Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
expromo

Konto RESELLER i czas propagacji subdomen

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich na forum,

 

Wychodzę, do Was z pytaniem, które nie daje mi spokoju. Ile czasu powinna trwać propagacja subdomen na koncie resellerskim?

Budujemy automat, który zakłada konta użytkownikom natychmiast po autoryzacji płatności dotPay i większości przypadków zaczynają one działać natychmiast.

 

Co jest dziwne - pracujemy na 3 komputery i kiedy na jednym z komputerów ktoś za szybko przejdzie na swoje konto (natychmiast kliknie kiedy konto jest jeszcze zakładane) to potem nie może wejść na tą subdomenę przez długi czas. Na innych komputerach (które wchodzą np. po minucie) w tej samej sieci lokalnej, korzystających z założenia z tych samych DNSów to konto działa.

 

Teoria po długim googlowaniu jest taka, że kiedy wejdzie się na nieaktywne konto, błędny adres zapisuje się w cache w DNSie na komputerze który to zrobił i faktycznie - po restarcie połączenia na tym komputerze problem znika.

 

Czy w tym wypadku dodanie np. 120 sekundowego delay między płatnością, a uruchomieniem konta powinno rozwiązać problem?

 

Rejestrując konto np. w home.pl czy nazwa.pl subdomena zakładana jest natychmiast - nie ma czasu oczekiwania na propagacje. Natomiast mój admin powiedział mi, że to nie działa bo propagacja subdomen może trwać do 3 dni.

 

Jak to rozwiązać? Będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co restartować połączenie?

 

Czyszczenie cache DNSów w Windzie (w konsoli):

 

ipconfig /flushdns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co restartować połączenie?

 

Czyszczenie cache DNSów w Windzie (w konsoli):

 

ipconfig /flushdns

 

 

 

Hej!

 

Z flushdns już trafiłem też - dzięki za informacje.

Problem polega na tym jak tego uniknąć? Bo nie chciałbym klientom tłumaczyć jak zrobić flushdns.

Czy wystarczy 5 minutowy delay między instalacją, a możliwością przejścia do konta - bo mógłbym "zająć" klienta przez 5 minut :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nigdy nie terafisz - u jednego propagacja przebiegnie w kilka sekund, u innego będzie trwała 2 dni. Poza cache DNS na komputerze klienta będzie miało na to wpływ parę innych czynników, np. cache DNS jego providera (niektórzy ISP to robią, aby zmniejszyć ruch na łączach) oraz TTL domeny na hoście. Niestety, niektórych rzeczy nie przeskoczysz, szczególnie przy koncie resellerskim, w przypadku którego nie masz praktycznie żadnego wpływu na cokolwiek. Jedyne, co możesz zrobić, to spróbować zmniejszyć TTL dla domeny (w WHM i DA jest to bardzo proste). A resztę musisz swoim klientom wyjaśnić - że tak już sieć jest zbudowana i muszą się uzbroić w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×