służyć na dłużej to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm to musieli dodać ostatnimi czasy.....

 

 

Trzeba być na bieżąco :)

 

 

 

My już nie dealujemy Hetznera, aczkolwiek mamy tam jeszcze całą farmę więc możemy się jakoś dogadac :)

Niestety z docelową administracją windy trochę u nas gorzej (sami pingwiniarze), ale mam namiary na firmę która mogłaby nam pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam www.netdirekt.de - mam bardzo dobre doświadczenie z serwerownią, nie wiem czy ciągle przekierowywują klientów do http://www.dediserv.pl/ - jest to dobra oferta.

 

 

lub Hetzner.de też ma bardzo dobre opinie, nie licząc osób którym zablokowano serwer z uwagi na Abuse np. DDoS (choć to rzadkie przypadki). W netdirekt.de po DDoS na mój serwer nie został zablokowany.

 

Dlaczego polecacie korzystanie z Hetzner.de przez pośredników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego polecacie korzystanie z Hetzner.de przez pośredników?

 

Polski support który bierze na siebie kontakt z DC, wygodniejsze formy płatności, polska faktura VAT (dla niektórych EUFVAT to problem bo nie mają EU NIP-u).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeżeli chodzi o kontakt z data centre to jednak lepiej mimo wszystko robić to samemu - unika się poślizgów czasowych (oczywiście jeżeli ktoś posługuje się angielskim lub niemieckim).

 

Ok w takim razie dodam że co do netdirekt.de to ze strony polskiego pośrednika, pomoc techniczna to zazwyczaj opóźnianie wszystkiego.

Oczywiście można otrzymać fakturę z 22% VAT no i czasem nawet po negocjacjach otrzymać niższą cenę, na Direct Admin :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×