Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

Prowadzenie strony jako działalnośc gospodarcza

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Mam do Was takie pytanie:

Czy można zarejestrować działalność gospodarczą i mieć jednoosobową firmę która zajmuje się prowadzeniem strony internetowej??

Czy jest to wogóle możliwe??

Chodzi mi np o strony typu onet , wp , interia itp. Czy mając taki portal mogę założyć na niego działalnośc gopodarczą i rozliczać się z jej prowadzenia, wystawiać F-Vat za reklamy itp.??

 

Nie chodzi mi tutaj o ekonomiczną stronę bo wiadomo że ciężko by było się z tego utrzymać.

Nie wiem tylko czy jest taka możliwośc i na jakiej zasadzie to trzeba by było zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś przybliżyć w takim razie coś na ten temat??

 

Gdzie szukać info, jaki to jest typ działalności ( kategoria czy coś w tym stylu) , jak to trzeba się rozliczać, itp. itd.

 

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

redgos akurat o te poszczególne etapy zakładania firmy to się trochę orientuję.

 

Nie mogę tylko znaleśc informacji o prowadzeniu strony jako działalności tzn jakiś przykładowy biznesplan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przede wszystkim musiałaby być to cholernie dochodowa strona : )

Chyba, że mówimy o czymś innym, heh

 

Robisz jakąś firmę typu "Interconnect Promotions" oferującą promocję w Internecie, cośtam cośtam itd.. (zależy o jakiej stronie mówimy).. czerwonych psów z Wiejskiej raczej nie będzie obchodziło, czy Ty wysyłkowo sprzedajesz ziemniaki, czy oferujesz zapach o smaku czosnkowym - ważne, aby 8 stówek + chorobowe co miesiąc szło do kasy... tzn. teraz jakieś promocje są, że mniejszy ZUS przez 2 lata i inne chwyty...

 

Podejdź do tego na zasadzie "oferuję cośtam" a tak przy okazji "przez stronę".. bo podejrzewam, że panie z okienka i tak nie skumają jak zaczniesz coś im tłumaczyć o sprzedaży/usługach online...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wszystko zależy na czym zarabiasz z takiej strony. Zazwyczaj jest to reklama i usługa elektroniczna więc takie kody PKD musisz uwzględnić przy zakładaniu firmy. Ogólnie nie ma żadnego problemu i jest to zwykła działalność gospodarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to się nazywało sprzedaż czasu lub miejsca pod reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×