Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bishop

Ceny hurtowe lapów

Polecane posty

Witam Zastanawiam się jak zwykły śmiertelnik - czyt. nie mający jeszcze swojej firmy, a chcący takową założyć, może dowiedzieć się jakie są ceny sprzętu komputerowego w hurtowniach, celem zbadania czy założenie firmy mu się opłaci smile.gif Jakim cudem mogę obliczyć zyski nie znając tych cen questionmark.gif Podpytałem jednego gościa, odpowiedział że przykładowo na lapku za 2600 ma 1% zysku ;| wychodziłoby na tym że bardziej opłacalne jest prowadzenie lumpeksu. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka niestety prawda, na sprzedaży jest minimalny zysk, prawdziwe pieniądze są w usługach, powie Ci to większość osób prowadzących sklepy ze sprzętem. Więcej zarabiają na instalowaniu różnego rodzaju softu i innych usługach, jak konfiguracja sieci, doradztwo w zakresie zabezpieczeń itp. itd. niż na samej sprzedaży. Z Media-Dla-Idiotów-Marktami i im podobnymi oraz ze sprowadzanym nie do końca legalnie sprzętem z Azji czy USA mało kto jest w stanie konkurować, a już na pewno nie legalnie działająca nieduża firma. Nawet ludzie mający dobre rabaty w hurtowniach nie są w stanie zarobić kokosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka niestety prawda, na sprzedaży jest minimalny zysk, prawdziwe pieniądze są w usługach, powie Ci to większość osób prowadzących sklepy ze sprzętem. Więcej zarabiają na instalowaniu różnego rodzaju softu i innych usługach, jak konfiguracja sieci, doradztwo w zakresie zabezpieczeń itp. itd. niż na samej sprzedaży. Z Media-Dla-Idiotów-Marktami i im podobnymi oraz ze sprowadzanym nie do końca legalnie sprzętem z Azji czy USA mało kto jest w stanie konkurować, a już na pewno nie legalnie działająca nieduża firma. Nawet ludzie mający dobre rabaty w hurtowniach nie są w stanie zarobić kokosów...

 

 

Czyli wyglądałoby na to ... że to prawda z tym 1%. Panowie ... w ch#$%$oler^%^%$nie ciężkich czasach żyjemy :) .. Współczuje przyszłym pokoleniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglądałoby na to ... że to prawda z tym 1%. Panowie ... w ch#$%$oler^%^%$nie ciężkich czasach żyjemy :) .. Współczuje przyszłym pokoleniom.

 

Nie od końca, jest towar na którym będzie mieć zarobek 1% a i na 100% znajdzie się artykuł na którym zarobi 20% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady :)

 

Aż tak źle nie jest, coś się da zarobić :)

I to nie robię grom wie jakich obrotów w hurtowniach, tylko dla siebie. Mimo to ceny mam czasem o kilka stówek lepsze niż w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady :)

 

Aż tak źle nie jest, coś się da zarobić :)

I to nie robię grom wie jakich obrotów w hurtowniach, tylko dla siebie. Mimo to ceny mam czasem o kilka stówek lepsze niż w sklepie.

 

 

Krystian, po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że firmę posiadasz :) Mógłbyś przytoczyć porównywalną cenę chociaż jednego modelu ?? Cena hurtowa v cena detaliczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena detaliczna: 2500 netto

Cena hurtowa 2100 netto

 

Chodzi o laptopa :)

 

Oczywiście nie ze wszystkim tak jest, dlatego trzeba mieć dostęp do kilku/kilkunastu hurtowni i sprawdzać co gdzie taniej. Nie da się "żyć" tylko na jednej hurtowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem "kontakty". Ja na przykład mogę wam sprzedać baterie, umywalki, wanny gdzie bateria kosztuje 800 zł mogę mieć za 600 :).

 

Ale niestety, w innej branży ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi ... to już daje do myślenia .... i nie wygląda wcale to aż tak tragicznie. Zależy kto czego oczekuje, a mi na początek kokosy nie są potrzebne i nawet się ich nie spodziewam. Co do rodzaju działalności to w małym mieście nawet nie myślę o zakładaniu czegoś namacalnego*. Byłoby to oczywiście allegro + strona w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci podam...

No to tak.

Laptop

HP PAVILION tx2-1050ew ZM84 4GB 12.1(TABLET) 320 DVDSM-LS ATI3200 VHP KM153EA + dodatkowa bateria 8 komorowa MOŻLIWOŚĆ UPGRADE DO WINDOWS 7 HOME PREMIUM

 

w hurtowni i-serwis2.action.pl kosztuje 3 065,00 PLN netto zaś na komputronik: 3 769,67 PLN netto

 

Jak chcesz robić sklep to wiadome, że w samym mieście nie zarobisz milionów, musisz też wystartować na allegro i mieć sklep w internecie takie są realia XXI wieku

 

W hurtowni komputronika jest za: 3587,- zł netto

 

Tak jak mówiłem, czasem tu jest taniej czasem tam :) Trzeba sprawdzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiedzmy, że masz te 700 na lapku "zarobku". Zapłać za dostawę, podatek, czynsz, za prąd, wodę, ścieki, wywóz śmieci, mopa i Propera do czyszczenia podłogi, ścierkę i Cif do czyszczenia półek... I wychodzi na to, że tak naprawdę masz ten 1% zysku "na rękę" (a jak jeszcze policzysz paliwo na dojazdy do firmy i z powrotem, żarcie, jakie musiałeś kupić "na mieście", bo nie mogłeś zjeść w domu itd. itp. to wyjdzie jeszcze mniej :) ).

 

No chyba, że jesteś w stanie sprzedawać duże ilości sprzętu - ale to nie takie proste przy dzisiejszym nasyceniu rynku i konkurencji. Są miasta, gdzie jeszcze znajdzie się luka, ale w niektórych miejscach jest tego tyle, że nie da się kolejnego sklepu otworzyć i przetrwać (u mnie w mieście ok. 23 tys. mieszkańców jest w sumie 6 albo 7 takich punktów - każdy jakoś żyje, ale szału nie ma, w większości podzielili się lokalnym rynkiem i bazują na stałych klientach - nowy na rynku nie miałby szans). Do tego większość z nich "dorabia" na eBay, Alledrogo itp., żeby przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - trzeba dobrze rozeznać rynek lokalny. On jest dobrym startem w interesie, aby dopiero później brać się za rynek internetowy.

A z samego internetu tez wyżyć się będzie ciężko.

 

 

Co jak co - ale ja mam 3 lokalne sklepy (techplanet,komputronik,proline) i zawsze mają jakiś podzespół najtańszy :) A cenię sobię odbiór osobisty ;] I nawet ceneo,skapiec wymięka, bo nie będę kupować w nieznajomym sklepie internetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale w każdej branży jest ciężko. Jak już wspomniałem na początku, żyjemy w beznadziejnych czasach. Ale jeśli nie chce się być zależnym od swojego szefa, gdzie nie wiesz czy Ci przedłuży umowę czy nie, lub masz dość pracy "u kogoś" i chcesz założyć coś swojego - to zmieniasz tok myślenia na to wszystko. Nie ma łatwo, wszystko kosztuje. Czy to firma obuwnicza, czy modelarska, czy spożywcza, wędkarska, wykończeniowa, wszędzie są wydatki typu śmieci opłata za paliwo, jedzenie, czynsze - to streszczenie z życia w tym kraju. Tak czy inaczej, myślę, że jeśli nie spróbujesz - to się nie przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiedzmy, że masz te 700 na lapku "zarobku". Zapłać za dostawę, podatek, czynsz, za prąd, wodę, ścieki, wywóz śmieci, mopa i Propera do czyszczenia podłogi, ścierkę i Cif do czyszczenia półek... I wychodzi na to, że tak naprawdę masz ten 1% zysku "na rękę"

Ja bym tutaj doliczył dość ważny wydatek jakim jest amortyzacja serwisu. Bo klient jak coś się popsuje przynosi to do Ciebie a Ty musisz dalej coś z tym zrobić np. zawieźć/wysłać do hurtowni na swój koszt. Dodatkowo nawet jeżeli coś ma gwarancje producenta to klient ma prawo to przynieść do Ciebie i żądać naprawy na podstawie niezgodności towaru z umową. W przypadku biznesu internetowego należy pamiętać, ze klient ma prawo zwrócić towar w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny. Z ciekawostek towar można zwrócić nawet jeżeli klient odbierał towar osobiście w sklepie, liczy się fakt zakupu przez Internet (testowane kiedyś w komutroniku po konsultacji z rzecznikiem konsumentów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma co się specjalnie bawić w handelek popularnym sprzętem (laptopy, aparaty cyfrowe etc.) jest tak masakryczna konkurencja, że szok. Natomiast jest ciekawa sytuacja ze sprzętem mniej popularnym np. serwery rackowe, upsy, drukarki specjalistyczne etc. Na przykład drukarka termosublimacyjna do kart identyfikacyjnych, która normalnie kosztuje jakieś 4800 zł netto w hurtowni kosztuje 3100 zł netto. 65% marży!

Im bardziej specjalistyczny sklep tym lepiej. Jest też druga strona medalu. Ciężej znaleźć dla niego klienta i ciężej znaleźć hurtownię/importera, który ma go w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma co się specjalnie bawić w handelek popularnym sprzętem (laptopy, aparaty cyfrowe etc.) jest tak masakryczna konkurencja, że szok. Natomiast jest ciekawa sytuacja ze sprzętem mniej popularnym np. serwery rackowe, upsy, drukarki specjalistyczne etc. Na przykład drukarka termosublimacyjna do kart identyfikacyjnych, która normalnie kosztuje jakieś 4800 zł netto w hurtowni kosztuje 3100 zł netto. 65% marży!

Im bardziej specjalistyczny sklep tym lepiej. Jest też druga strona medalu. Ciężej znaleźć dla niego klienta i ciężej znaleźć hurtownię/importera, który ma go w ofercie.

 

 

Wojtku, owszem pomysł na tego typu sprzęt jest naprawdę dobry, ale tak jak piszesz ... można się na tym nieźle przejechać ... Więc może lepiej najpierw jednak zacząć od" handelku" aby później zacząć handel :P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, owszem pomysł na tego typu sprzęt jest naprawdę dobry, ale tak jak piszesz ... można się na tym nieźle przejechać ... Więc może lepiej najpierw jednak zacząć od" handelku" aby później zacząć handel :P ??

 

Problem polega na tym, że przy sprzedawaniu towaru masowego (np. laptopy) jedynym kryterium konsumenckim jest cena. Jeżeli ktoś sprzedaje laptopy z marżą 1% to jedynym sposobem aby klienci przyszli do Ciebie jest sprzedawanie ich z marżą 0,5%. Przy czym 3% tej marży musisz oddać porównywarce cen, a kolejne 3% systemowi płatniczemu (np. paypal). "Zysk", który zostaje dla Ciebie jest absurdalny i nie pozwoli się utrzymać żadnej początkującej firmie. Rynek takich produktów jest już zapchany. Ogólnie rynek sprzedaży sprzętu jest ciężki, chyba, że sprzedajesz to w modelu sprzęt + usługa. Czyli oferujesz generalnie usługę, do której odbioru konsument potrzebuje określonego sprzętu i Ty mu go sprzedajesz razem z usługą. Wtedy po pierwsze zarabiasz już na samej usłudze, a po drugie możesz mieć dużo większą marzę na sprzęt bo klient jej i tak nie zauważy (zwłaszcza jeśli i tak jest stosunkowo mała w porównaniu z ceną samej usługi).

Moja rada: albo sprzedawaj "coś" i do tego "coś" oferuj sprzęt. Albo sprzedawaj sprzęt, którego nie oferuje 2000 sklepów internetowych. Inaczej Twój biznes to pewna klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, odwiedziłem Twoją stronę i wiem na czym opierasz swoje przekonania. Gratuluje CMSa :P Każdy rynek jest zapchany i co w związku z tym ? siedzieć na tyłku i płakać ?? nie. Uważam że jeśli się nie spróbuje, to się nie przekona. Nie chcę startować z firmą w regionie gdzie jest przesyt tego typu usług. Tam gdzie planuję działalność nie ma zbyt dużej konkurencji. Dzięki za podanie przykładowych cen hurtowych. Myślę że temat jest wyczerpany, odpowiedź uzyskana więc i do zamknięcia Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, odwiedziłem Twoją stronę i wiem na czym opierasz swoje przekonania. Gratuluje CMSa :P .

 

CMSy to zdecydowanie inna bajka bo to w istocie jest usługa, a nie produkt.

 

Każdy rynek jest zapchany i co w związku z tym ? siedzieć na tyłku i płakać ?? nie.

 

Nie każdy :-).

 

Uważam że jeśli się nie spróbuje, to się nie przekona. Nie chcę startować z firmą w regionie gdzie jest przesyt tego typu usług.

Tam gdzie planuję działalność nie ma zbyt dużej konkurencji.

 

Jest jakiś region, w którym ludzie nie korzystają z internetu i sklepów internetowych? A może kurier gdzieś nie dowozi?

Nie chcę wyjść na "tego złego" co Ci skrzydła podcina ale naprawdę przemyśl to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć (może być na priv) jakie miesięczne obroty trzeba robić w hurtowniach typu Action / AB aby osiągnąć ceny sprzętu (tak dokładniej to telefony komórkowe) zbliżone do tych z ceneo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś link padł.

Nie "link padł" tylko było źle podlinkowane. Poprawny link: magazyninternet.pl (podlinkowałem bezpośrednio do artykułu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za błąd, zapomniałem, że IPB nie lubi linków z przecinkami. Dzięki za poprawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×