Skocz do zawartości
David Drum

jaki hosting na dystrybucje duzych plikow multimedialnych?

Polecane posty

witam mam nadzieje ze na tym forum ktos bedzie potrafil mi fachowo doradzic co mam poczac ze swoja strona www na ktorej mam umieszczone do pobrania pliki

- sa to pliki mp3 / zip

- 70-100MB kazdy, w sumie okolo 1,5GB

- miesieczny transfer okolo 300-500GB

 

moje problemy zaczely sie pare miesiecy temu kiedy chcialem zaoszczedzic troche kasy i jak dziecko napalilem sie na tanie oferty typu 'bez limitow', rezygnujac z hostingu w ovh (240plan) za ktory placilem 420zl rocznie, obecnie mam konta w 3 roznych firmach hostingowych (dreamhost, ovh 90plan i no-1) na poczatku wszystko wygladalo dobrze jednak po pewnym czasie okazalo sie ze wszedzie wystepuje pewien problem z downloadem plikow, po prostu przy sciaganiu czesto transfer jest zrywany i plik na dysku jest niekompletny (zrywa roznie, czasami sciagnie sie tylko 20MB czasami 70MB), problem najwyrazniej widac na dreamhoscie tam pratkycznie nie da sie sciagnac pliku, ovh zrywa gdzies cos trzeci plik a no-1 na malo obciazaonym serwerze w polsce - co 5 plik, problem wystepuje tak przy sciaganiu z bezposrednich linkow do plikow jak i poprzez php, mam zaprzyjazniony serwis muzyczny gdzie takze posiadaja pliki mp3 do sciagniecia, sciadajac od nich pliki setki razy ANI RAZU NIE ZERWALO SIE POLACZENIE, niestety oni maja VPSa, mnie owszem moze i stac na VPSa ale nie stac mnie na poswiecenie czasu i uwagi na konfiguracje czegos takiego, i tu moje pytanie do forumowiczow:

 

czy na dzielonym hostingu jestem w stanie znalesc oferte ktora spelni moje wymagania czy musze szukac VPSa? oczywiscie moge wrocic do ovh na odpowiednio wysoki hosting wirtualny ale co sie stanie jak sie okaze ze tam takze sa takie ograniczenia i wyrzuce tylko kase niepotrzebnie? zainteresowani wiedza ze teraz juz nie ma oferty 240plan w ovh a jej odpowiednikiem w nowej ofercie jest 'PRO' ktora jest dwa razy tansza niz 240plan co napawa mnie niepokojem co do jej jakosci i jej ograniczen

 

bardzo prosze o jakies sugestie osob ktore siedza w tym temacie, z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko vps. Na zwykłym hostingu serwer www się przeładowuje przy zmianie konfiguracji (klienci dodają kasują domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, a jakie znaczenie ma tutaj lokalizacja takiego vpsa, czy wybierajac usa musze sie liczyc z jakimis klopotami przy downloadzie duzych plikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie powinno być takich kłopotów.

Przy downloadzie ping ma mniejsze znaczenie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zazwyczaj prędkości będą mniejsze.

 

faktycznie, download z vpsa w usa nie przekracza u mnie okolo 120kB/s dla pojedynczego sciaganego pliku, tzn jesli pobieram jednoczesnie dwa pliki z serwera to predkosc wzrasta do 240kB/s, czy mozna cos z tym zrobic zmieniajac np konfiguracje serwera w jakis sposob ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, download z vpsa w usa nie przekracza u mnie okolo 120kB/s dla pojedynczego sciaganego pliku, tzn jesli pobieram jednoczesnie dwa pliki z serwera to predkosc wzrasta do 240kB/s, czy mozna cos z tym zrobic zmieniajac np konfiguracje serwera w jakis sposob ?

 

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A rozdzielenie tego wchodzi w grę ?

 

serwer na pliki np.xxl-web.com www osobno.

 

bardzo ciekawe dla mnie rozwiazanie, potrzebowalbym jednak dostep do php na serwerze, jesli znasz jakas firme z taka oferta to bylbym zainteresowany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego ten PHP jest potrzebny ?

 

 

Tutaj przedstawiłem sytuacje 2 serwerów jeden na pliki drugi na dynamiczną treść z php mysql etc. Jeśli istnieje możliwość linkowania do plików z strony to takie rozwiązanie wydaje się realne wszystko jednak zależy od charakteru strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego ten PHP jest potrzebny ?

 

 

Tutaj przedstawiłem sytuacje 2 serwerów jeden na pliki drugi na dynamiczną treść z php mysql etc. Jeśli istnieje możliwość linkowania do plików z strony to takie rozwiązanie wydaje się realne wszystko jednak zależy od charakteru strony.

 

ja wlasnie w tej chwili uzywam takiego rozdzielenia miedzy strona www a plikami do pobrania, php jest mi potrzebne m.in. zeby zmieniac nazwy plikow pod jakimi zapisuja sie one na dysku, w zaleznosci od tego kto je pobiera lub zaleznie od tego jaki ja link komus udostepnie.

 

na serwerze plikow zasugerowanym przez ciebie nie potrzebowalbym dostepu do php gdyby mozna bylo w jakis inny sposob manipulowac nazwami plikow,

 

czy da sie np jakos wymusic nazwe zapisywanego pliku juz podczas przekierowania z przesrzeni www na serwer plikow? nie wiem czy jasno sie wyrazam:

 

1. ktos klika na www.mojadomena.com/download.php?X=plik.mp3 (tu mamy php)

2. php lub cos innego wymusza na przegladarce zapisanie tego pliku na dysku jako plik_X.mp3

3. pobierany zostaje plik z dowolnej innej lokalizacji. np www.serwerplikow.com/plik.mp3 (tu nie mamy juz php)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku może być problem.

 

 

Co prawda z poziomu PHP zrobisz przekierowanie na plik ale nie dostaniesz informacji czy plik został ściągnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
faktycznie, download z vpsa w usa nie przekracza u mnie okolo 120kB/s dla pojedynczego sciaganego pliku, tzn jesli pobieram jednoczesnie dwa pliki z serwera to predkosc wzrasta do 240kB/s, czy mozna cos z tym zrobic zmieniajac np konfiguracje serwera w jakis sposob ?

 

 

Tak z ciekawości, jakim programem ściągasz? Spróbuj zainstalować flashgeta, i powiedz czy dalej masz 120kb/s.

Oczywiście serwer WWW musi zezwalać na wielokrotne połączenia (zazwyczaj tak jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jakim programem ściągasz? Spróbuj zainstalować flashgeta, i powiedz czy dalej masz 120kb/s.

Oczywiście serwer WWW musi zezwalać na wielokrotne połączenia (zazwyczaj tak jest)

 

racja, flashgetem idzie z pelna predkoscia lacza 2Mbit/s, u mnie zapewne wiekszosc osob sciaga pliki przez przegladarke wiec martwi mnie bardzo taka niska predkosc bez akceleratora, sprawdzilem juz 2 vpsy w usa i jest to samo, czasami predkosc spada nawet do 30kB/s, chyba jednak poszukam cos w europie, jednak na przyklad na intovps.com z rumunii testowy plik takze idzie do mnie okolo 100kB/s, wiec nie wiem co mam robic, te wszystkie vpsy sa wolniejsze niz dzielone hostingi jakie do tej pory mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racja, flashgetem idzie z pelna predkoscia lacza 2Mbit/s, u mnie zapewne wiekszosc osob sciaga pliki przez przegladarke wiec martwi mnie bardzo taka niska predkosc bez akceleratora, sprawdzilem juz 2 vpsy w usa i jest to samo, czasami predkosc spada nawet do 30kB/s, chyba jednak poszukam cos w europie, jednak na przyklad na intovps.com z rumunii testowy plik takze idzie do mnie okolo 100kB/s, wiec nie wiem co mam robic, te wszystkie vpsy sa wolniejsze niz dzielone hostingi jakie do tej pory mialem.

 

Podaj IP tych serwerów w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzielone hostingi miałeś w USA czy UE?

 

w usa dreamhost, przewaznie okolo 150kB/s

w eu ovh i no-1, pliki ida po kilka Mb/s

 

wszystko swietnie tylko zrywa czasami :)

 

Podaj IP tych serwerów w USA.

 

 

204.12.229.82 nagle cos padlo i nie moge zalogowac sie przez shh nawet po reinstalacji systemu, support nie odzywa sie od tygodnia (teamvps)

 

173.212.207.60 zamula okropnie, dowload przewaznie 30kB/s, sama stronka takze zalosnie wolno wchodzi (burstnet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×