Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bishop

Jaki Router do domu ?

Polecane posty

Cześć Mój dotychczasowy router Wi-Fi Asus WL500W zaniemógł. Oddałem go na gwarancję - nie udało się go naprawić. W związku z czym będę miał zwrot gotówki. Chciałbym prosić o doradzenie mi w wyborze nowego routera. Asus miał bardzo dużo funkcji z których praktycznie nie korzystałem. Przydatny tylko był wbudowany serwer druku, a tragiczny QOS, którego praktycznie nie posiadał. Zależy mi aby nowy był bezawaryjny, wydajny. Aby miał porządny QOS z definiowaniem adresów IP oraz transferu. Może to być D-link np od 100 do 150,200zł. Pytam Was ponieważ może posiadacie obecnie taki sprzęt z którego jesteście zadowolenie a tym samym jest on przez Was sprawdzony. Od razu mówię że nie interesują mnie zmiany softu itd. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Bishop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mój dotychczasowy router Wi-Fi Asus WL500W zaniemógł. Oddałem go na gwarancję - nie udało się go naprawić. W związku z czym będę miał zwrot gotówki. Chciałbym prosić o doradzenie mi w wyborze nowego routera. Asus miał bardzo dużo funkcji z których praktycznie nie korzystałem. Przydatny tylko był wbudowany serwer druku, a tragiczny QOS, którego praktycznie nie posiadał. Zależy mi aby nowy był bezawaryjny, wydajny. Aby miał porządny QOS z definiowaniem adresów IP oraz transferu. Może to być D-link np od 100 do 150,200zł. Pytam Was ponieważ może posiadacie obecnie taki sprzęt z którego jesteście zadowolenie a tym samym jest on przez Was sprawdzony. Od razu mówię że nie interesują mnie zmiany softu itd. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Bishop

 

 

Cóż ... widzę że niechęć Wam doskwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Linksys WRT54GL dograj do niego oprogramowanie Tomato i będziesz miał wszystko czego Ci potrzeba. Limitowanie transferu per-user nie jest takie proste. Zwłaszcza jeśli jest to limitowanie ruchu internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linksys z serii wrt54 po wgraniu alternatywnego firmware sprawdza się nawet przy dosyć sporej liczbie użytkowników, posiada qos, użytkuje taki model od kilku lat zero zbędnych restartów. Co do routerów z softem producenta używam kilku TP-Linków TL-WR741ND i działają bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mój dotychczasowy router Wi-Fi Asus WL500W zaniemógł. Oddałem go na gwarancję - nie udało się go naprawić. W związku z czym będę miał zwrot gotówki. Chciałbym prosić o doradzenie mi w wyborze nowego routera. Asus miał bardzo dużo funkcji z których praktycznie nie korzystałem. Przydatny tylko był wbudowany serwer druku, a tragiczny QOS, którego praktycznie nie posiadał. Zależy mi aby nowy był bezawaryjny, wydajny. Aby miał porządny QOS z definiowaniem adresów IP oraz transferu. Może to być D-link np od 100 do 150,200zł. Pytam Was ponieważ może posiadacie obecnie taki sprzęt z którego jesteście zadowolenie a tym samym jest on przez Was sprawdzony. Od razu mówię że nie interesują mnie zmiany softu itd. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Bishop

 

Cisco seria 800

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na Linksys WRT54GL. Z tym że na rynku widze wersję EU.... gdzie nie wiem co to oznacza .... na niej też będę mógł bez problemu zainstalować Tomato ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem Linksysa WRT54GL ;)

Jak wgram Tomato - podziele się mojąopinią ... może komus na przyszłość się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hi

ile zaplaciles ? smile.gif

 

Cześć RuFiK ;]

W sklepach chodzi w granicach od 180 do nawet prawie 360 zł.

Mi najbardziej odpowiadał sklep morele.net ze wzgledu na bliski e-punkt odbioru przesyłki ( 5 minut drogi ) czyli odbiór osobisty + płatność na miejscu gotówka. W sumie 195zł.

 

PS: co słychać w Skarżysku wink.gif ?? Wybieram się tam niedługo wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Cześć RuFiK ;]

W sklepach chodzi w granicach od 180 do nawet prawie 360 zł.

Mi najbardziej odpowiadał sklep morele.net ze wzgledu na bliski e-punkt odbioru przesyłki ( 5 minut drogi ) czyli odbiór osobisty + płatność na miejscu gotówka. W sumie 195zł.

 

PS: co słychać w Skarżysku wink.gif ?? Wybieram się tam niedługo wink.gif

 

Hello,

Wlasnie szukam dla klienta jakiegos ap i przy okazji sam bym chcial cos sobie kupic cos do 300 zl

i tak sie rozgladam.

 

W skarzysku nudy ;)

Jak przyjedziesz daj znac ;)

zapraszam na piwo :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie. Co prawda nie będę miał zbyt dużo czasu, ale może uda mi się coś wygospodarować. Dam znać gdyby mi się udało.

 

Ten routerek wydaje mi się dobrym zakupem. Tak czy inaczej koledzy potwierdzili, że z tomato rządzi, a jego wartość od razu wzrasta. Jeśli dodatkowo jest wytrzymały, nie resetuje się samoistnie - to czego wiecej chcieć wink.gif

 

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie .. wczoraj odebrałem Router.

Całość ładnie zapakowana, wszystko podłączyłem. Po zalogowaniu sie do routera pierwsze co zrobiłem ... skopiowałem softa na dysk i wgrałem Tomato.... na szczęście operacja wykonała się bezbłędnie, a moim oczom ukazał się nowy soft .... ma naprawdę bardzo dużo opcji konfiguracyjnych.

Jestem zadowolony.

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×