Skocz do zawartości
swierszcz

Zabezpieczenie serwera

Polecane posty

Witam,

 

Jestem początkującym webmasterem. Opanowałem HTML w stopniu zadowalającym i JS oraz PHP XML w stopniu mniej niż zadowalający. Prowadzę stronę internetową hostowaną przez active24. Na stronie zainstalowany jest CMS Webspell. Co jakiś czas zdarza się coś w rodzaju włamania na stronę. Nie wiem dokłanie co to jest dlatego tu piszę. Pliki PHP zostają modyfikowane np. dodawane są kody iframe, odnośniki do niebezpiecznych stron i inne. Po takim włamaniu niektórych folderów na serwerze nie da się usunąć przez program FTP. Proszę paradźcie mi co mam z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem początkującym webmasterem. Opanowałem HTML w stopniu zadowalającym i JS oraz PHP XML w stopniu mniej niż zadowalający. Prowadzę stronę internetową hostowaną przez active24. Na stronie zainstalowany jest CMS Webspell. Co jakiś czas zdarza się coś w rodzaju włamania na stronę. Nie wiem dokłanie co to jest dlatego tu piszę. Pliki PHP zostają modyfikowane np. dodawane są kody iframe, odnośniki do niebezpiecznych stron i inne. Po takim włamaniu niektórych folderów na serwerze nie da się usunąć przez program FTP. Proszę paradźcie mi co mam z tym zrobić.

 

 

 

 

Zabezpiecz swojego peceta i zainwestuj w antywirusa. Zadbaj również o bezpieczeństwo skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Wyczyść z wirusów swój komputer. Masz robaka, który wykorzystuje hasła zapisane w starszych wersjach Total Commandera lub Filezilli. Tak więc, odwirusuj się i zmień hasła do FTP itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam program antywirusowy Nod32 codziennie aktualizowany i skanowałem komputer. Nod niczego nie znajduje. Powinienem kupić inny program antywirusowy? Skoro wykrada hasła z TC to jakiego programu FTP powinienem używać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam program antywirusowy Nod32 codziennie aktualizowany i skanowałem komputer. Nod niczego nie znajduje. Powinienem kupić inny program antywirusowy? Skoro wykrada hasła z TC to jakiego programu FTP powinienem używać ?

 

 

Filezilla, z tego co mi wiadomo kaspersky i avast wykrywają te szkodniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może dodatkowo nie zapamiętuj haseł w programie, tylko za każdym razem wpisuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wykrada hasła z TC to jakiego programu FTP powinienem używać ?

 

Używać najnowszego TC, który: Protect the stored ftp passwords with a master password using AES256 encryption

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używać najnowszego TC, który: Protect the stored ftp passwords with a master password using AES256 encryption

Pobaw się z linuksem ale dodatkowo pamiętaj o informacjach od moich poprzedników i rozpracuj swojego CMS-a czy nie ma luk w zabezpieczeniach.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×