Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Fo

internet od netti 4MB na łączach TP ? (Gdańsk)

Polecane posty

Gość Fo

Witam wszystkich,

 

chciałem zapytać czy ktoś może wie jaki jest internet z Netii ten 4MB na kablach TP.

obecnie korzystam z neostrady 1MB, dziś przyszedł handlowiec i usilnie starał się skłonić moją matkę do podpisania umowy a później nawet kierownik po nim przyszedł - LOL ^_^

 

zastanawia mnie czy warto przejść z TP NEO 1MB którego największymi plusami dla mnie są:

- niezawodność usługi (ten internet jest zawsze, nie ma przerw - była może jedna w zeszłym roku, poważniejsza że na blueline komunikat o problemie był zaraz jak się wykręciło ich numer)

- dynamiczny IP - mogę bez problemu korzystać z usług takich serwisów jak rapidshare, rozłączać neo ile razy chce i nie czekać przez to 15 minut na następny part danych - pozatym podstawowych korzyści z dynamicznego ipka chyba tłumaczyć nie muszę.

- umowa jest osobno na neo i na telefon, tak więc w każdej chwili mogę zrezygnować tylko z telefonu albo tylko z neo.

 

nie mogę sobie pozwolić na jakikolwiek przestój w dostawie netu z tego względu że internet to mój środek do zdobywania kasy.

 

czy wiecie może cokolwiek w temacie netii ?

byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie warto brac neti na drucie tp, gdyz TP tnie pakiety.

Możesz to sprecyzować, co tak dokładnie tnie TP?

Czy to kolejne "No ale tato, bo Marcin powiedział, że jego tata powiedział, że..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Możesz to sprecyzować, co tak dokładnie tnie TP?

Czy to kolejne "No ale tato, bo Marcin powiedział, że jego tata powiedział, że..."

 

Ogranicza przepustowość niż de facto jest zadeklarowana.

Innym slowem, jakosc jest slaba.

 

Nie wiem jak netia wyglada na wlasnych drutach "ponoc dobrze"

 

Osobiscie mam 1 mb.

Efektywnie mam ok 40 - 50 kb/s

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha tnie, chyba u Ciebie. Jak może ciąć jak przechodzi to przez serwery Netii. Po co się udzielasz, próbujesz zaszpanować swoją wiedzą skoro jej nie masz. Ja nie wchodzę w dyskusje w których nie mam doświadczenia praktycznego. Nie będę się z bellem kłócił który kontroler dysku lepszy bo nigdy ani z tym ani z tym nie miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogranicza przepustowość niż de facto jest zadeklarowana.

Innym slowem, jakosc jest slaba.

Ad1) pisz po polsku, a nie po polskiemu, bo ten bełkot na prawdę trudno zrozumieć.

Może to kwestia routera brzegowego providera BSA, a nie cięcia po stronie providera master.

 

Jakieś dowody na to? Bo jakoś na tych BSA które miałem przyjemność konfigurować, to klient zawsze dostawał dokładnie tyle, za ile płacił.

No, chyba, że nie potrafisz zrozumieć, czemu synchro portu jest troszkę wyższe, niż prędkość, za jaką użytkownik płaci.

 

 

PS: Pomijam tu obsługę klienta w netii... bo ona wg mojej subiektywnej opinii nie jest zbyt dobra, a ludzie w nieszablonowych, aczkolwiek zgodnych z ofertą kwestiach, są dosyć mało kompetentni ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą sprawdzić jaką netie mogę sobie podłączyć ? przez infolinie ? bo mnie interesuje na kablu tp...

 

Logiczne, że musisz ich pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Haha tnie, chyba u Ciebie. Jak może ciąć jak przechodzi to przez serwery Netii. Po co się udzielasz, próbujesz zaszpanować swoją wiedzą skoro jej nie masz. Ja nie wchodzę w dyskusje w których nie mam doświadczenia praktycznego. Nie będę się z bellem kłócił który kontroler dysku lepszy bo nigdy ani z tym ani z tym nie miałem do czynienia.

 

grow up

 

@fiercio

Nie wiem jak jest w innych miastach, u mnie tragedia.

info mam od jednego (byłego) inżyniera pracujacego w departamencie informatyki TP

Obecie pracownik Netia.

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak jest w innych miastach, u mnie tragedia.

Może po prostu węzeł Netii bitstream jest zatłoczony?

Bo widząc, jak jest robiony dostęp BSA, jak i też znając gorliwość uke w stosunku do TP, to gdyby komukolwiek tpnet coś przycinał, to już dawno było by głośno o kolejnej nałożonej karze ^_^

Poza tym pamiętaj, że żaden pracownik nie przyzna się, że to w jego firmie są nieprawidłowości.

PS2: "Departament" informatyki ma tyle do utrzymania sieci szkieletowej i nakładania na nią restrykcji, co "departament" konserwowania powierzchni płaskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawialbym, ze zalezy to od konkretnej centrali i jej obciazenia lub lacz, ktore sa do niej doprowadzone. W wypadku gdy brakuje pasma, to rodzimy ruch ma wyzszy priorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcję 4 mbit możesz wybrać wtedy i tylko wtedy, gdy w Twojej okolicy znajduje się centrala LLU.

Niestety w mojej okolicy (w Łodzi) nie było takiej w pobliżu i byłem zmuszony wybrać 2 mbit.

Testy łącza na speedtest.net pokazują nawet ciut więcej, bo około 2,13 mbit'a.

Oczywiście mowa o netii na łączach tp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×