Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
WPNJ

OpenX - obsługa

Polecane posty

Witam.

 

Od jakiegoś czasu próbuje rozgryźć obsługę OpenX do obsługi reklam. Jednak jest to chyba zbyt skomplikowana aplikacja.

Chcę po prostu dodać kilka reklam, które miałyby być wyświetlane w rotacji. Do każdego reklamy miałby być panel ze statystykami.

Może mnie ktoś krok po kroku poprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz stronę a następnie strefę do strony.

 

Dodajesz reklamodawcę (dostaje login i hasło z dostępem do statystyk swoich banerów)

Potem dodajesz kampanie i do niej banery, które podpinasz do strefy.

 

Następnie generujesz kod wywołujący dla danej strefy i wklejasz do swojej strony i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh...jak uda mi się po raz któryś zainstalować OpenX'a to spróbuje dodać jakiś banner :) (problemy z hostingiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem - aplikacja jest dość rozbudowana. Mało tego - potrafi przymulić:)

 

Zaloguj się jako administrator, i wybierz opcję "Strefy". Tam zdefiniuj wszystko jak trzeba, jest to dość ładnie opisane, duży wybór pół. Na koniec po zapisaniu strefy wybierz opcję generuj kod. Dostaniesz kod, jak pamiętam może to być w php, a może też i typowo jako javascript.

 

Jak już będziesz miał gotową strefę czas dodać baner. Robisz reklamodawce. Robisz mu kampanie i do kampanii podkładasz banery. A te banery odpowiednio do przygotowanej strefy podpinasz. I gotowe. Śledzisz wyniki odsłon, klików i co tam jeszcze w opcjach wybrałeś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Niedawno miałem identyczny kłopot. Nie udało mi się znaleźć żadnego sensownego programu do zarządzania reklamami na komercyjnej stronie. Zostają całkiem proste skrypty albo własne rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym znał PHP to już dawno bym napisał swój mały skrypt na rotacje :) Głównie chodzi mi oto, że muszę wstawić reklamę w skrypcie phpbb3 w pliku viewtopic_body.html i niestety żadne includowanie plików php z innych rotatorów nie działa. Dlatego może OpenX da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej po prostu dodać Apaczowi (lub innemu demonowi) pliki .html jako pliki PHP? Ja tak zawsze robię, ułatwiło mi to życie wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie łatwiej po prostu dodać Apaczowi (lub innemu demonowi) pliki .html jako pliki PHP?

I to spowoduje, że nagle plik szablonu phpBB wczytywany przez file-wrappera automagicznie zacznie się wykonywać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

WPNJ, a szukałeś modów do phpbb3? Do 2 modów do zarządzania reklamami było sporo, więc pewnie do 3 już ktoś zdążył to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W openx można osadzić reklamę jako kod javascrips więc bez problemu będzie działał z szablonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukałem już modów, ale wszystko niestabilne i już raz mocno namieszały mi, więc zaprzestałem poszukiwań.

 

Aha, czy jeśli OpenX mam na innym hostingu, a reklamy chcę wyświetlać na innym to będzie działał poprawnie? Niestety nie mogę tego zrobić na tym samym serwerze ponieważ nie mogę w ogóle zainstalować OpenX'a. Podczas procesu instalacji dostaję Internal Server Error i wszystko leży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czy jeśli OpenX mam na innym hostingu, a reklamy chcę wyświetlać na innym to będzie działał poprawnie?

Jak najbardziej. Przy generowaniu kodu wywołującego wybierasz javaScript lub iframe i wsadzasz do swojego szablonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Najpierw tworzysz wydawcę (publisher). Wydawca tworzy strefę np. banner 468x60px i tam masz kod inwokacji (wybierasz java script i umieszczasz na stronie).

 

Następnie tworzysz kolejnego użytkownika (advertiser), któremu ustalasz parametry kampanii i dodajesz banery. Jak wybierzesz strefę to wszystko powinno działać.

 

Podsumowując jeśli korzystasz tylko dla siebie to masz założonych 3 użytkowników (tak jest tutaj na wht).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartoszu to co opisujesz było dostępne w poprzednich wersjach openx, teraz trochę się to pozmieniało w nazewnictwie i działaniu.

 

Od strony miejsc tworzy się "strony" do nich przypisuje się "strefy" a do stref podpina się konkretne "banery"

 

Od strony banerów dodaje się "rekalmodawcę" potem "kampanię" a do kampanie dodaje się "banery", które się podpina do stref.

 

Kod inwokacji teraz nazywa się "Kod wywołujący" i dostępny jest w strefach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ok, nie wiedziałem że wyszła już wersja 2.8. Ja trzymam się tego co działa bo kilka razy upgrade openx mnie prawie "zabił".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie z trochę innej beczki.

Znacie jeszcze cokolwiek opensource-owego (może być na licencji GPL) poza openx, adserverbeans i oasis, bądź moduły emitera + ewentualnie hitcollectora.

Lucene z compasshitcollector już znam.

 

 

ps. zawsze kiedy zadaję pytanie, zazwyczaj jest to tym samym najbardziej wyczerpująca odpowiedź jaką mogę otrzymać :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×