Skocz do zawartości
verde

server certificate CommonName [błąd]

Polecane posty

RSA server certificate CommonName (CN) `www.0000o.info' does NOT match server name!?

 

 

 

 

Witam po chęci włączenia apache wyświetla mi taki błąd z error_log

 

 

 

 

server certificate CommonName (CN) `www.0000o.info' does NOT match server name!?

[Fri Oct 23 07:17:57 2009] [warn] RSA server certificate CommonName (CN) `www.0000o.info' does NOT match server name!?

[Fri Oct 23 07:17:57 2009] [warn] RSA server certificate CommonName (CN) `www.0000o.info' does NOT match server name!?

[Fri Oct 23 07:17:57 2009] [notice] suEXEC mechanism enabled (wrapper: /usr/sbin/suexec)

[Fri Oct 23 07:17:58 2009] [warn] RSA server certificate CommonName (CN) `www.0000o.info' does NOT match server name!?

[Fri Oct 23 07:17:58 2009] [warn] RSA server certificate CommonName (CN) `www.0000o.info' does NOT match server name!?

[Fri Oct 23 07:17:58 2009] [warn] RSA server certificate CommonName (CN) `www.0000o.info' does NOT match server name!?

[Fri Oct 23 07:17:58 2009] [notice] FastCGI: wrapper mechanism enabled (wrapper: /opt/fcgi/suexec)

[Fri Oct 23 07:17:58 2009] [notice] FastCGI: process manager initialized (pid 7270)

[Fri Oct 23 07:17:58 2009] [notice] Apache/2.2.11 (Unix) mod_ssl/2.2.11 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 DAV/2 mod_fastcgi/2.4.6 configured -- resuming normal operations

 

 

 

 

 

Może ktoś zaradzić co zrobić by apache załączył się prawidłowo, dodam że oczywiście nie działa żadna strona,

 

Panel administracyjny na serwerze to DiractAdmin

 

System centoS 5

 

 

 

 

Chodzi mi jak to zlikwidować by po prostu apache wstało i zaczął normalnie działać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd, tylko warning :P a chodzi tu o to, że pewnie masz

ServerName mojadomena.pl

ServerAlias www.mojadomena.pl

 

A on tylko "uprzejmie zawiadamia", że główna nazwa serwera nie pasuje do tej z certyfikatu.

Na pewno nie jest to powód, że Apacz się nie włącza - bo on wyraźnie komunikuje, że zaczyna pracować. A to, że ci żadna strona (chyba powinno być - żadna strona na SSL) nie działa...

Ustawiłeś listen 443 w httpd.conf/ports.conf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie po wydaniu polecenia restartu apache wyrzuca

 

[warn] NameVirtualHost IP_serwera:443 has no VirtualHosts

 

 

 

 

Strony dalej nie działają z zwykłym http .... po prostu zwykły błąd Nie można odnaleźć serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery DNS to

 

ns1.0000o.info i ns2.0000o.info główne nie licząc tzw wirtualnych adresów.

 

Dodam że jedna jedyna domena działa na serwerze widać stronę, a resztę domen stron OFF

 

 

 

Problem rozwiązany dzięki  Fiercio , błąd tkwił w tym że system obrał sobie nowy named.conf  defaultowy.

 

Jest jeszcze kwestia dlaczego , ale to to już sam mam nadzieję ze dojdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zaś:

[Fri Oct 23 07:17:57 2009] [warn] RSA server certificate CommonName (CN) `localhost' does NOT match server name!?

Rozumiem że mam dokonać zmiany w pliku: httpd.conf z: ServerAdmin admin@localhost na admin@nazwa z hostname?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszke odkopaleś temat..

 

Ustaw sobie ServerName

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz, pomogło.

Jeśli chodzi o kopanie to, nie lepiej napisać post w temacie który istnieje? Pytam się żeby na zaś nie były usuwane moje wypowiedzi? Nie mam pretesji za uwagę Twoją uwagę, żebyś źle mnie nie zrozumiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×