Skocz do zawartości
ArekJ

Domena - logi apache

Polecane posty

Witam.

Występuje u mnie dość dziwny problem i za bardzo nie wiem z czym jest związany. Mianowicie domena działa 3 dni, a potem tak na 24h przestaje, ale nie u wszystkich użytkowników naraz, ale u pojedynczych jednostek.

Jedyna rzecz jaka według mnie może nakierowywać to:

[sun Nov 29 21:37:05 2009] [warn] RSA server certificate CommonName (CN) `localhost' does NOT match server name!?

Proszę o jakąś pomoc, jak potrzebne są jakieś dodatkowe informacje to proszę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz w sumie doszedłem do wniosku, że powinienem jeszcze podać nazwę domeny, ale nie mogę edytować tamtego posta więc napiszę w nowym.

Domena to swiat-magii.pl I tak jak pisałem raz działa, raz nie, ale to nie jest tak, że wszystkim nie działa. Dzisiaj np. mi nie działa, wczoraj znajomy miał problemy z dostępnością do strony. Do tego dodam, że w tym momencie z mojego komputera polecenie ping swiat-magii.pl też nic nie zwraca.

Wczoraj do godz. 23 wszystko działało, potem przestało.

Tamten komunikat, który wyżej podałem podany jest w logach apache(error_log)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie DNSy masz u siebie ? może te od TP ? to pewnie tego wina. Zmień DNSy na OPENDNS i będzie po problemie.

mi strona dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie DNSy masz u siebie ? może te od TP ? to pewnie tego wina. Zmień DNSy na OPENDNS i będzie po problemie.

mi strona dobrze działa.

 

Mam dedyka w livenet.pl z Direct Admin. Domena dodana przez DA, jako DNSy wybrałem sobie dns1.swiat-magii.pl i dns2.swiat-magii.pl. W panelu home.pl ustawiłem sobie te DNSy oraz adres IP serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż się domena rozpropaguje po dnsach. Może nie wszędzie jest widoczna, a może też gdzieś być źle zakeszowana.

Na dnsach plusa działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz już działa.

Co do rozejścia się DNSów po sieci to chyba już to dawno nastąpiło, bowiem przekierowałem je 5 dni temu :) Potem domenka się przekierowała działała, nagle przestała, ale tylko części. Dobra teraz działa i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, znowu przestało działać.

Napisałem już do biura obsługi klienta w serwerowni, ale może ktoś z Was jest również w stanie podpowiedzieć co może być nie tak?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, znowu przestało działać.

Napisałem już do biura obsługi klienta w serwerowni, ale może ktoś z Was jest również w stanie podpowiedzieć co może być nie tak?

Pozdrawiam

 

> host -t ns swiat-magii.pl
swiat-magii.pl name server dns2.swiat-magii.pl.
swiat-magii.pl name server dns1.swiat-magii.pl.

> host dns1.swiat-magii.pl
Host dns1.swiat-magii.pl not found: 3(NXDOMAIN)

> host dns2.swiat-magii.pl
Host dns2.swiat-magii.pl not found: 3(NXDOMAIN)

 

Chyba wszystko jasne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd jest jasny, ale można prosić o jakieś jaśniejsze instrukcje/linki jak to naprawić? Na razie znalazłem tylko, żeby się skontaktować z moim dostawcą internetu, ale przecież nikt z użytkowników mojej strony nie będzie prosił provaidera o wpisanie tych DNSów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że nie masz hostów dns1 i dns2 w strefie domeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd jest jasny, ale można prosić o jakieś jaśniejsze instrukcje/linki jak to naprawić?

 

W panelu konfiguracyjnym edycji DNS-a tej domeny dodaj dwa wpisy:

dns1  IN  A  1.2.3.4
dns2  IN  A  5.6.7.8

 

 

Gdzie 1.2.3.4 to IP serwera DNS o nazwie dns1.swiat-magii.pl a 5.6.7.8 - dns2.swiat-magii.pl. Bo na razie to masz wpisane które serwery dns obsługują tę domenę, ale nie wiadomo jakie te serwery mają adresy IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz zwraca wynik z wpisanym przeze mnie adresem IP, ale mam pytanie, ponieważ podałeś w przykładzie 2 oddzielne adresy IP, a ja wpisałem tam 2 takie same, czyli adresy mojego serwera, czy takie coś jest poprawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz zwraca wynik z wpisanym przeze mnie adresem IP, ale mam pytanie, ponieważ podałeś w przykładzie 2 oddzielne adresy IP, a ja wpisałem tam 2 takie same, czyli adresy mojego serwera, czy takie coś jest poprawne?

 

To nie mają być adresy twojego serwera, tylko adresy serwerów DNS które obsługują twoją domenę - zazwyczaj podaje się dwa, w razie jak jeden padnie. Chociaż z tego co widzę ty masz na swoim serwerze zainstalowanego DNS-a a w nim obsługę tej domeny. Nie jest to przesadnie profesjonalne podejście, chociaż działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie mają być adresy twojego serwera, tylko adresy serwerów DNS które obsługują twoją domenę - zazwyczaj podaje się dwa, w razie jak jeden padnie. Chociaż z tego co widzę ty masz na swoim serwerze zainstalowanego DNS-a a w nim obsługę tej domeny. Nie jest to przesadnie profesjonalne podejście, chociaż działa.

 

Profesjonalistą nie jestem, ale grunt że działa, kiedyś przy tym za pewne dłużej posiedzę.

Dzięki bardzo za pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat.

 

To o co chodzi z tym komunikatem?

RSA server certificate CommonName (CN) `localhost' does NOT match server name!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×