Skocz do zawartości
omajgat

Vps w active-hosting.pl a łącze

Polecane posty

Witam, prosze o rozwianie moich wątpliwosci, posiadam Vps w active-hosting.pl.

Dokonalem testu łacza poprzez pobieranie pliku 50mb na Vps i z Vps.

 

Oto osiągi:

 

Na Vps - (897 KB/s) - `50mb.gts' saved

Z Vps - (640 KB/s) - zapisano `50mb.gts'

 

Oferta na stronie:

 

Łącze do: 100 mbps

Łącze z: 25 mbps

 

Teraz pytanie, czy te pasmo podane jest przydzielone danemu Vps-owi, bo tak to wyglada wedle rozpiski na stronie, czy moze jest to tez łącze jakim dysponuje serwerownia?

 

Jeżeli jest podane w ofercie 'coś' a 'tego' nie ma to moge zrezygnowac i poprosic o zwrot zapłaty? (nie dostarczenie oferowanych usług))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej jest to łącze do wielu vpsów/całej sieci

 

poza tym, jesteś pewien, że sieć, w jakiej jest umieszczony ten plik, może wyciągnąć więcej i nie ma żadnych limitów / usera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej jest to łącze do wielu vpsów/całej sieci

 

poza tym, jesteś pewien, że sieć, w jakiej jest umieszczony ten plik, może wyciągnąć więcej i nie ma żadnych limitów / usera?

 

Jestem. Test byl z mojego dedyka (wyciaga 110mbit), znajomego i http://www.noc.gts.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy regulamin zakupionej przez Ciebie usługa posiada gwarantuje Ci określone prędkości czy raczej jest są to wielkości maksymalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy regulamin zakupionej przez Ciebie usługa posiada gwarantuje Ci określone prędkości czy raczej jest są to wielkości maksymalne ?

 

Oferta jest jasna na stronie:

Łącze z i do. Jeżeli jest inaczej, pisze się:

 

Łącze z: 100mbit*

 

*- łącze jest dzielona na kilka Vpsów

lub

*- jezeli bedzie to jedyny aktywny serwer w serwerowni

 

 

Do kupna Vps, zachęciły minie parametry łącza, bez '*', Łącze do serwera: 100mbps ... Co jest nieprawdą. Tak jak kupujesz telewizor, jest napisane w ofercie ze ma 999 kanałów, a sie okazuje że ma tylko 111, a 999 masz wtedy gdy kupisz 9 telewizorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Mi to się wydaje ze osoba omajgat myśli ze jak pobiera z serwera coś na swój dysk mając swoje łącze np 1mb to będzie mu pobierać 100mb/s bo ma kupiony serwer z łączem 100mb/s ale tak to kolego nie jest nie nie :P pobierasz z serwera z taką prędkością jaką ci daje twoje łącze a nie serwer i z wrzucaniem na serwer tak samo jest, a nawet jak np masz na tym swoim vps np zdalny pulpit i wykorzystujesz go do pobierania upladowania plików na rożne serwery to tez nie będzie szlo całym łączem bo serwery rapidshare odsiebie itd dają prędkość do iluś tam kb lub mb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@thetox: PRzeczytaj temat dokładnie. Użytkownik omajgat napisał, że testował ze swojego dedyka, który ma lepsze łączę niż 1 Mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że Pan nie napisze z tym do nas tylko robi śmietnik na forum.

Nie robie śmietniku, lecz probuje sie dowiedziec czegos, gdy nie jestem pewien, nie zawracam glowy supportowi

Serwery VPs nie służą do masowych gier ani do stosowania ich pod download, jeżeli widzimy, że ktoś katuje łącze automatycznie mu je ucinamy.

A czy ja napisalem ze uzywam do tego serwer? Download pliku 50bm byl robiony w celu sprawdzenia wydajnosci lacza, serwer jest pusty, nic na nim nie ma i nie bylo. Dzis byla 1 konfiguracja (nginx+php), wiec nie ma mowy o przycietym łączy spowodowanym niewłaściwym użytkowaniem.

Proszę o kontakt via telefon via email via gg (podaje na PW).

Wiem jak się skontaktowac, lecz w ten sposob rozwieje to jedynie moje watpliwosci, a chce aby tez inni wiedzieli co kupuja (łącze 100 mbps), wiec prosze dokladnie napisac w ktorym miejscu jest problem... aby inni nie mieli podobnego problemu. Po to jest forum i to nie jest ŚMIECENIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz Panu napisze PW.

A głowy nikt nigdy nie zawraca od tego jest support aby pracował a nie zbijał bąki...

 

Nadal Pan nie rozumie, oferta jest dla wszystkich, wiec mysle ze wszyscy powinni znac realia. Proszę napisać tutaj, w razie braku wpisu wyjasniajacego wkleje tresc otrzymanej wiadomosci na PW.

 

ps. Mysle ze powinien tez Pan zmienic podchwytliwa oferte na stronie http://active-hosting.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. dziwnie to wygląda ze strony klienta, który drąży dziurę w całym... ja rozumiem jak by nikt Panu nie odpisywał na e-maile jak by Pan do dziś nie dostał serwera VPS mimo weekendu do Pana są wysyłane odpowiedzi oraz został aktywowany serwer VPS jak i wykonana instalacja ispconfig, a nie mamy takiego obowiązku gdyż na stroni jest informacja od pon do pt 10:00 - 18:00.

Dobranoc.

 

Czy ja napisalem do Pana, wyslalem maila, kupilem dzis serwer, w Weekend? Nie, zachowanie tez nie jest dziwnie lecz przykładnie.

(to iz udziela sie Pan na forum, jest to Panska wola, temat nie byl kierowany do Pana ani tez do Panskiej firmy i nie oczekiwalem tez Panskiej odpowiedzi, lecz do uzytkownikow tego forum, ktorzy maja wieksze doswiadczenie z Panska firma)

 

Mam nadzieje iz dalsza wspolpraca bedzie owocna :P

Pozdrawiam, Krzyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@omajgat

To, że po polskich drogach na obszarze zabudowanym możesz jeździć 50km/h, to wcale nie oznacza, że jak spotkasz korek przed światłami (bo akurat się pali czerwone) to masz przefrunąć nad stojącymi samochodami z prędkością 50km/h... tylko musisz się dopasować do warunków współdzielenia tej drogi pomiędzy innymi użytkownikami :P

A jak chcesz, to oczywiście, możesz wykupić sobie dedykowany pas ruchu tylko dla ciebie, z gwarancją, że żadne korki ci nie będą przeszkadzać w jeżdżeniu 50km/h. Tak samo tutaj - możesz zapewne wykupić pasmo dedykowane tylko dla ciebie, którego nikt ci nie będzie zajmował/przycinał.

Ale nie za taką, typowo budżetową, cenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@omajgat

To, że po polskich drogach na obszarze zabudowanym możesz jeździć 50km/h, to wcale nie oznacza, że jak spotkasz korek przed światłami (bo akurat się pali czerwone) to masz przefrunąć nad stojącymi samochodami z prędkością 50km/h... tylko musisz się dopasować do warunków współdzielenia tej drogi pomiędzy innymi użytkownikami :P

A jak chcesz, to oczywiście, możesz wykupić sobie dedykowany pas ruchu tylko dla ciebie, z gwarancją, że żadne korki ci nie będą przeszkadzać w jeżdżeniu 50km/h. Tak samo tutaj - możesz zapewne wykupić pasmo dedykowane tylko dla ciebie, którego nikt ci nie będzie zajmował/przycinał.

Ale nie za taką, typowo budżetową, cenę :D

 

Tu nie chodzi o 'korek' a stale ograniczenie na drodze :) Tak jakby staly 2 znaki obok siebie. 1: Tutaj mozesz jechac 120 km/h a drugi obok ale nie mozesz jechac wiecej niz 30km/h. Wiec Twoje porownanie ni ejest przykladne dla zaistnialej sytuacji. 'Korek' bym zrozumial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×