Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maks Baum

Dodawanie domeny

Polecane posty

Jako że "otrzymałem" gotowy serwer dedykowany z panelem DA mam pytanie - po dodaniu z poziomu "user" domeny niby wszystko jest ok, tj mogę tworzyć skrzynki pocztowe, wgrać pliki (katalogi dla domeny zostały utworzone), mogę wysłać email z utworzonego konta, tylko niemogę się dostać na domenę Open Dns zwraca mi ... 

 

Hmm, mojadomena.pl isn't loading right now.

 

The computers that run mojadomena.pl are having some trouble. Usually this is just a temporary problem, so you might want to try again in a few minutes.

 

 

i dalej...

 

Looking for who is responsible for root zone and followed i.root-servers.net.

Looking for who is responsible for pl and followed c-dns.pl.

Looking for who is responsible for mojadomena.pl and followed ns2.serwerdns.pl.

 

Nameservers for mojadomena.pl:

ns1.serwerdns.pl returned (NORECORDS)

ns2.serwerdns.pl returned (NORECORDS)

 

Po wklepaniu ip serwera "Apache is functioning normally" więc serwer działa.

 

 

Jako że jestem zielony w te klocki (zawsze na sharedach) to mam pytanie - znaczy że muszę zgłosić do dopisania domenę do serwera dns do firmy gdzie mam dedyka? Czy może coś jeszcze w DA np na poziomie admin (reseler?) mam zrobić. Bo rozumiem że na sharedach robi to jakiś skrypt z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie chcesz podać nazwy domeny? wstydzisz sie? ;)

wydelegowałeś domene na twój serwer? może zmiany jeszcze nie wszędzie sie rozpropagowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
a dlaczego nie chcesz podać nazwy domeny? wstydzisz sie? smile.gif

Nie.

Tak samo jak połowa nowych userów, ma tam dane agentów BOA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bo rozumiem że na sharedach robi to jakiś skrypt z automatu.

 

A na dedykach każdą domenę administrator musi dopisać ręcznie, bo nie ma nic lepszego do roboty. Litości... Po to masz DirectAdmin, żebyś nie musiał takich rzeczy robić "z ręki". Jak już napisał Miłosz - zwyczajnie domena nie rozpropagowała się jeszcze na nowych NSach, daj jej trochę czasu (w zależności od tego z jakich DNSów korzystasz może to trwać kilka minut albo i 2 dni). Jeśli serwer jest prawidłowo skonfigurowany (a przy DA zazwyczaj przynajmniej podstawowe rzeczy typu Bind są w miarę skonfigurowane do działania "z automatu) to na pewno zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A na dedykach każdą domenę administrator musi dopisać ręcznie, bo nie ma nic lepszego do roboty. Litości... Po to masz DirectAdmin, żebyś nie musiał takich rzeczy robić "z ręki". Jak już napisał Miłosz - zwyczajnie domena nie rozpropagowała się jeszcze na nowych NSach, daj jej trochę czasu (w zależności od tego z jakich DNSów korzystasz może to trwać kilka minut albo i 2 dni). Jeśli serwer jest prawidłowo skonfigurowany (a przy DA zazwyczaj przynajmniej podstawowe rzeczy typu Bind są w miarę skonfigurowane do działania "z automatu) to na pewno zadziała.

 

 

 

Na sharedach "oczywistą oczywistością" jest takie coś z automatu - na dedykach niewiem, czy ta funkcjonalność jest włączona (z tego co widzę spamassasin jest jest wyłączony np u mnie) - dlatego pytam (sprzedając dedyka, firma nie nastawia się chyba że będzie tam 1500 domen zmienianych co godzinę więc dopisywanie domen ręcznie nie było by chyba tak uciążliwe - choć mogę się mylić :> )

 

 

Co do zmiany delegacji to hm.... Napewno nie wskazuje ona na poprzedni serwer bo wtedy wyskakiwałyby html który na niej był (specjalnie podpiąłem się do opendns bo tam zawsze szybciej zmiany widać)

 

A co do tajności danych... hm... jako że jestem nowy w temacie to chcę wiedzieć czy moja zabawa coś zepsóła czy ktoś sprawdza zabezpieczenia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedając dedyka, firma nie nastawia się chyba że będzie tam 1500 domen zmienianych co godzinę więc dopisywanie domen ręcznie nie było by chyba tak uciążliwe

 

hehehe :) zapewne tej firmy nie obchodzi ile ty będziesz miał tam domen, czy 1 czy 666. Poza tym życzę powodzenia przy ręcznym przypisywaniu czegokolwiek w liczbie 1500 ;)

Podaj domene, podaj ip. Będziemy mogli powiedzieć coś więcej na ten temat. Czy jest poprawnie przekierowania, czy Twój dns zwraca poprawną odpowiedź na zapytanie o domene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://help.directadmin.com/

 

A druga sprawa, stworzyłeś choćby poprzez DA dnsy, przekierowałeś na nie główną domenę i na nie teraz kierujesz inne domeny tak ?

 

Sprawa trzecia, wywal z pliku /etc/bind/named.conf.options listen 127.0.0.1

 

Sprawa czwarta, mam nadzieję że kiedyś administracja DA napisze na swojej www wyboldowanym tekstem ./setup.sh to nie wszystko ....

 

 

Pzdr PN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdmen, prawdopodobnie do tego byśmy doszli, że serwer nie nasłuchuje na zewnętrznych ip a domena wisi gdzieś w powietrzu. Tylko zainteresowany nie chciał zdradzić nam swojego superważnego adresu ip ;)

a z tym listen-to to faktycznie jest problem którego DA nie ujawnia w instrukcji instalacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a z tym listen-to to faktycznie jest problem którego DA nie ujawnia w instrukcji instalacji smile.gif

 

 

Bind leci z paczki nie ze źródła od DA jak np. httpd wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×