Skocz do zawartości
musiaq

Hosting pod bloga - wordpress

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Szukam nowego hostingu pod swojego bloga wordpress. Blog notuje następujące statystyki:

 

- ok. 2 000 UU dziennie (50 000 - 60 000 UU miesięcznie)

- ok. 10 000 PV dziennie (ok. 300 000 miesięcznie)

- liczba żądań HTTP w ciągu doby - 200 000 - 250 000

- Czas procesora użyty przez skrypty PHP/CGI - 5-6 godzin dzień (z tego powodu zmieniam hosting - limit 4h)

- Czas wykonywania zapytań do baz danych liczony na serwer w ciągu doby - 20min

- Liczba połączeń do baz danych liczona na serwer w ciągu doby - 30 000

- Liczba zapytań do baz danych liczona na serwer w ciągu doby- 100 000 - 150 000

- Liczba wierszy pobranych z baz danych liczona na serwer w ciągu doby - 500 000

- Ilość danych przesłanych z/do baz danych - 3GB

 

Chciałbym zaznaczyć, że są to obecne statystyki, rozwój strony jest dosyć mocny w przeciągu 3 miesięcy powinna podwoić swoje statystyki co do odwiedzin i UU - tak więc proszę mieć to na względzie bo nie chce zmieniać hosting po raz kolejny za 6 miesięcy. Widełki jeśli chodzi o cenę - kwestia prezentacji poszczególnych ofert (sam muszę się dowiedzieć czego potrzebuje i jaki budżet na to przeznaczyć).

 

Mam też pytanie czy u obecnego providera - netart - najniższy pakiet hostingowy można zrobić coś z tą stroną by nie trzeba było zmieniać hosta? Czy taka zmiana jest wręcz konieczna i wskazana, w myśl zasady, że "jeśli nie dzisiaj to jutro (za miesiąc)".

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli nie masz zainstalowanej, to warto zainteresować się np wtyczką WP Super Cache. Do ograniczenia żądań również jakąś była, ale nie pamiętam w tej chwili nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zainstalowanej, to warto zainteresować się np wtyczką WP Super Cache. Do ograniczenia żądań również jakąś była, ale nie pamiętam w tej chwili nazwy.

 

 

Powiem szczerze, że z Super Cache przesiadłem się już na Hyper Cache - na razie trudno mi powiedzieć, czy rzeczywiście pomaga. Strona ładuje się w ok. 1,3 sek -> to chyba nie tak dużo. Mam trochę zdjęć na stronie (ponad 1000) może to jest głównym problemem?

 

Czy w takim razie można pozostać przy najniższym pakiecie na netart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Zapytaj się NetArt jakie generujesz obciążenie, najlepiej % w skali mc lub dzień.

Oraz o konfigurację sprzętu na którym jesteś bo w tych przypadkach procent procentowi nie równy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wordpress to teraz przemo blogów. Lepiej jakiegoś vpsa poszukaj bo męczyć shared nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć, że są to obecne statystyki, rozwój strony jest dosyć mocny w przeciągu 3 miesięcy powinna podwoić swoje statystyki co do odwiedzin i UU ...

Czyli zwykły shared odpada.

 

Musisz iść w kierunku VPS managed.

 

Dla przykładu 2 warianty cenowe:

 

1. dHosting http://dhosting.pl/oferta/serwery_dedykowane_14.html - mam tam obecnie 2 blogi o zbliżonych obecnych Twoich odwiedzinach i zużywam ok 30% zasobów. Z perspektywy czasu pokryje to Twój wzrost.

 

2. http://www.hosteurope.de/produkte/Virtual-Server-Managed pakiet L lub XL. Zalety widzisz w cenie i parametrach. Minus głównie jeden to język panelu i opłata 5E/rok za każdą podpiętą domenę.

 

P.S. Jaki to blog? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą serwerów VPS w Hekko.pl,

3 dniowy okres testowy w cenie 3,66 zł brutto. Myślę, że musisz mierzyć

w jakiś wyższy pakiet jeśli strona się rozwija..

 

Serwer utrzymujący serwery VPS to bardzo bogato wyposażona maszynka, jest

to markowy IBM/Lenovo z 2 procesorami Intel QuadCore 2,5GHz (8 rdzeni),

32GB RAM oraz wydajną macierzą dyskową RAID10 z 12 dysków SAS 15K RPM.

Serwer stoi w najlepszej lokalizacji do tego przeznaczonej, czyli w Gdańsku

w serwerowni firmy NEPHAX. Redundantne zasilanie serwera oraz zwielokrotnione

łącza minimalizują wszelkie awarie dzięki czemu gwarantowany uptime to 99,9%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1. dHosting http://dhosting.pl/o...ykowane_14.html - mam tam obecnie 2 blogi o zbliżonych obecnych Twoich odwiedzinach i zużywam ok 30% zasobów. Z perspektywy czasu pokryje to Twój wzrost.

 

2. http://www.hosteurop...-Server-Managed pakiet L lub XL. Zalety widzisz w cenie i parametrach. Minus głównie jeden to język panelu i opłata 1E/m za każdą podpiętą domenę.

 

P.S. Jaki to blog? :)

 

BOSS - podałeś dwie oferty, które cenowo różnią się od siebie bardzo. W przypadku tego drugiego - hosteurope wszystko byłoby fajnie gdyby nie język niemiecki:) Nie muszę mieć serwera w polskiej firmie, nawet wolałbym w zagranicznej z racji na cenę - tylko musi być ten j. angielski.

 

Jakiego rzędu koszty będę musiał ponieść? Szczerze mówiąc na chwile obecną, jeśli miałbym płacić 300zł miesięcznie za hosta to chyba warto byłoby przestać go promować i nie liczyć na większą oglądalność, bo do wszystkiego musiałbym dopłacać.

 

Hekko - jaki serwer proponujecie w moim przypadku? Powiem szczerze, że ceny macie atrakcyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Powiem szczerze, że z Super Cache przesiadłem się już na Hyper Cache - na razie trudno mi powiedzieć, czy rzeczywiście pomaga. Strona ładuje się w ok. 1,3 sek -> to chyba nie tak dużo. Mam trochę zdjęć na stronie (ponad 1000) może to jest głównym problemem?

 

Zainstalowałem tą wtyczkę u siebie i wydaje mi się, że działa znacznie gorzej niż Super Cache. Plugin Hyper Cache bada na co wchodzisz no i dopiero wtedy serwuje odpowiednie materiały pobierając je z plików-cache zapisanych pod rozszerzeniem dat (zapisane po serializacji), część operacji jest więc wykonywana przez PHP oraz bazę danych. Zaletą tego jest fakt, że może odświeżać cache w pełni wybiórczo, dokładnie to co refreshu wymaga.

 

W wypadku WP Super Cache PHP nie musi wcale pracować, użytkownik jest bowiem przekierowywany przez odpowiednie reguły w htaccess, które sprawdzają między innymi czy wchodzący jest zalogowany (poprzez sprawdzanie cookies), lub też czy przesyła komentarz itp. (dane z POST). Jeżeli zostają spełnione, użytkownikowi prezentuje się czysty plik html Warto jednak w jego wypadku nieco poprawić konfigurację: dać na tryb pełny no i wydłużyć czas utrzymywania cache. Jeżeli masz dużo starszych materiałów, które są jednak często przeglądane a dosyć rzadko komentowane, to sądzę, że dobrze będzie dać czas na 604800, czyli cachowanie przez tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS - podałeś dwie oferty, które cenowo różnią się od siebie bardzo. W przypadku tego drugiego - hosteurope wszystko byłoby fajnie gdyby nie język niemiecki:)

Jedna jakościowa druga budżetowa :)

 

Za tę cenę co w HE, NIC lepszego nie znajdziesz w wersji managed. Niemiecki idzie przeboleć bo raz że można google translator a dwa że panel tak wiele wyrazów nie zawiera. Support odpisuje na pytania zadane po angielsku :)

 

Hekko - jaki serwer proponujecie w moim przypadku? Powiem szczerze, że ceny macie atrakcyjne :)

Nie jestem hekko ale odpiszę :) W Twoim przypadku MINIMUM to 1GB Ram.

 

Co do ofert VPS, pamiętaj że szukasz wersji MANAGED, chyba że wolisz wynająć sam administratora.

 

http://www.hekko.pl/serwery_vps.html nie wiem jak jest w ich przypadku, ale chyba to serwery ROOT bez zarządzania z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Twoim przypadku MINIMUM to 1GB Ram.
Możesz napisać na jakiej podstawie określiłeś to minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10k teraz 20k za raz.

 

WP mocno obciąża VPSy i mi z mniejszą ilością PV

 

Ciekawe rzeczy mówisz ;D

Mi się jednak wydaje, że nie odważyłbym się takich pierdół wygadywać :) Z całym szacunkiem Tomek ale takie uzasadnienie jest po prostu śmieszne.

Gdybym miał czas to bym tutaj jakieś benchmarki zarzucił np. na kontenerze z 256MB ram z konfiguracją X i na kontenerze z 1GB ram z konfiguracją Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WP mocno obciąża VPSy i mi z mniejszą ilością PV <1GB mocno przymulał.
Jesteś pewien, że było to związane właśnie z RAMem? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić aby jakikolwiek blog z taką ilością odwiedzin, który stosuje cache (przez co dotyka bazy raz na ruski rok) wymagał aż tyle RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał czas to bym tutaj jakieś benchmarki zarzucił np. na kontenerze z 256MB ram z konfiguracją X i na kontenerze z 1GB ram z konfiguracją Y.

Wow jakbyś mi tak skonfigurował VPSa aby na 256MB Ram pociągnął 20k PV na WP to nominowałbym Cię do nagrody Nobla :)

 

Jesteś pewien, że było to związane właśnie z RAMem? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić aby jakikolwiek blog z taką ilością odwiedzin, który stosuje cache (przez co dotyka bazy raz na ruski rok) wymagał aż tyle RAMu.

Trzeba by było wszystko cachować a tak przeważnie w WP się nie da, ponieważ są blokowane funkcje wtyczek dynamicznych. U mnie zużycie RAMu sięga do 512MB a mam mniejszą oglądalność. Owszem może gdyby postawić konfigurację "wyłącznie" pod jednego bloga, czyli o określonych parametrach dostosowanych tylko dla funkcjonowania bloga to może udałoby się zejść do mniejszych wartości.

 

Pokażcie mi dużego bloga, który funkcjonuje na VPSie z mniejszą ilością RAMu, proszę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili 3 klientów których strony głowne oparte sa na wordpressie. Generalnie nie sa to strony pokroju onet czy allegro ale maja ok 20-100k wejscie dziennie. Kazdy z tych klientow hostowany jest na osobnym dedyku. Przyklad jednej z nich to blog/strona informacyjna jednego z dosc znanych aktorów w Usa w branzy erotycznej(gejowej).

 

 

Na 2 z nich Apache nie wyrabial (Apache + Nginx ledwo co, inne rozwiazania odpadaly ze wzgledu na model biznesu jaki prowadza klienci - musial byc Cpanel). W tej chwili kazdy serwer jest na lite-speed i to zdaje sie byc najbardziej optymalne rozwiazanie.

 

Jesli chodzi o wordpress to rzeczywiscie jest to bardzo zasobozerna aplikacja aczkolwiek poprzez zastosowanie odpowiednich wtyczek+modyfikacje kodu+tweakowanie mysql/serwera www mozna osiagnac nawet 4-8 krotną redukcje czasu wczytywania strony/ ilosci zapytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tematu. Wybrałem już jakieś typy serwów. Przyznam szczerze, że trochę zwaliły mnie z nóg ceny podawane przez niektóre portale zwłaszcza gdy obok przedstawi się oferty zagraniczne - albo coś czemuś nie jest równe, albo też na "życie" mojej strony w Polsce mnie nie stać?

 

Przechodząc do samego sedna tematu - oto moje typy:

 

Hekko - mediumVPS lub MaxVPS - pewnie lepszy droższy, ale zastanawiam się nad wykupieniem kwartalnego MediumVPS - sprawdzić, przetestować, zdecydować

 

delimiter.us - niewątpliwie jeden z dwóch (poniżej drugi) moich faworytów. Na początek rozważam VPS100 - cena 20$ miesięcznie, czyli ok. 400zł rocznie licząc różne wahania kursów.

 

intovps.com - drugi faworyt - przede wszystkim podobają mi się ich rozsądne ceny. Serwer VPS Small

 

hostineuro.com - nieco droższy, ale może lepszy hosting? VPS-1000NL.

 

Co możecie powiedzieć odnośnie tych firm? Z forum dowiedziałem się mniej więcej jak wygląda sprawa z Hekko - z pewnością nie jest źle, ale pozostaje cena. A jak to wygląda w przypadku dwóch moich faworytów - delimiter.us i intovps.com - jakie są plusy i minusy tych firm?

 

I jeszcze jedna podstawowa sprawa - czy takie rodzajów serwerów poradzą sobie z moją stroną? Czy możliwy będzie szybki "upgrade" w przypadku niewydolności serwera do wyższego w tej samej firmie?

 

Chciałbym zwrócić uwagę na swój główny problem związany z przenosinami - Czas procesora użyty przez skrypty PHP/CGI - 5-6 godzin dzień (z tego powodu zmieniam hosting - limit 4h). Jak to będzie wyglądało w przypadku tych serwerów?

 

I kolejne pytanie, za które poniekąd przepraszam - jak wygląda instalacja takich serwerów i rozwiązania techniczne? Czy są one zarządzane czy też nie?

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×