Skocz do zawartości
krk

odsiebie.com

Polecane posty

Tu bardziej będzie brany fakt co znaleźli u niego w domu tu nie powiem że nie sprawdził logów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje z niecierpliwością czekać aż się w końcu będą mogli dobrać do chomików i wrzutopodobnych.. ;) Generalnie gdyby tam było raportowanie o nielegalnym pliku, pewnie by najazdu nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli firm hostingowych: jesteście w stanie szczerze, na 100% stwierdzić, że na waszych serwerach nie ma żadnego nielegalnego pliku? Lepiej zatrudnijcie wszyscy po 100 Chińczyków, którzy będą siedzieć 24/7 przy kompach i monitorować ruch na serwerach, bo i do was przedłużone ramię sprawiedliwości sięgnie...

 

Osobiście z odsiebie.com nie korzystałem, więc mało mnie obchodzą ich logi, ale pewnie sporo ludzików teraz trzęsie porami i czeka na to, aż do drzwi im załomocą panowie z nakazem. Krótko mówiąc - sporo formatów się będzie odbywać i Linux pewnie nieco zyska na popularności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe rozeznanie w temacie i wyszło, że:

- kilka tygodni temu przenosili się do Beyond.pl

- do utrzymania serwisu kupili HP BladeSystem c3000

- w opiece nad sprzętem korzystają z outsourcingu Centuria.pl

 

Obstawiam dwie możliwości (z dużym naciskiem na pierwszą opcję):

- z tego co się orientuję korzystają z centralnej bazy danych oraz serwera www, domyślam się więc, że zaliczyli awarię jakiegoś komponentu Blade'a co unieruchomiło cały serwis. Tak to jest w młodych firmach, gdy tniesz koszty nie inwestując w redundantne rozwiązania oraz dodatkowe poziomy supportu. Zapewne w poniedziałek/wtorek serwis stanie na nogi.

- inna możliwość, to interwencja sił niebieskich (i nie mówię tu zagadnieniach spirytystycznych ;) )

 

Beyond i HP Blade pisało na głównej stronie w newsach.

Pierwsze słyszę o jakiejś Centurii, zarządzało Monity.pl

Baza nie była centralna tak jak i www.

Support na główne serwery był 24h.

Siły niebieskie w tym przypadku zablokowały DNSy w AZ więc nic nie dało się zrobić.

 

To rozeznanie było jednak bardzo małe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli firm hostingowych: jesteście w stanie szczerze, na 100% stwierdzić, że na waszych serwerach nie ma żadnego nielegalnego pliku? Lepiej zatrudnijcie wszyscy po 100 Chińczyków, którzy będą siedzieć 24/7 przy kompach i monitorować ruch na serwerach, bo i do was przedłużone ramię sprawiedliwości sięgnie...

 

Osobiście z odsiebie.com nie korzystałem, więc mało mnie obchodzą ich logi, ale pewnie sporo ludzików teraz trzęsie porami i czeka na to, aż do drzwi im załomocą panowie z nakazem. Krótko mówiąc - sporo formatów się będzie odbywać i Linux pewnie nieco zyska na popularności ;)

 

 

 

Nikt nie jest w stanie tego sprawdzać, nawet 100 chińczyków. Dlaczego? Wystarczy zwykły plik rar zabezpieczony hasłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o jakiejś Centurii, zarządzało Monity.pl

Jeden z adresów kontaktowych przypisanych do głównego IP wskazywał na tą firmę.

 

Baza nie była centralna tak jak i www.

W taki razie, o ile to nie tajemnica, podziel się z nami wiedzą jak to wyglądało od strony technicznej.

 

Support na główne serwery był 24h.

Zapewne tak, ale chyba nie powiesz mi, że na miejscu dysponowali wszelkimi częściami potrzebnymi do serwisowania Blade'a.

 

Siły niebieskie w tym przypadku zablokowały DNSy w AZ więc nic nie dało się zrobić.

Według wszelkich informacji, policja posiada również logi, które jak mogę jedynie domniemywać, pochodzą właśnie z serwera/ów zabezpieczonych w Beyond.

 

To rozeznanie było jednak bardzo małe...

Nie posiadam wiedzy 'zakulisowej' w tej sprawie, więc mogłem jedynie polegać na materiałach ogólnodostępnych lub prostych narzędziach do sprawdzenia co się dzieje. Widzę jednak, że sam wiesz więcej, więc może tą wiedzą się z nami podzielisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zapytam się inaczej, jakim cudem działa np. wrzuta.pl, gdzie 99% utworów muzycznych / filmów jest chronionych prawem autorskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xorg bo nie masz możliwości pobrania tego utworu tak samo jak na YT. Możesz oglądać, nie możesz ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz, słuchając plik też się ściąga przecież. Więc jak to jest ? Skoro w taki sposób można, to można w jakiś sposób zamaskować ściąganie danych i też byłoby legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xorg bo nie masz możliwości pobrania tego utworu tak samo jak na YT. Możesz oglądać, nie możesz ściągać.

 

http://www.google.pl/#hl=pl&q=Jak+pobiera%C4%87+filmy+z+youtube&lr=&aq=&oq=&fp=abe47abd9298cf0e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek ja wiem że możesz pobierać filmy z YT i wrzuty, ale nie ma tego "na stronie".

To tak samo jak z prądem, możesz podłączyć na lewo ale oni Ci tego nie podłącza ...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na YT kasują jak ktoś zgłosi... co do muzyki to polecam we7.com, nie ściągam ale słucham 12h ;]

 

Co do odsiebie.com to moim zdaniem może być początek końca dla wielu serwisów o podobnej tematyce.

 

Nawet na rapidzie kasują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak jak pisali inni, gdyby nie wpadka z tymi cyckami na HDD i DVD to by problemu nie było... przy okazji go dobijają bo normalnie nie mogliby mu nic zrobić. Dajcie człowieka a znajdę doń paragraf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TPB nigdy nic nie usunęło i jadą dalej ;)

 

Swoją drogą jestem ciekawy czy faktycznie policja odwiedzi domy tych kilkaset tysięcy użytkowników co pobierali i ściągali ;)

Wiadomo, mamy kryzys i jakoś trzeba budżet podreperować. Ba! Może pozamykają w więzieniu na 5 lat.

 

A mogli sobie załatwić "żółte papiery" jak ma właściciel http://napisy.info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą jestem ciekawy czy faktycznie policja odwiedzi domy tych kilkaset tysięcy użytkowników co pobierali i ściągali ;)

 

Ale nikt nawet nie chciał ich nachodzić, a raczej tylko tych co wrzucali ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×